Trh práce je místem, kde se setkává nabídka a poptávka po pracovních místech, přičemž pracovníci nebo pracovníci poskytují služby, které zaměstnavatelé požadují. Pracovníkem může být kdokoli, kdo si přeje nabídnout své služby za odměnu. Odměna Odměna je jakýkoli druh kompenzace nebo platby, které jednotlivec nebo zaměstnanec obdrží jako platbu za své služby nebo práci, kterou vykonávají pro organizaci nebo společnost. Zahrnuje jakýkoli základní plat, který zaměstnanec obdrží, spolu s dalšími druhy plateb, které se hromadí v průběhu jejich práce, přičemž zatímco zaměstnavatelem může být jediný subjekt nebo organizace, která potřebuje jednotlivce, aby vykonával konkrétní práci nebo dokončit úkol. Pracovník je pak srovnatelný s prodejcem, zatímco zaměstnavatel je kupující.
Společným faktorem, který spojuje tyto dva subjekty, je plat nebo mzda, která je dohodnuta s přijetím pracovníka od zaměstnavatele. Stručně řečeno, zde mohou pracovníci najít práci, která odpovídá jejich dovednostem a kvalifikaci, a kde se oba dohodnou na mzdách, výhodách. Plán vlastnictví zaměstnanců (ESOP) Plán vlastnictví zaměstnanců (ESOP) odkazuje na plán zaměstnaneckých výhod, který dává zaměstnanci vlastnický podíl ve společnosti. Zaměstnavatel alokuje procento akcií společnosti každému způsobilému zaměstnanci bez jakýchkoli poplatků předem. Rozdělení akcií může být založeno na platové stupnici zaměstnance, podmínkách a jiných formách náhrady pro pracovníka.
Na trhu práce se předpokládá, že se pracovníci přesunou tam, kde je poptávka po jejich dovednostech, ať už v jejich místním regionu nebo v zahraničí. Kromě toho jsou také vyměnitelné, což znamená, že osoba, která umí dělat práci lépe, může být využita k převzetí práce druhého pracovníka. Platy navíc nejsou pevné, což znamená, že se mohou zvyšovat nebo snižovat v závislosti na výkonu pracovníka KPI pracovní síly Jak můžeme sledovat pracovní sílu? Vlády a ekonomové obvykle hodnotí sílu pracovní síly v zemi na tři hlavní klíčové ukazatele výkonu (KPI). Mzdy nebo náhrady jsou nejvýznamnějším motivačním faktorem na trhu práce.
Složky trhu práce
Trh práce zahrnuje čtyři složky, a to populaci pracovní síly, populaci uchazečů, skupinu uchazečů a vybrané jednotlivce.
1. Populace pracovní síly
Populace pracovní síly nebo účast pracovních sil se vztahuje k počtu jednotlivců, kteří jsou k dispozici pro práci na trhu práce. Zvažuje všechny pracovníky, kteří nabízejí své dovednosti a služby pro zaměstnání bez ohledu na odvětví, ve kterém pracují.
2. Populace žadatele
Druhou složkou je populace uchazečů, která odkazuje na lidi, kteří se ucházejí o konkrétní práci, která odpovídá jejich odbornosti a dovednostem. Náboroví pracovníci se nejprve zaměří na trh práce a poté se zaměří na jednotlivce, kteří splňují dovednosti a kvalifikace stanovené pro konkrétní práci. Například lidé, kteří hledají IT, grafický design a podobná pracovní místa, patří do stejné populace uchazečů, na kterou se zaměřují náboráři, kteří hledají tento typ profesionála.
3. Fond žadatelů
Třetí složkou je skupina uchazečů, což je skutečný počet lidí, kteří původně vyjádřili svůj zájem ucházet se o konkrétní práci zasláním životopisu. Lze ji velmi dobře považovat za první část výběrového procesu, kdy náborové oddělení konkrétní organizace přijímá žádosti a prověřuje je, aby určil, kdo postoupí do dalšího kola prověřování.
4. Vybraní jednotlivci
Čtvrtou složkou jsou vybraní jednotlivci, což jednoduše znamená jednotlivce nebo jednotlivce, kteří prošli skrz screeningový proces a byli pro tuto práci najati. Samozřejmě se to posuzuje na základě řady faktorů a osoba je vyšetřována na základě pečlivě stanoveného souboru kvalifikací.
Pochopení analýzy trhu práce
Analýza trhu práce je nedílnou součástí náborového procesu organizace, protože jí nejen pomáhá najít nejkvalifikovanější pracovníky pro pracovní místa, která nabízí, ale také zajišťuje, že svým zaměstnancům poskytuje konkurenční balíček odměn. To je důležité, aby organizace dokázala udržet své kompetentní pracovníky, a tak pokračovat ve své produktivitě.
Obecně řečeno, analýza trhu práce zahrnuje následující procesy:
- Identifikace různých trhů práce pro daný typ pozice. Zahrnuje to pohled na vhodný trh práce založený na konkrétní pozici.
- Kontrola platů na trhu pro společnou pozici. Proces zahrnuje kontrolu podobných pozic na trhu práce za účelem zjištění, zda jsou platové sazby organizace přibližně na stejné úrovni.
- Určování tržních trendů. Tento krok odpovídá na otázky, jak jiné organizace odměňují své pracovníky, včetně jejich mzdových praktik.
- Úprava platových balíčků nebo struktura pozic. Poté, co zkontroluje platové tarify jiných organizací a zjistí, zda je třeba provést úpravy, provede oddělení doporučení pro takové úpravy a restrukturalizaci pozic ve společnosti.
- Provádění konzultací s vedením. Tento proces zahrnuje posezení u vedení a určení jejich potřeb pracovní síly.
Co jsou informace o trhu práce (LMI)?
Informace o trhu práce (LMI) jsou v podstatě vše, co je třeba vědět o konkrétním trhu práce. Informace o povoláních, jejich umístěních, mzdách, nabídce a poptávce a demografické údaje Demografické údaje Demografické údaje se vztahují k sociálně-ekonomickým charakteristikám populace, které podniky používají k identifikaci preferencí produktů a nákupního chování zákazníků. Díky vlastnostem cílového trhu si společnosti mohou vytvořit profil své zákaznické základny. jsou všechny zahrnuty v LMI.
Jak je LMI užitečná?
LMI je velmi užitečná pro lidi, kteří hledají udržitelnou práci. Pracovník, který se dívá na LMI, má větší šanci na nábor, protože ví, jaký průmysl nebo pracovní místa přesně hledají.
Například jednotlivec, který zjistí, že pohostinství chce v příštích dvou letech najmout 1 000 odborníků na potraviny a nápoje, se rozhodne absolvovat školení a krátké kurzy na toto téma. V době, kdy se o práci uchází asi o šest měsíců později, jsou jeho šance na nábor rozhodně vyšší než u osoby s nižšími pověřeními. Dále to znamená, že dostane lepší balíček odměn než ostatní přesně za kvalifikaci a osvědčení, které má.
Stručně řečeno, LMI pomáhá pracovníkovi identifikovat požadavky trhu práce a pomáhá mu vybavit se správnou kvalifikací.
Související čtení
Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:
- Ekonomické ukazatele Ekonomické ukazatele Ekonomický ukazatel je metrika používaná k hodnocení, měření a hodnocení celkového zdravotního stavu makroekonomie. Ekonomické ukazatele
- Zaměstnanecká prověrka Zaměstnanecká prověrka Zaměstnanecká prověrka se týká kontroly minulých záznamů osoby za účelem sestavení jejích trestních, finančních a obchodních záznamů. Kontroly pozadí jsou
- Pět nejlépe placených pracovních míst ve finančním průmyslu Pět nejlépe placených pracovních míst ve finančním průmyslu Doufáme, že vás tento průvodce po pěti nejlépe placených pracovních místech ve finančním odvětví potěšil. Finanční průmysl je snadno jedním z nejvíce konkurenceschopných, pokud jde o hledání zaměstnání. To platí dokonce i pro pozice na vstupní úrovni, protože budování úspěšné kariéry je téměř zcela neslýchané
- Strukturální nezaměstnanost Strukturální nezaměstnanost Strukturální nezaměstnanost je druh nezaměstnanosti způsobený rozdílem mezi dovednostmi, které má nezaměstnaná populace, a dostupnými pracovními místy na trhu. Strukturální nezaměstnanost je dlouhodobá událost, která je způsobena zásadními změnami v ekonomice.