Výrobce originálního vybavení (OEM) - definice, příklad, výhody

Výrobce originálního vybavení nebo OEM je společnost, která vyrábí a prodává produkty nebo části produktu, které jejich kupující, jiná společnost, prodává svým vlastním zákazníkům, přičemž tyto produkty uvádí pod svou vlastní značkou Brand Equity V marketingu se hodnota značky vztahuje na hodnotu značky a je dána vnímáním značky spotřebitelem. Vlastní kapitál značky může být pozitivní nebo. OEM běžně působí v automobilovém a počítačovém průmyslu.

Originální výrobce zařízení

OEM je často přímým klientem maloobchodní společnosti, která prodává přímo spotřebitelům. Typy kupujících Typy kupujících představují skupinu kategorií, které popisují stravovací návyky spotřebitelů. Chování spotřebitele ukazuje, jak oslovit lidi s různými zvyky. Například všechny součásti přenosného počítače Lenovo nejsou vyráběny společností Lenovo. Některé součásti, například procesor nebo paměťový modul, mohou být produkty OEM.

Výrobce původního vybavení vs. prodejce s přidanou hodnotou

V zásadě prodejci s přidanou hodnotou nebo VAR prodávají produkty od výrobce OEM, ale před tím začleňují určité přidané funkce. Ti dva sdílejí vzájemně výhodný vztah, protože VAR pomáhají výrobcům OEM prodávat jejich výrobky a výrobci OEM svěřují své výrobky VAR, což jim umožňuje prodávat je s dalšími funkcemi, které zlepší fungování produktů.

Výrobce původního vybavení vs. Aftermarket

Zatímco výrobce originálního vybavení vyrábí originální vybavení, výrobce náhradních dílů na druhé straně vyrábí výrobky, které vypadají a zaměňují se s výrobky OEM.

Jednodušeji řečeno, tyto díly nejsou originálními výrobky, protože byly vyrobeny společnostmi v místním i zahraničním měřítku bez souhlasu výrobců OEM s jejich výrobou. Ačkoli jsou obvykle levnější, není zaručeno, že produkty budou fungovat stejně dobře jako produkty OEM.

Příklad výrobce originálního vybavení

Abychom lépe ilustrovali, jak výrobci OEM fungují, zvažte příklad. Řekněme, že společnost A se zabývá výrobou paměťových karet. Nebudou vyrábět pouze jeden typ produktu, ale několik jeho verzí, které jsou následně prodávány různým výrobcům / maloobchodníkům s počítači. Tyto společnosti jsou prodejci s přidanou hodnotou, kteří prodávají přímo veřejnosti.

Další vlastnosti výrobce originálního vybavení

1. OEM prodávají licence

OEM obvykle prodávají licence na produkty, aby mohli své díly používat prodejcům s přidanou hodnotou, s nimiž prodávají.

2. OEM pro hardware

Hardware lze snadno zakoupit na internetu, ať už od výrobce maloobchodního produktu nebo prostřednictvím výrobce OEM. Hardware OEM se však obvykle dodává nekompletní z částí, jako jsou kabely a adaptéry, které jsou nezbytné pro instalaci a provoz hardwaru.

3. OEM pro software

Software OEM, stejně jako hardware, obvykle nepřichází se spoustou věcí, kromě základního softwaru a jeho licenčního klíče.

Výhody nákupu originálních produktů výrobce

Zde jsou některé výhody, které člověk získá nákupem OEM:

1. Dobrá kvalita

A proč ne? Koneckonců, produkt OEM je stejný produkt vyrobený původním výrobcem. Ačkoli existují levnější verze, cena produktu OEM odráží jeho kvalitu.

2. Trvanlivost

Takové výrobky jsou obvykle nejen kvalitní, ale také trvanlivé. Například při nákupu rezervní pneumatiky je pneumatika OEM obvykle lepší než pořízení pneumatiky pro trh s náhradními díly, protože si můžete být jisti materiály použitými při její výrobě.

3. Životnost

OEM díly mají často delší životnost než náhradní díly.

Dodatečné zdroje

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:

  • Úspory z rozsahu Úspory z rozsahu Úspory z rozsahu se vztahují k nákladové výhodě, se kterou se společnost potýká, když zvyšuje svou úroveň produkce. Výhoda vzniká v důsledku inverzního vztahu mezi fixními náklady na jednotku a vyrobeným množstvím. Čím větší je množství vyrobené produkce, tím nižší jsou fixní náklady na jednotku. Typy, příklady, průvodce
  • Náhradní produkty Náhradní produkty Náhradní produkty nabízejí spotřebitelům při rozhodování o nákupu možnosti volby, protože poskytují stejně dobré alternativy, čímž zvyšují užitnost. Z pohledu společnosti však náhradní produkty vytvářejí soupeření. Výsledkem je, že podnikům mohou při soutěžení vzniknout vysoké marketingové a propagační náklady
  • Supply Chain Supply Chain Supply chain is the whole system of manufacturing and delivering a product or service, from the very initial stage of sourcing the raw materials to the final
  • Přidaná hodnota Přidaná hodnota Přidaná hodnota je zvláštní hodnota vytvořená nad původní hodnotu něčeho. Může se vztahovat na produkty, služby, společnosti, management a

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found