Šablona období návratnosti - Stáhněte si šablonu Excel zdarma

Tato šablona doby návratnosti vám pomůže vizualizovat a určit dobu, kterou společnost potřebuje na návratnost své investice.

Zde je náhled šablony doby návratnosti:

Screenshot šablony období návratnosti

Stáhněte si šablonu zdarma

Zadejte své jméno a e-mail do níže uvedeného formuláře a stáhněte si bezplatnou šablonu hned teď!

Doba návratnosti ukazuje, jak dlouho trvá, než firma získá zpět svoji investici. Tento typ analýzy umožňuje firmám porovnat alternativní investiční příležitosti a rozhodnout se pro projekt, který vrátí jejich investice v nejkratším čase - pokud je pro ně tato kritéria důležitá.

Vzorec období návratnosti

Doba návratnosti = (počáteční investice - otevření kumulativního peněžního toku) / (uzavření kumulativního peněžního toku - otevření kumulativního peněžního toku)

V zásadě se doba návratnosti používá velmi podobně jako Breakeven Analysis Poměr marže příspěvku Poměr marže příspěvku je výnos společnosti, minus variabilní náklady, dělený výnosem. Tento poměr lze použít pro analýzu zlomového bodu a představuje + představuje okrajový přínos výroby další jednotky. ale místo počtu jednotek k pokrytí fixních nákladů zohledňuje dobu potřebnou k vrácení investice.

Více šablon zdarma

Další zdroje najdete v naší knihovně obchodních šablon, kde si můžete stáhnout řadu bezplatných šablon pro modelování Excel, prezentaci v PowerPointu a Word.

  • Šablony pro modelování Excel Šablony pro Excel a finanční modely Stáhněte si šablony bezplatných finančních modelů - knihovna tabulkových financí obsahuje šablonu finančního modelu se 3 výpisy, model DCF, plán dluhu, plán odpisů, kapitálové výdaje, úroky, rozpočty, výdaje, předpovědi, grafy, grafy, časové plány , ocenění, srovnatelná analýza společnosti, více šablon Excel
  • PowerPoint prezentační šablony
  • Šablony transakčních dokumentů Šablony Bezplatné obchodní šablony pro použití v osobním nebo pracovním životě. Šablony zahrnují Excel, Word a PowerPoint. Ty lze použít pro transakce, právní, finanční modelování, finanční analýzy, obchodní plánování a obchodní analýzy.

Poslední příspěvky