Úrovně jazykových znalostí - přehled 0-5 úrovní, příklady

Pro každého, kdo se věnuje kariéře v oblasti podnikových financí, může být důležité zahrnout do životopisu a úrovně žádosti o zaměstnání úroveň jazykové znalosti. Existuje pět úrovní jazykových znalostí a mnoho zaměstnavatelů vyžaduje alespoň úroveň tři, což je v zásadě profesionální (funkční) úroveň odborné způsobilosti k práci. Tato příručka pojednává o pěti úrovních podrobněji, aby bylo zajištěno, že máte ve svém životopise uvedenou příslušnou úroveň.

Úrovně jazykových znalostí

0-5 úrovní jazykových znalostí

Níže jsou podrobně uvedeny úrovně jazykových znalostí, ze kterých si můžete ve svém životopise vybrat. Jsou založeny na škále meziagenturních jazykových kulatých stolů (ILR), kterou stanoví americký institut zahraničních služeb.

0 - Žádné znalosti

Na této nejnižší úrovni v podstatě neexistují žádné znalosti jazyka. Osoba možná zná několik slov, ale neumí vytvářet věty ani vést jakýkoli druh konverzace.

Frázováno jako: „Žádná angličtina“ (příklad)

1 - Základní znalosti

Na této úrovni jazykových znalostí může člověk vytvářet základní věty, včetně kladení a odpovídání na jednoduché otázky. To je v podstatě výchozí bod úrovní jazykových znalostí. Tato úroveň odráží někoho, kdo cestuje do nové země a kdo právě začal studovat jazyk.

Frázováno jako: „Základní španělština“

2 - Omezená pracovní zdatnost

Někdo na této úrovni zvládne základní pracovní příkazy a sociální fráze. Mohou pokračovat v omezených příležitostných rozhovorech v kanceláři a diskutovat o svém osobním životě. Někdo na této úrovni stále potřebuje pomoc s rozsáhlejšími konverzacemi v jazyce. Mohou pracovat samostatně pouze v základních konverzacích.

Frázováno jako: „Limited Working English“

3 - Profesionální pracovní zdatnost

Někdo na této úrovni jazykových znalostí může přispívat na schůzky v kanceláři, vést rozhovory s klienty a provádět většinu požadovaných pracovních funkcí. Osoba na úrovni 3 umí v jazyce mluvit normální rychlostí a má poměrně rozsáhlou slovní zásobu. Pravděpodobně stále mají na této úrovni přízvuk a pravděpodobně vyžadují pomoc s porozuměním jemných a jemných frází. Někteří zaměstnavatelé považují tuto nebo vyšší úroveň za v zásadě přijatelnou v závislosti na konkrétním zaměstnání.

Frázováno jako: „Profesionální pracovní španělština“

4 - Plná profesionální znalost

Většina zaměstnavatelů požaduje plnou profesionální plynulost. Někdo na této úrovni může vést pokročilé diskuse o široké škále témat o osobním životě, aktuálních událostech a technických tématech, jako je obchod a finance. Lidé na této úrovni mohou mít stále malý přízvuk a mohou občas chybně mluvit nebo dělat drobné chyby. Jejich slovní zásoba je rozsáhlá a mohou snadno pokračovat v konverzacích. Většina zaměstnavatelů považuje úroveň 4 nebo vyšší za přijatelnou.

Frázováno jako: „Plně profesionální španělština“

5 - Nativní / dvojjazyčné znalosti

Někdo na této úrovni jazykových znalostí byl vychován tak, že mluví tímto jazykem jako svým rodným jazykem, nebo ho mluví tak dlouho, že ovládá naprosto plynně. Mají malý nebo žádný přízvuk.

Frázováno jako: „Native English“ nebo „Bilingual English & Spanish“

Úrovně jazykových znalostí pokračovat

Podívejme se, jak v životopise vypsat seznam úrovní jazykových znalostí. Obvykle jsou uvedeny v dolní části životopisu, v kategorii jako „Dovednosti“ nebo „Další informace“. Měli byste uvést svoji úroveň znalostí ve zkratkových termínech uvedených výše jako „formulováno jako“. Můžete také zahrnout trochu podrobnější vysvětlení úrovně. Například můžete označit úroveň své plynulosti jako „Plně profesionální francouzština - úroveň 4 - Může snadno konverzovat ve francouzštině ohledně obchodních nebo osobních předmětů, včetně technických diskusí o podnikových financích“.

Níže je uveden příklad toho, jak vypadá správné zahrnutí úrovní jazykových znalostí do životopisu.

Příklad pokračování úrovní jazykových znalostí Šablona životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovým standardům, aby nedošlo k okamžitému smazání

Stáhněte si zdarma šablonu pro pokračování v investičním bankovnictví. Obnovte šablonu pro obnovení investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovým standardům, aby nedošlo k okamžitému smazání.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce úrovní jazykových znalostí. Chcete-li se oddělit od konkurence, zaregistrujte se do programu Finance Financial Modeling and Valuation Analyst (FMVA) TM Finance Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari, a získejte dovednosti, které zaměstnavatelé hledají ve svých financích najímá.

Chcete-li rozšířit své znalosti a vytvořit si životopis, budou užitečné tyto články:

  • GPA při obnovení GPA při obnovení Pokud je ve financích váš průměr Grade Point Average (GPA) 3,5 nebo vyšší, měli byste jej do svého životopisu zahrnout - jinak jej vynechejte. Pokud je váš hlavní GPA vyšší než váš celkový GPA, měli byste jej zahrnout také (nebo místo svého celkového GPA).
  • Seznam děkana v životopisu Seznam děkana v životopisu Seznam děkana v životopisu by měl být uveden vedle vašeho Grade Point Average (GPA). Tam je nějaká debata o tom, zda by to mělo být zahrnuto, nebo ne. Někteří profesionálové to považují za nadbytečné, zbytečné vyplňování životopisem. Tato příručka vám ukáže, jak zařadit seznam děkana do vašeho životopisu
  • Průvodci kompenzací platů Průvodci kompenzací a platy za práci v oblasti podnikových financí, investičního bankovnictví, výzkumu kapitálu, FP&A, účetnictví, komerčního bankovnictví, absolventů FMVA,
  • Bezplatné finanční kurzy

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found