Tržní kapitalizace - Zjistěte více o tržní kapitalizaci a jak ji vypočítat

Tržní kapitalizace (Market Cap) je nejnovější Tržní hodnota nesplacených akcií společnosti Vážené průměrné akcie Nesplacené vážené průměrné akcie označuje počet akcií společnosti vypočítaný po úpravě o změny základního kapitálu během vykazovaného období. Počet nevyrovnaných vážených průměrných akcií se používá při výpočtu metrik, jako je zisk na akcii (EPS) v účetní závěrce společnosti. Tržní kapitalizace se rovná aktuální ceně akcií vynásobené počtem akcií v oběhu.

Investiční komunita často používá hodnotu tržní kapitalizace k hodnocení společností a porovnání jejich relativních velikostí v konkrétním odvětví nebo odvětví. Chcete-li určit tržní kapitalizaci společnosti, jednoduše vezměte její aktuální tržní podíl. Hodnota par Hodnota par je nominální nebo nominální hodnota dluhopisu, akcie nebo kupónu, jak je uvedeno na dluhopisu nebo akciovém certifikátu. Jedná se o statickou hodnotu stanovenou v době vydání a na rozdíl od tržní hodnoty pravidelně nekolísá. a vynásobte číslo celkovým počtem nesplacených akcií.

Vzorec tržní kapitalizace

Ukázka výpočtu tržní kapitalizace

Příklad tržní kapitalizace

Kategorie tržní kapitalizace

Obecně řečeno, na základě tržní kapitalizace akciový trh klasifikuje akcie do různých kategorií:

  • Velká čepice - Společnosti s tržním stropem nad 10 miliard USD jsou klasifikovány jako akcie s velkým kapitálem. Příkladem může být Apple, Microsoft, IBM, Facebook atd.
  • Střední čepice - Společnosti, jejichž tržní kapitalizace se pohybuje od 1 do 10 miliard dolarů. Akcie se střední tržní kapitalizací jsou obecně volatilnější než akcie s velkou tržní kapitalizací a skládají se spíše z akcií orientovaných na růst.
  • Malá čepiceSpolečnosti s tržní kapitalizací mezi 250 až 1 miliardou dolarů. Jedná se o akcie s vysokým rizikem a vysokou návratností, protože společnosti jsou ve fázi růstu Investice do akcií: Průvodce růstovým investováním Investoři mohou využít výhod nových strategií investování do růstu, aby mohli přesněji vylepšit akcie nebo jiné investice nabízející nadprůměrné růstový potenciál. . Velké množství společností patří do kategorie malých společností.
  • Micro CapJsou to centové akcie, které jsou relativně mladé. Potenciál společností s mikropočítačem pro růst a pokles má podobnou povahu. Nejsou považovány za nejbezpečnější investici. Před investicí proto vyžadují hodně výzkumu.

Níže uvedená tabulka ukazuje tržní kapitalizaci vybraných společností k říjnu 2017:

Jméno společnostiSektorMarket Cap (Bn)
Apple Inc.TO$805.8
Alphabet Inc.TO$690.6
Facebook Inc.TO$501.1
Microsoft Corp.TO$594.0
Amazon.comSpotřební sektor$480.8
Walmart Inc.Spotřební zboží$257.2
JP Morgan Chase & Co.Finance$337.8
Skupina Goldman SachsFinance$92.8
Nike Inc.Obuv$82.9
AT&T Inc.Telecom$220.1
US Cellular Corp.Telecom$3.1

Investoři mohou k inteligentním investičním rozhodnutím použít klasifikaci společnosti a skutečnou hodnotu tržní kapitalizace. Společnosti s velkým kapitálem obecně vlastní více kapitálu a aktiv než společnosti s malým kapitálem, a jako takové jsou považovány za investice s nízkým rizikem než společnosti s malým kapitálem. Společnosti s malou tržní kapitalizací navíc mají tendenci vykazovat vyšší růstový potenciál než jejich větší protějšky a jako takové pravděpodobně poskytují investorům více příležitostí pro kapitálové zisky.

Metrika hodnoty vlastního kapitálu

Je důležité vědět, že tržní kapitalizace společnosti je pouze celkovou hodnotou jejího vlastního kapitálu. Enterprise Value Enterprise Value Enterprise Value Enterprise Value neboli Firm Value je celková hodnota firmy, která se rovná její hodnotě vlastního kapitálu plus čistý dluh plus jakýkoli menšinový podíl použitý při ocenění. Zaměřuje se spíše na celkovou tržní hodnotu než na hodnotu vlastního kapitálu, takže jsou zahrnuty všechny majetkové podíly a pohledávky z dluhu i vlastního kapitálu. je hodnota celého podniku, včetně vlastního i dluhového kapitálu.

Jednoduchý příklad rozdílu mezi hodnotou vlastního kapitálu vs hodnotou Enterprise Enterprise Value vs hodnotou vlastního kapitálu Enterprise value vs hodnotou vlastního kapitálu. Tato příručka vysvětluje rozdíl mezi hodnotou podniku (pevnou hodnotou) a hodnotou vlastního kapitálu podniku. Podívejte se na příklad, jak vypočítat každý a stáhnout kalkulačku. Hodnota podniku = hodnota vlastního kapitálu + dluh - hotovost. Zjistěte význam a způsob, jakým se každá z nich používá při oceňování, s hodnotou domu. Pokud má dům hodnotu 1 000 000 $ a má hypotéku 700 000 $, hodnota kapitálu je 300 000 $. Totéž platí pro podnikání. Společnost s tržní kapitalizací (hodnota vlastního kapitálu) 10 miliard dolarů a dluhem 5 miliard dolarů má hodnotu Enterprise 15 miliard dolarů.

Další informace o hodnotě podniku vs. hodnotě vlastního kapitálu Hodnota podniku a hodnotě majetku Hodnota podniku a hodnotě majetku. Tato příručka vysvětluje rozdíl mezi hodnotou podniku (pevnou hodnotou) a hodnotou vlastního kapitálu podniku. Podívejte se na příklad, jak vypočítat každý a stáhnout kalkulačku. Hodnota podniku = hodnota vlastního kapitálu + dluh - hotovost. Zjistěte význam a způsob, jakým se každý používá při oceňování.

hodnota podniku vs. tržní kapitalizace

Stáhněte si šablonu zdarma

Zadejte své jméno a e-mail do níže uvedeného formuláře a stáhněte si bezplatnou šablonu hned teď!

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku Tržní kapitalizace! Posláním Finance je pomáhat vám rozvíjet svou kariéru. Abyste se neustále učili a rozšiřovali své znalosti podnikových financí, důrazně doporučujeme tyto další finanční zdroje:

  • Metody oceňování Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a precedenční transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a financích
  • Srovnatelná firemní analýza Srovnatelná firemní analýza Jak provést srovnatelnou firemní analýzu. Tato příručka vám krok za krokem ukáže, jak vytvořit srovnatelnou analýzu společnosti („Comps“), obsahuje bezplatnou šablonu a mnoho příkladů. Comps je relativní metodika oceňování, která zkoumá poměry podobných veřejných společností a používá je k odvození hodnoty jiného podniku
  • Vlastní kapitál akcionářů Vlastní kapitál akcionářů Vlastní kapitál akcionářů (také známý jako vlastní kapitál akcionářů) je účet v rozvaze společnosti, který se skládá ze základního kapitálu a nerozděleného zisku. Představuje také zbytkovou hodnotu aktiv mínus pasiva. Přeskupením původní účetní rovnice získáme Akcionáři Vlastní kapitál = Aktiva - pasiva
  • Poměr tržní kapitalizace k HDP (ukazatel Buffett) Poměr tržní kapitalizace k HDP (ukazatel Buffett) Poměr tržní kapitalizace k HDP (také známý jako Buffettův ukazatel) je měřítkem celkové hodnoty všech veřejně obchodovaných akcií v zemi, děleno hrubým domácím produktem (HDP) dané země. Používal se jako široký způsob hodnocení, zda je akciový trh v zemi nadhodnocen nebo podhodnocen, ve srovnání s průměrem

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found