Funkce BINOM.DIST.RANGE - vzorec, příklady, jak používat

Funkce BINOM.DIST.RANGE je zařazena do kategorie Statistické funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vypočítá pravděpodobnost binomického rozdělení pro počet úspěchů ze zadaného počtu pokusů spadajících do zadaného rozsahu.

Ve finanční analýze Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, hlášení a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, funkce může být užitečná při zjišťování pravděpodobnosti například tří nejprodávanějších produktů z řady produktů vyráběných společností.

Funkce BINOM.DIST.RANGE byla zavedena v MS Excel 2013, a proto není v dřívějších verzích k dispozici.

Vzorec

= BINOM.DIST.RANGE (pokusy, pravděpodobnost_s, počet_s, [číslo_s2])

Funkce BINOM.DIST.RANGE používá následující argumenty:

 1. Zkoušky (povinný argument) - Toto je počet nezávislých pokusů. Musí být větší nebo roven 0.
 2. Pravděpodobnost_s (povinný argument) - Toto je pravděpodobnost úspěchu v každém pokusu. Mělo by být větší nebo rovné 0 a menší nebo rovné 1.
 3. Number_s (povinný argument) - Toto je počet úspěchů v pokusech. Měla by být větší nebo rovna 0. Rovněž by měla být menší nebo rovna počtu pokusů.
 4. Number_s2 (volitelný argument) - Pokud je zadán, vrátí pravděpodobnost, že počet úspěšných pokusů klesne mezi number_s a number_s2. Mělo by to být větší nebo rovné number_s a menší nebo rovné počtu pokusů.

Chcete-li se dozvědět více, spusťte nyní náš bezplatný kurz Excel!

Jak používat funkci BINOM.DIST.RANGE?

Abychom pochopili použití funkce BINOM.DIST.RANGE, zvažte příklad:

Příklad

Předpokládejme, že máme následující údaje:

Funkce BINOM.DIST.RANGE

Vzorec pro výpočet binomického rozdělení je uveden níže:

BINOM.DIST.RANGE - Příklad 1

Výsledek získáme níže:

BINOM.DIST.RANGE - Příklad 1a

Několik poznámek o funkci BINOM.DIST.RANGE

 1. Funkce ořízne všechny číselné hodnoty na celé číslo.
 2. #HODNOTA! error - Nastane, když některý z poskytnutých argumentů není numerický.
 3. # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, když:
  1. Daná pravděpodobnost je menší než nula nebo větší než 1.
  2. Daný počet_s je menší než nula nebo větší než argument pokusů.
  3. Daný number_s2 je menší než nula nebo větší než pokusy nebo menší než number_s.

Kurz Excel zdarma

Projděte si náš bezplatný Crash Course, abyste se stali odborným finančním analytikem. Naučte se používat funkce aplikace Excel a vytvářet sofistikované finanční analýzy a finanční modelování.

bezplatný kurz klávesových zkratek pro Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky