Dceřiná společnost - Co je to dceřiná společnost a jak to funguje

Dceřinou společností (sub) je obchodní subjekt nebo korporace Další články pokrývající další finanční témata od Warrena Buffetta po strategie zajišťovacích fondů. Tato další finanční témata jsou zajímavým čtením, které plně vlastní nebo částečně kontroluje jiná společnost, označovaná jako mateřská nebo holdingová společnost. Vlastnictví je určeno procentem akcií držených mateřskou společností a vlastnický podíl musí činit alespoň 51%.

dceřiný org. graf

Jaké jsou atributy dceřiné společnosti?

Dceřiná společnost působí jako samostatná a samostatná společnost. Společnost A Corporation je právnická osoba vytvořená jednotlivci, akcionáři nebo akcionáři za účelem zisku. Korporace mohou uzavírat smlouvy, žalovat a být žalovány, vlastnit majetek, poukazovat federální a státní daně a půjčovat si peníze od finančních institucí. od své mateřské společnosti. To přináší společnosti výhody pro účely zdanění, regulace a odpovědnosti. Sub může žalovat a být žalován odděleně od svého rodiče. Její povinnosti jsou také obvykle její vlastní a obvykle nejsou odpovědností mateřské společnosti.

Minimální úroveň vlastnictví 51% zaručuje mateřské společnosti hlasy potřebné ke konfiguraci představenstva dceřiné společnosti. To umožňuje rodiči vykonávat kontrolu při rozhodování společnosti.

Rodiče a sub-společnosti nemusí působit na stejném místě ani nesmí být ve stejném oboru podnikání. Dceřiné společnosti mohou mít také své vlastní dílčí společnosti; řada následnictví tvoří podnikovou skupinu s různou mírou vlastnictví.

Výhody

# 1 Daňové výhody

Mateřská společnost může podstatně snížit daňovou povinnost prostřednictvím odpočtů povolených státem. U mateřských společností s více dceřinými společnostmi může být závazek z příjmu ze zisků dosažených jedním dílčím podnikem často kompenzován ztrátami v jiném.

# 2 Snížení rizika

Rámec mateřských a dceřiných společností zmírňuje riziko, protože vytváří oddělení právních subjektů. Ztráty způsobené dceřinou společností se snadno nepřenesou na mateřskou společnost. V případě bankrotu však mohou být závazky dceřiné společnosti převedeny na mateřskou společnost, pokud lze prokázat, že mateřská a dceřiná společnost jsou právně nebo účinně stejné.

# 3 Zvýšená účinnost a diverzifikace

V některých případech umožňuje vytvoření dceřiných sil mateřské společnosti dosáhnout vyšší provozní efektivity rozdělením velké společnosti na menší a snadněji spravovatelné společnosti.

Nevýhody

# 1 Omezená kontrola

Mateřský podnik může mít problémy se správou řízení ve své dceřiné společnosti, pokud je dílčí společnost částečně vlastněna jinými subjekty. Rozhodování může být také poněkud zdlouhavé, protože o otázkách musí být rozhodnuto prostřednictvím velení v rámci mateřské byrokracie, než bude možné přijmout opatření.

# 2 Náklady na právní zastoupení

Výsledkem zdlouhavé a nákladné právní administrativy je jak vznik dceřiné společnosti, tak registrace daní.

Příklad doplňkové struktury

Jednou z populárních mateřských společností v digitálním průmyslu je Facebook. Kromě toho, že je veřejně obchodovatelná na otevřeném trhu, má také několik investičních portfolií v jiných společnostech v odvětví sociálních médií a je mateřskou firmou několika dílčích společností se softwarovými technologiemi.

Příklady dílčích společností Facebooku jsou:

  • Instagram, LLC - web pro sdílení fotografií, který Facebook získal v dubnu 2012 za přibližně 1 miliardu USD v hotovosti a akciích. Instagram zůstává ve svém provozním řízení oddělen, přičemž jej vede Kevin Systrom jako generální ředitel.
  • WhatsApp Inc. - Facebook získal tuto populární aplikaci pro zasílání zpráv za zhruba 19,3 miliardy USD v roce 2014.
  • Oculus VR, LLC - V březnu 2014 Facebook souhlasil s nákupem akcií společnosti Oculus v hodnotě 2 miliard USD.

Další informace o podnikové struktuře Facebooku -> //investor.fb.com/

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku pro sub-společnosti a různé výhody a nevýhody tohoto typu podnikové hierarchie. Posláním Finance je pomoci vám stát se nejlepším možným finančním analytikem. S ohledem na tento cíl vám mohou na vaší cestě pomoci tyto další finanční zdroje:

  • Konkurz Konkurz Konkurz je právní status lidského nebo nelidského subjektu (firmy nebo vládní agentury), který není schopen splácet své nesplacené dluhy věřitelům.
  • Veřejné přihlášky společností Veřejné přihlášky Najděte veřejné přihlášky společností. Finance zorganizovalo všechny hlavní zdroje veřejných registrací společností, jako jsou 10-K, 10-Q, S-1,13D, EDGAR, SEDAR a další databáze. Tyto zdroje jsou zásadní pro finanční analytiky provádějící finanční modelování a oceňování.
  • Daňové ráje Daňový ráj Daňovým rájem nebo offshore finančním centrem je jakákoli země nebo jurisdikce, která nabízí minimální daňovou povinnost zahraničním fyzickým osobám a podnikům.
  • Co je finanční modelování? Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem prognózy finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found