Funkce POISSON.DIST - vzorec, příklady, jak používat

Funkce POISSON.DIST je zařazena do kategorie Statistické funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vypočítá Poissonovu hmotnostní funkci pravděpodobnosti.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, reportování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, POISSON.DIST je užitečný při prognózování výnosů. Můžeme jej také použít k předpovědi počtu událostí, ke kterým dojde v určitém čase, např. Počet aut přijíždějících do parkoviště v obchodě za minutu.

Funkce POISSON.DIST byla představena v MS Excel 2010, a proto není k dispozici v dřívějších verzích. U starších verzí MS Excel můžeme použít funkci POISSON.

Vzorec

= POISSON.DIST (x, průměr, kumulativní)

Funkce POISSON.DIST používá následující argumenty:

 1. X (povinný argument) - Toto je počet událostí, pro které chceme vypočítat pravděpodobnost. Hodnota musí být větší nebo rovna 0.
 2. Znamenat (povinný argument) - Toto je očekávaný počet událostí. Argument musí být větší nebo roven nule.
 3. Kumulativní (povinný argument) - Toto je logický argument, který určuje typ distribuce, která se má vypočítat. Může to být buď:
  • TRUE - Vrátí kumulativní Poissonovu pravděpodobnost, že počet náhodných událostí, které nastanou, bude mezi nulou a x včetně.
  • FALSE - Vrátí hmotnostní funkci Poissonovy pravděpodobnosti, že počet událostí, které nastanou, bude přesně x.

Funkce Poissonovy hmotnosti pravděpodobnosti vypočítá pravděpodobnost, že tam bude přesně x výskytů a je dán vzorcem:

Poissonova hmotnostní funkce pravděpodobnosti

Kde λ je očekávaný počet výskytů ve stanoveném časovém období.

Kumulativní Poissonova distribuční funkce vypočítá pravděpodobnost, že bude nejvýše x výskytů, a je dána vzorcem:

kumulativní Poissonova distribuční funkce

Jak používat funkci POISSON.DIST v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce POISSON.DIST, zvažte příklad:

Příklad

Předpokládejme, že máme následující údaje:

 • Počet akcí: 5
 • Očekávaný průměr: 10

Abychom zjistili kumulativní Poissonovu pravděpodobnost, použijeme následující vzorec:

Funkce POISSON.DIST

Výsledek získáme níže:

Funkce POISSON.DIST - Příklad 1

Chcete-li zjistit Poissonovu hmotnostní funkci pravděpodobnosti, použijeme následující vzorec:

Funkce POISSON.DIST - Příklad 1a

Výsledek získáme níže:

Funkce POISSON.DIST - Příklad 1b

Několik poznámek o funkci POISSON.DIST

 1. # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, pokud:
  • Daná hodnota x je menší než nula; nebo
  • Daná hodnota průměru je menší než nula.
 2. #HODNOTA! error - Nastane, když je některý z poskytnutých argumentů nečíselný.
 3. Pokud velikost není celé číslo, bude zkráceno.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky