Funkce ISNUMBER - vzorec, příklady, pokud Excel obsahuje číslo

Funkce Excel ISNUMBER je zařazena do kategorie Informační funkce Funkce Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Funkce kontroluje, zda buňka v aplikaci Excel obsahuje číslo nebo ne. Vrátí hodnotu TRUE, pokud je hodnotou číslo, a pokud ne, hodnota FALSE. Například pokud je zadanou hodnotou text, datum nebo čas, vrátí FALSE.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, při řešení velkého množství dat pomáhá funkce ISNUMBER Excel při testování, zda daný výsledek vzorce je číslo nebo ne.

Vzorec

= ISNUMBER (hodnota)

Funkce Excel ISNUMBER používá následující argumenty:

  1. Hodnota (povinný argument) - Toto je výraz nebo hodnota, kterou je třeba otestovat. Obvykle se poskytuje jako adresa buňky.

Funkce ISNUMBER Excel vrátí logickou hodnotu, která je PRAVDA nebo NEPRAVDA.

Jak používat funkci ISNUMBER Excel?

Abychom pochopili použití funkce ISNUMBER Excel, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Nejprve pochopíme, jak se funkce chová pomocí následující sady dat:

DataVzorecVýsledekPoznámka
1= ISNUMBER (1)SKUTEČNÝPoskytnutá hodnota je číslo, takže funkce vrátila hodnotu TRUE.
TEXT= ISNUMBER (TEXT)NEPRAVDIVÉFunkce vrací FALSE pro textové hodnoty.
10/20= ISNUMBER (10/20)SKUTEČNÝVzorec vrátí číslo, takže funkce vrátila PRAVDA.
#NÁZEV?= ISNUMBER (#NAME?)NEPRAVDIVÉFunkce vrátila FALSE pro chyby vzorce.
= ISNUMBER ()NEPRAVDIVÉVýsledek je NEPRAVDA, protože to není číslo.

Příklad 2 - Zkontrolujte, zda Excel obsahuje číslo v buňce

Předpokládejme, že chceme povolit hodnoty, které obsahují textový řetězec XY. Pomocí ISNUMBER spolu s ověřením dat můžeme zkontrolovat, zda Excel obsahuje v buňce „XY“. Předpokládejme, že máme následující údaje:

ISNUMBER Funkce Excel

Abychom povolili pouze hodnoty, které obsahují konkrétní textový řetězec, můžeme použít ověření dat pomocí přizpůsobeného vzorce založeného na funkcích FIND a ISNUMBER Excel. V podstatě kontroluje, zda Excel obsahuje číslo v buňce nebo ne. K tomu použijeme ověření dat na buňky C4: C11. Chcete-li použít ověření dat, klikněte na kartu Data, přejděte do Datových nástrojů a klikněte na Ověření dat, jak je znázorněno níže:

Funkce Excel ISNUMBER - příklad 1

Nyní vyberte Ověření dat a klikněte na Nastavení. Jak je znázorněno níže, zadejte vzorec = ISNUMBER (FIND („XY“, C4)). Chcete-li aktivovat buňku vzorce, musíte zvolit Kritéria ověření - Povolit - Vlastní.

Excel obsahuje číslo - příklad 1a

Když se někdo pokusí změnit XY na něco jiného, ​​spustí se pravidla pro ověřování dat, zvláště když uživatel přidá nebo změní hodnotu buňky.

Funkce ISNUMBER - Příklad 1b

Funkce FIND má tvar pro hledání textu „XY“ v buňce C4. Pokud je nalezen, funkce FIND vrátí číselnou pozici (např. 2, 4, 5 atd.) Pro počáteční bod textu v buňce. Pokud text nebyl nalezen, funkce FIND vrátí chybu. U C4 funkce FIND vrátí hodnotu 5, protože „XY“ začíná znakem 5.

Výsledek z použití výše uvedené funkce FIND je poté vyhodnocen funkcí ISNUMBER Excel. U všech číselných výsledků vrácených funkcí FIND vrátí ISNUMBER hodnotu TRUE a ověření bude úspěšné. Pokud text nebyl nalezen, funkce FIND vrátí chybu, ISNUMBER vrátí hodnotu FALSE a ověření vstupu se nezdaří.

Několik poznámek k funkci ISNUMBER

  1. Tato funkce je součástí funkcí IS, které vracejí logické hodnoty TRUE nebo FALSE.
  2. Funkce nevrací žádnou chybu, například #NÁZOV !, # N / A! Atd., Protože pouze vyhodnocuje data.
  3. Funkce byla představena v MS Excel 2000.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky