Nejlepší písmo pro obnovení - příklady, seznam 5 nejlepších písem pro obnovení

Jako zásadní vizuální stránka životopisu Pokračujte Při zasílání průvodního dopisu a životopisu na pozici podnikového financování postupujte podle oborových pokynů a osvědčených postupů. Stáhněte si životopisy a šablony motivačních dopisů, které budou připraveny na vaši žádost o zaměstnání. Tyto životopisy jsou navrženy tak, aby vám poskytly ten nejlepší snímek, který vás vybere na pohovor, zvolené písmo hraje důležitou roli při získávání tolik vyhledávané práce jednotlivce. Nejlepší písmo pro životopis je snadno čitelné a příjemné pro čtenáře. Mohou být určeny určitými vlastnostmi, například zda je písmo patkové nebo bezpatkové.

Nejlepší písmo pro životopis - schéma a příklady

Nejlépe vysvětlená písma pro obnovení

Písmo odkazuje na reprezentaci textu v dokumentu. Nejčastěji se písma používají v aplikacích Microsoft Office, zejména v aplikaci Microsoft Word. MS Word je převládající textový procesor používaný při psaní životopisů.

Životopisy často hrají v životě člověka zásadní roli. Jedná se o shrnutí charakteru dané osoby. Interpersonální inteligence Interpersonální inteligence označuje schopnost člověka dobře komunikovat s lidmi a řídit vztahy. Umožňuje lidem pochopit potřeby a motivaci lidí kolem nich, což pomáhá posílit jejich celkový vliv. Lidé s mezilidskou inteligencí, stejně jako s jejich zkušenostmi a schopnostmi. Dobrým životopisem je cesta k další pracovní příležitosti. Abyste měli dobrý dojem, musíte to předložit oficiálně a s úctou.

Seznam nejlepších písem pro obnovení

Následuje seznam nejlepších životopisných písem, která lze použít při podávání žádosti o práci:

1. Times New Roman

Times New Roman je obecně považován za nejklasičtější a nejtradičnější písmo, které se v životopisu používá. Pokud chcete hrát na jistotu, toto je písmo # 1, které se má použít.

2. Arial

Písmo Arial se běžně používá pro oficiální dopisy. Vypadá to přirozeně a čistě. Pro některé je to také atraktivní. Čisté čáry zlepšují čitelnost celého dokumentu. Díky těmto vlastnostem je Arial jednou z nejbezpečnějších sázek při výběru písem. Tip: Pokud máte nedostatek místa, zkuste Arial Narrow, který vám umožní přizpůsobit se více na každý řádek / stránku.

3. Calibri

V moderních aplikacích MS Windows se Calibri často používá jako výchozí písmo. Proto je považována za pohodlnou volbu pro obnovení životopisů, zejména pro lidi, kteří právě začínají hledat práci. Calibri je profesionální, ale díky jeho zajímavému designu je vizuálně přitažlivý pro většinu čtenářů.

Nejdůležitějším omezením, které je třeba mít na paměti u Calibri, je však to, že někteří tazatelé to mohou považovat za nevýrazné a nenáročné, protože se jedná o výchozí písmo v aplikaci Word. Náborář může mít pocit, že uchazeč nevěnuje pozornost jemnějším detailům a že šel jen s tím, co bylo nejjednodušší - ne s nejlepším dojmem, po kterém by tazatele nechal.

4. Garamond

Garamond je široce používán pro svůj vzhled elegance, kromě své čitelnosti. Je skvělý v životopisu pro obor, který není zcela korporátní, ale ve firemním prostředí jej lze použít i střídmě. Většina lidí považuje toto písmo za staromódní, takže progresivní společnost nemusí ocenit jeho nastavení. Garamond však zůstává populárním obnovovacím písmem.

5. Gruzie

Gruzie je jedním z nejčastěji používaných písem, tečka - pro životopisy nebo cokoli jiného. Pro některé je to ve srovnání s Garamondem považováno za modernější písmo Serif. Gruzie poněkud připomíná Times New Roman, ale byla vylepšena, aby vypadala moderněji a byla lépe čitelná.

Vlastnosti nejlepších písem pro obnovení

Fonty přicházejí se specifickými funkcemi, které mohou určit a ovlivnit perspektivu čtenáře. Konkrétní písmo má různé varianty:

 • Velikosti
 • Hmotnost
 • Barva
 • Vizuální design
 • Zda je písmo patkové nebo bezpatkové

První tři charakteristiky lze zapisovatelem upravit pro libovolné písmo. Například s písmem Times New Roman se spisovatel může rozhodnout použít velikost 8, tučně a v modré barvě. Poslední dvě vlastnosti jsou však vlastní každému písmu a uživatel nemůže změnit vzhled písma vzhledem k těmto funkcím.

Jediným způsobem, jak změnit základní design písma, je vybrat jiné písmo. V závislosti na typu životopisu, pracovním odvětví a typu zaměstnání Popis pracovního místa v investičním bankovnictví Tento popis pracovního místa v oblasti investičního bankovnictví nastiňuje hlavní dovednosti, vzdělání a pracovní zkušenosti potřebné k tomu, aby se stal analytikem IB nebo spolupracovníkem, existuje široká škála písma na výběr.

Patkové vs. bezpatkové

Designová charakteristika písma si zaslouží vlastní sekci. Patka je snadno zmeškaný detail, který odlišuje písma a rozděluje je na dva tábory.

Patkové vs. bezpatkové - Obnovit písma

Patkové je malý ocas nebo rozkvět, který vidíte na konci většiny písmen, jak je vidět na příkladu Times New Roman výše. Naproti tomu Arialovi chybí patky, ergo se tomu říká bezpatkové. Čáry v Arialu jsou čistší a rovnější, bez ocasů. Obě písma jsou považována za profesionální. Výběr písma Serif nebo Sans-Serif je spíše uměním než vědou.

Jak vybrat nejlepší obnovovací písma

 1. Správné písmo přitahuje pozornost čtenáře, aniž by příliš snižovalo obsah. Čím snáze čtenář projde životopisem, tím vyšší jsou vaše šance na absolvování pohovoru Tipy pro rozhovor - Jak dobře pohovořit Tato příručka vám poskytne seznam top 10 tipů na rozhovor, založených na desetiletích zkušeností z přímého rozhovoru finančního týmu stovky kandidátů. Ať už jste v rané, střední nebo pozdní kariéře, rozhovory mohou být vždy nervózní. Naštěstí být dobře připraven.
 2. Správná volba písma může čtenáři také implicitně sdělit něco o spisovateli. Špatně vybrané písmo (například použití Comic Sans) pro práci vyžadující vysokou profesionalitu může zanechat špatný dojem. Profesionální písmo (například Arial) může být vhodnější pro někoho, kdo uvažuje o oblasti financí, ve srovnání s oblastí grafického designu.
 3. A konečně, čisté písmo pomůže korektuře překladu a psaní gramatiky spisovatele snadněji.

Šablona pro obnovení životopisu zdarma

Pokud hledáte příklad nejlepšího písma pro životopis, podívejte se a stáhněte si šablonu pro obnovení životopisu pro investiční bankovnictví zdarma. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovým standardům, aby nedošlo k okamžitému smazání. Poznámka: tento životopis je napsán písmem Times New Roman.

Šablona pro obnovení životopisu zdarma Šablona životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovým standardům, aby nedošlo k okamžitému smazání

Další úvahy

Výše uvedené rozhodně není vyčerpávající seznam všech přijatelných nebo dokonce žádoucích písem, která se mají použít pro obnovení. Jsou však považována za nejlepší písma, která lze použít. Písma vyjadřují profesionalitu a myšlení zaměřené na dobrou pracovní morálku.

Kromě výběru písma je také důležité zvážit další věci týkající se písma. Jedním z aspektů je velikost písma. V takovém případě je nejbezpečnější sázka obvykle 12, i když některá písma (například Arial) se v 12. zdají příliš velká. V takových případech se velikost zmenší na velikost podobnou Times New Roman 12.

Nakonec se ujistěte, že životopis je jednostránkový dokument. Důvodem je to, že náboráři a čtenáři prosívají mnoha životopisy a často se nedostanou na druhou stránku životopisu.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce nejlepším písmem pro obnovení. Naším posláním je pomoci vám rozvíjet svou kariéru. S ohledem na tento cíl budou tyto další zdroje velkou pomocí:

 • Jak se stát finančním analytikem s nulovým zážitkem Jak se řídit finančními příručkami o tom, jak získat své vysněné zaměstnání v oblasti podnikových financí. Finanční průvodci pro kariéru v oblasti investičního bankovnictví, kapitálového výzkumu, úvěrové analýzy, FP&A, účetnictví, treasury, retailového bankovnictví a dalších pozic finančních analytiků. Průvodci se zabývají vytvářením sítí, tipy na obnovení a tím, jak vyniknout
 • Jak se dostat do průzkumu vlastního kapitálu Jak se dostat do průzkumu vlastního kapitálu Na konkurenčním trhu bude tato příručka, jak se dostat do průzkumu vlastního kapitálu, podělit o některé nápady, které vám pomohou zlepšit vaše šance na nábor. Globální investiční banky a butikové firmy mají pouze tolik analytiků a spolupracovníků s omezeným počtem nových lidí, které každý rok najímají.
 • Osobní značka Osobní značka Naše osobní značka je to, co lidé považují za naši identitu, za koho nás vidí a jaké vlastnosti a věci si s námi spojují. Odhaluje, kdo jsme, co nabízíme a co si vážíme. Když pracujeme ve společnosti, naši kolegové o nás vytvářejí vnímání na základě toho, jak se jim prezentujeme.
 • Bezplatné obnovení životopisů Pokračujte Při zasílání průvodního dopisu a pokračování v práci s podnikovými financemi postupujte podle pokynů a osvědčených postupů v oboru. Stáhněte si životopisy a šablony motivačních dopisů, které budou připraveny na vaši žádost o zaměstnání. Tyto životopisy jsou navrženy tak, aby vám poskytly nejlepší záběr při výběru na pohovor

Poslední příspěvky