Wall Street - definice, přehled, historie, selhání burzy

Existují dva způsoby, jak se podívat na to, co je Wall Street. Je to jak zeměpisná poloha, tak finanční mekka USA (a pravděpodobně světa). Geograficky Wall Street zabírá osm bloků na Manhattanu v New Yorku. Vede z východu na západ od Broadwaye po South Street, v samém srdci finanční čtvrti. Představující srdce kapitalismu Kapitalismus Kapitalismus je ekonomický systém, který umožňuje a podporuje soukromé vlastnictví podniků, které fungují za účelem vytváření zisku. Kapitalismus, známý také jako tržní systém, se vyznačuje soukromými právy na vlastnictví půdy, konkurenčními trhy, stabilním právním státem, svobodně fungujícími kapitálovými trhy, Wall Street je domovem burzy cenných papírů v New Yorku (NYSE). veřejné trhy, které existují pro vydávání, nákup a prodej akcií obchodovaných na burze cenných papírů nebo na přepážkách. Akcie, známé také jako akcie, představují částečné vlastnictví společnosti, mnoha bank, jiných finančních institucí a korporací.

Fráze „Wall Street“ je někdy považována za obecně reprezentativní pro investiční banky. Seznam nejlepších investičních bank Seznam 100 nejlepších investičních bank na světě seřazený podle abecedy. Nejlepší investiční banky na seznamu jsou Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML, JP Morgan, Blackstone, Rothschild, Scotiabank, RBC, UBS, Wells Fargo, Deutsche Bank, Citi, Macquarie, HSBC, ICBC, Credit Suisse, Bank of America Merril Lynch , obchodníci s cennými papíry, zajišťovací fondy a správci portfolia Správce portfolia Správci portfolia spravují investiční portfolia pomocí šestistupňového procesu správy portfolia. V této příručce se dozvíte přesně, co správce portfolia dělá. Manažeři portfolia jsou profesionálové, kteří spravují investiční portfolia s cílem dosáhnout investičních cílů svých klientů. . Odkazuje na lidi i místa, která řídí svět financí.

Wall Street

Raná historie Wall Street

Wall Street dostal své jméno podle doslovné fyzické zdi postavené v New Yorku, když bylo město ještě holandskou kolonií. Guvernér Peter Stuyvesant vyzval k vybudování 10 stop dlouhé zdi, která by chránila spodní část poloostrova před domorodými Američany.

Později se ulice stala známou jako tržiště, kde se setkávali obchodníci a kupující, aby podnikali. V roce 1792 obchodníci a kupující formalizovali pravidla pro autorizaci a legitimizaci svého podnikání, což vedlo k případnému vytvoření NYSE.

Havárie na Wall Street

Ačkoli ne první hospodářská deprese nebo krach trhu v USA, havárie v roce 1929 spustila to, co se rychle stalo známým jako Velká hospodářská krize Velká hospodářská krize Velká hospodářská krize byla celosvětová hospodářská krize, která probíhala od konce 20. do 30. let. Po celá desetiletí probíhaly debaty o tom, co způsobilo ekonomickou katastrofu, a ekonomové zůstávají rozděleni do několika různých myšlenkových směrů. . Neexistuje žádné konkrétní vysvětlení toho, co přesně spustilo masivní výprodej akcií na podzim roku 1929. Nejostřejší obchodníci s akciemi - muži jako Jesse Livermore - si uvědomili, že akciový trh byl po nějakou dobu nesmírně překoupen.

Nakonec se malý výprodej dostal do velké paniky a investoři začali bez rozdílu prodávat, což vedlo k poklesu cen akcií a k pádu trhu jako celku. Dow Jones ztratil na konci října všechny své předchozí zisky za rok - a téměř 25% svých celkových zisků za desetiletí - během několika hodin.

Tato událost je historicky důležitá, když se na Wall Street díváme z mnoha důvodů. Mnoho jednotlivců ztratilo víru v celý ekonomický systém země. To vedlo k tomu, že mnozí stáhli všechny své peníze z bank, což následně způsobilo kolaps mnoha finančních institucí. Krach na akciovém trhu a následující deprese vedly k první velké regulaci obchodování na akciovém trhu. Pečlivý vládní dohled zavedla nově vytvořená Komise pro cenné papíry Zákon o cenných papírech z roku 1933 Zákon o cenných papírech z roku 1933 byl prvním významným federálním zákonem o cenných papírech přijatým po krachu akciového trhu v roce 1929. Zákon je také označován jako zákon o pravdě o cenných papírech , federální zákon o cenných papírech nebo zákon z roku 1933. Byl přijat 27. května 1933 během Velké hospodářské krize. ... zákon byl zaměřen na nápravu některých provinění. Ačkoli mnoho úvěrových Rooseveltových „New Deal“ vládních výdajů na ukončení deprese, až po vypuknutí druhé světové války došlo k tomu, že problém nezaměstnanosti v zemi přes noc zmizel, se americká ekonomika začala opravdu zotavovat.

Wall Street Trading

Havárie na trhu s bydlením

Druhý nejvýznamnější - a nejnovější - krach trhu nastal v roce 2008. Krach trhu s bydlením byl výsledkem zhroucení cenných papírů zajištěných hypotékou v řádu stovek miliard dolarů. Zabezpečení zajištěné hypotékou (MBS) Zabezpečení zajištěné hypotékou ( MBS) je dluhový cenný papír, který je zajištěn hypotékou nebo inkasem hypotéky. MBS je cenný papír krytý aktivy, který je obchodován na sekundárním trhu a který umožňuje investorům těžit z hypotečního podnikání, s nímž se mnoho obchoduje jako swapy úvěrového selhání. Když se základní hypotéky dostaly do selhání, výchozí hodnoty se nahromadily do té míry, že hlavním poskytovatelům úvěrů došlo financování a začali klesat.

Odpověď byla rychlá a zničující: obchodníci, věřitelé a makléři z Wall Street zpanikařili. Trhy po celém světě začaly klesat a banky si navzájem přestaly půjčovat, aby uvolnily mezeru. Nakonec mnoho bank podalo návrh na bankrot. Je to historicky největší hospodářská deprese od roku 1929. Finanční mekka se vrátila teprve po zavedení Programu na pomoc s problémovými aktivy (TARP) a balíčku ekonomických stimulů v roce 2009. Silné federální půjčky zachránily mnoho předních finančních institucí na Wall Street.

Přes své skromné ​​začátky a četné vzestupy a pády v průběhu historie je Wall Street nadále považována za světové centrum peněz, kapitalismu a financí.

Související čtení

Doufáme, že vás bavilo číst finanční vysvětlení Wall Street. Finance je oficiálním poskytovatelem globálního certifikátu Financial Modeling & Valuation Analyst FMVA® Certification. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari, jejichž cílem je pomoci komukoli stát se finančním analytikem světové úrovně. Následující finanční zdroje vám pomohou při dalším finančním vzdělávání:

  • Finanční zprostředkovatel Finanční zprostředkovatel Finanční zprostředkovatel označuje instituci, která jedná jako prostředník mezi dvěma stranami za účelem usnadnění finanční transakce. Mezi instituce, které se běžně označují jako finanční zprostředkovatelé, patří komerční banky, investiční banky, podílové fondy a penzijní fondy.
  • Klíčoví hráči na kapitálových trzích Klíčoví hráči na kapitálových trzích V tomto článku uvádíme obecný přehled klíčových hráčů a jejich příslušných rolí na kapitálových trzích. Kapitálové trhy se skládají ze dvou typů trhů: primárního a sekundárního. Tato příručka poskytne přehled všech hlavních společností a povolání na kapitálových trzích.
  • Druhy retailových bank Druhy retailových bank Obecně lze říci, že existují tři hlavní typy retailových bank. Jsou to komerční banky, družstevní záložny a některé investiční fondy, které nabízejí služby retailového bankovnictví. Všichni tři pracují na poskytování podobných bankovních služeb. Patří mezi ně běžné účty, spořicí účty, hypotéky, debetní karty, kreditní karty a osobní půjčky.
  • Seznam nejlepších investičních bank Seznam nejlepších investičních bank Seznam 100 nejlepších investičních bank na světě seřazených podle abecedy. Nejlepší investiční banky na seznamu jsou Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML, JP Morgan, Blackstone, Rothschild, Scotiabank, RBC, UBS, Wells Fargo, Deutsche Bank, Citi, Macquarie, HSBC, ICBC, Credit Suisse, Bank of America Merril Lynch

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found