Druhy retailových bank - přehled, příklady, funkce

Obecně řečeno, existují tři hlavní typy retailových bank. Jsou to komerční banky, družstevní záložny a některé investiční fondy. Hadley Capital Společnost Hadley Capital, založená v roce 1998, je soukromá kapitálová společnost se sídlem ve Wilmette ve státě Illinois. Specializuje se na odkupy managementu, rekapitalizace, generační přechody, akvizice, doplňkové akvizice, růstový kapitál a odkupy. Společnost Hadley Capital investuje hlavně do výroby, průmyslového produktu, který nabízí služby retailového bankovnictví. Všechny tři typy retailových bank směřují k poskytování podobných bankovních služeb. Patří mezi ně běžné účty, spořicí účty, hypotéky Hypotéka Hypotéka je úvěr - poskytovaný hypotečním věřitelem nebo bankou - který umožňuje jednotlivci koupit si dům. I když je možné si půjčit na pokrytí všech nákladů na bydlení, je častější zajistit si půjčku ve výši přibližně 80% hodnoty domu. , debetní karty, kreditní karty a osobní půjčky.

Typy retailových bank

Komerční banky

Jedním z typů retailových bank jsou komerční banky, které nabízejí širokou škálu služeb spotřebitelského bankovnictví. Typické služby zahrnují depozitní certifikáty (CD), spořicí a běžné účty, kreditní a debetní karty atd. Komerční banky jsou ziskové instituce, které generují příjem prostřednictvím rozpětí úrokových sazeb a transakčních poplatků.

Rozpětí úrokové sazby je rozdíl v úrokových sazbách Úroková sazba Úroková sazba se týká částky účtované věřitelem dlužníkovi za jakoukoli formu zadaného dluhu, obecně vyjádřenou jako procento jistiny. které banky účtují za půjčky a sazby, které platí na vkladových účtech. Rozpětí velmi kolísá napříč různými ekonomickými cykly. V prosperujících ekonomických dobách je šíření obecně širší. Rozšířené rozpětí umožňuje těmto institucím generovat více příjmů.

Naopak v dobách ekonomické recese bude možná nutné, aby banky stimulovaly spotřebitelské výdaje snížením úrokových sazeb z úvěrů. To komprimuje jejich ziskové marže.

Nabídka vyšších úrokových sazeb na spořicích účtech může motivovat spotřebitele, aby na těchto účtech drželi více peněz. Tato praxe zase může snížit účast spotřebitelů na kapitálových trzích.

Transakční poplatky tvoří podstatnou část výnosů pro komerční banky. Mezi takové poplatky patří obvykle opakující se poplatky za kreditní karty a poplatky za převody nebo jiné finanční služby. Jelikož komerční banky v podstatě monopolizují trh, jsou schopny účtovat prémiové ceny, aniž by docházely k nadměrné erozi poptávky.

Družstevní záložny a družstva

Dalším typem retailových bank jsou družstevní záložny (nebo podobné spolupracující instituce). Nabízejí služby podobné komerčním bankám, ale obvykle v menším měřítku. Družstevní záložny jsou neziskové instituce, jejichž akcionáři jsou vkladatelé. Výsledkem je, že družstevní záložny čelí menším tlakům na vytváření zisků. To znamená, že obvykle účtují nižší úrokové sazby z půjček a nabízejí vyšší sazby na vkladových účtech. Transakční poplatky jsou také relativně nízké, protože družstevní záložny je nevnímají jako hnací sílu příjmů. Jsou častěji považovány za služby, které lze nabídnout za cenu.

Družstevní záložny však mají určité nevýhody. Vzhledem k tomu, že jsou mnohem menšími institucemi, chybí družstevní záložny velkou přítomnost kamenů. To pravděpodobně odrazuje spotřebitele, kteří upřednostňují bankovní služby poskytované osobně. Družstevní záložny také využívají méně vyspělé technologie než banky, takže jejich online bankovní služby jsou méně bezpečné. Družstevní záložny mají také méně zaměstnanců a jsou otevřeny kratší dobu než komerční banky.

Družstevní záložny

Funkce retailových bank

Z ekonomického hlediska existují všechny tři typy retailových bank:

1. Zajistěte větší likviditu ovlivněním nabídky peněz v ekonomice

To se obvykle provádí úpravou úrokových sazeb a pravidelnou kontrolou protokolů o bonitě.

2. Snižte pravděpodobnost selhání úvěrů sloučením rizik půjčování peněz

Instituce jsou také v lepších pozicích, aby se vyrovnaly se selháními kvůli federálně stanoveným poměrům rezerv. Poměr zajišťuje, že banky mají vždy po ruce minimální množství hotovosti, což je procento z celkových vkladů spotřebitelů.

3. Snižte náklady na půjčky nabídkou konkurenčních úrokových sazeb

Ekonomiky, které sledují keynesiánskou keynesiánskou ekonomickou teorii Keynesiánská ekonomická teorie, je ekonomická myšlenková škola, která obecně říká, že je zapotřebí vládní intervence, aby pomohla ekonomikám vymanit se z recese. Myšlenka vychází z hospodářských cyklů rozmachu a rozpadu, které lze očekávat od ekonomik volného trhu a staví vládu jako „protiváhu“ měnové politiky ke zvýšení zisků během hospodářských rozmachů zvýšením úrokových sazeb z úvěrů a budováním hotovostních rezerv. Poté se během recese očekává, že banky sníží úrokové sazby, aby podpořily spotřebitelské výdaje a stimulovaly ekonomický růst.

Další zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení typů retailových bank. Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Další informace o souvisejících tématech najdete v následujících finančních zdrojích:

  • Finanční zprostředkovatel Finanční zprostředkovatel Finanční zprostředkovatel označuje instituci, která jedná jako prostředník mezi dvěma stranami za účelem usnadnění finanční transakce. Mezi instituce, které se běžně označují jako finanční zprostředkovatelé, patří komerční banky, investiční banky, podílové fondy a penzijní fondy.
  • Federální rezervní systém (Fed) Federální rezervní systém (Fed) Federální rezervní systém je centrální banka Spojených států a je finanční autoritou za největší světovou ekonomikou volného trhu.
  • Klíčoví hráči na kapitálových trzích Klíčoví hráči na kapitálových trzích V tomto článku uvádíme obecný přehled klíčových hráčů a jejich příslušných rolí na kapitálových trzích. Kapitálové trhy se skládají ze dvou typů trhů: primárního a sekundárního. Tato příručka poskytne přehled všech hlavních společností a povolání na kapitálových trzích.
  • Nejlepší banky v USA Nejlepší banky v USA Podle americké Federální pojišťovací společnosti pro pojištění vkladů existovalo v USA k únoru 2014 6 799 komerčních bank pojištěných FDIC. Centrální bankou v zemi je Federální rezervní banka, která vznikla po přijetí zákona o Federálních rezervách v roce 1913

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found