EDLP (Everyday Low Pricing) - definice, zdůvodnění a výhody

EDLP, což znamená Evelmi Dano Lou Prices, je cenová strategie Markup Markup odkazuje na rozdíl mezi prodejní cenou zboží nebo služby a jeho cenou. Značka je vyjádřena jako procento z ceny. Jinými slovy, jedná se o přidanou cenu nad celkovými náklady na zboží nebo službu. Porozumění značení je velmi důležité pro stanovení cenové strategie, ve které firmy slibují spotřebitelům trvale nízké ceny produktů, aniž by museli čekat na události prodeje. V takové cenové strategii stanoví firma nízkou cenu a udržuje ji v dlouhodobém horizontu (vzhledem k tomu, že náklady na produkt Náklady na prodané zboží (COGS) Náklady na prodané zboží (COGS) měří „přímé náklady“ vzniklé při výrobě. jakéhokoli zboží nebo služby. Zahrnuje materiálové náklady, přímé mzdové náklady a přímé režijní náklady továrny a je přímo úměrné příjmům. S nárůstem příjmů je k výrobě zboží nebo služby zapotřebí více zdrojů. COGS se často nemění).

EDLP

Odůvodnění každodenních nízkých cen

V několika marketingových studiích uvedli spotřebitelé, že jsou spokojenější s trvale nízkými cenami místo divokých cenových výkyvů. Proto strategie EDLP funguje efektivně:

1. Zjednodušené rozhodování

Spotřebitelé se nemusí obávat, že se produkty začnou prodávat v následujících týdnech.

2. Snížené náklady na vyhledávání spotřebitelů

Spotřebitelé mohou trávit méně času porovnáváním cen v různých obchodech a hledáním nejlepší nabídky. EDLP slibuje spotřebitelům kontinuitu jejich cen.

Výhody každodenních nízkých cen

Strategie EDLP těží také z podnikání. Marketingová strategie pomáhá s:

1. Předpověď poptávky

EDLP pomáhá obchodům snižovat výkyvy poptávky, ke kterým by obvykle došlo během propagačních akcí. Předpověď poptávky Křivka poptávky Křivka poptávky je řádek, který ukazuje, kolik jednotek zboží nebo služby bude zakoupeno za různé ceny. Cena je vynesena na svislou osu (Y), zatímco množství je vyneseno na vodorovnou (X) osu. se stává mnohem jednodušší.

2. Marketingové náklady

Reklama je levnější, protože obchody nemusí jednotlivě propagovat každou položku prodeje a inzerovat akce prodeje. Například bylo poznamenáno, že v roce 1994 by Walmart, který používal strategii EDLP, musel pouze nakupovat inzeráty v novinách měsíčně, zatímco konkurenti by inzerovali každý týden v roce.

3. Personální úsilí

Obchody šetří čas a úsilí tím, že je nutné jednotlivě označovat položky během akcí prodeje.

Příklad pro každodenní nízké ceny: Walmart

Walmart Inc Walmart Marketingový mix Walmart je obchodní společností a jednou z jeho klíčových silných stránek je jeho marketingový mix. Přežít na maloobchodním trhu vyžaduje víc než jen štěstí. je společnost, která získala významný úspěch díky své každodenní strategii nízkých cen. Hlavní maloobchodník nabízí spotřebitelům po celý rok nízké ceny, místo aby během prodejních akcí nabízel nízké ceny.

Společnost přijala strategii po svém založení a vybudovala si reputaci jako obchod, který nabízí spotřebitelům nejnižší ceny každý den. Dá se říci, že Walmart ztělesňuje cenovou strategii EDLP. Ačkoli strategie vede k nízkým maržím, maloobchodník je schopen generovat značné zisky z vysokého objemu prodeje.

Cenová strategie společnosti Walmart pomohla společnosti etablovat se jako vysoce renomovaná společnost nabízející nízké ceny. Společnost dnes provozuje více než 8 500 obchodů a obsluhuje více než 200 milionů spotřebitelů po celém světě.

Každodenní nízké ceny vs. nízké ceny

Další cenová strategie běžně kontrastující s každodenními nízkými cenami je vysoká-nízká cena. Nízká cena závisí na promo akcích a akcích prodeje, které dočasně snižují ceny a podporují nákupy. Chcete-li rychle porovnat dvě cenové strategie:

Každodenní nízké ceny: Účtuje trvale nízkou cenu produktu v dlouhodobém horizontu.

Cena za velmi nízkou cenu: Účtuje vysokou cenu za produkt a později jej prodává za nízkou cenu prostřednictvím prodejních akcí nebo propagačních akcí.

Vzhledem k tomu, že maloobchodníci považují každodenní nízké ceny a nízké ceny za dvě hlavní cenové strategie, vedla nekonečná diskuse o tom, která strategie je výhodnější. Studie z roku 1994 dospěla k závěru, že maloobchodníci vydělali větší zisk na cenové strategii s velmi nízkými cenami než na strategii EDLP - stanovení nízkých a stabilních cen nevytvořilo dostatečný prodej k udržení nižší ziskové marže.

Klíčové jídlo

Zde jsou klíčová jídla z každodenních nízkých cen:

  • EDLP je cenová strategie, ve které společnost účtuje trvale nízkou cenu v dlouhodobém horizontu.
  • Pro spotřebitele EDLP zjednodušuje rozhodování a náklady na vyhledávání.
  • Pro společnost EDLP minimalizuje marketingové náklady, úsilí zaměstnanců a pomáhá s předpovídáním poptávky.
  • Cenová strategie s velmi nízkými cenami nabízí větší ziskovost než EDLP.

Související čtení

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:

  • 5 P of Marketing 5 P's of Marketing 5 P's of Marketing - Product, Price, Promotion, Place, and People - are key marketing elements used to position a business strategically. 5 P z
  • AIDA Model AIDA Model The AIDA model, which skratky for Attention, Interest, Desire, and Action model, is an advertising effect model that identifies the levels that an individual
  • Strategie Beachhead Strategie Beachhead Strategie beachhead se zaměřuje na soustředění zdrojů na malou tržní oblast a její přeměnu na pevnost před vstupem na širší trh
  • Pozice trhu Pozice trhu Pozice trhu se týká schopnosti ovlivňovat vnímání spotřebitele ohledně značky nebo produktu ve srovnání s konkurencí. Cíl trhu

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found