Vytvoření řídicího panelu v aplikaci Excel - Podrobný průvodce a příklady

Dobrý finanční analytik Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce tím, jak být světovým finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a soft skills musí být mistrem ve vytváření dashboardů v Excelu. Není to vždy dovednost, která lidem přirozeně přichází, a praxe v kombinaci s dobrým tréninkem je klíčem k úspěchu. V této bezplatné příručce jsme nastínili nejdůležitější tipy a triky pro vytvoření řídicího panelu v aplikaci Excel. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, v tomto výukovém programu najdete některé důležité možnosti.

Aby bylo možné vytvořit efektivní řídicí panel aplikace Excel, doporučujeme následující kroky:

  1. Uspořádejte svá data
  2. Nastavte svou stránku
  3. Brainstorm
  4. Vyberte vizuály
  5. Zaměřte pozornost
  6. Řekni příběh

Vytvoření řídicího panelu v aplikaci Excel

Krok 1 - Uspořádejte svá data

Než zahájíte vytváření řídicího panelu v aplikaci Excel, je důležité mít data dobře uspořádaná. Analytikům vždy doporučujeme používat osvědčené postupy pro modelování v Excelu. Osvědčené postupy pro modelování v Excelu Následující osvědčené postupy pro modelování v Excelu umožňují uživateli poskytovat nejčistší a uživatelsky nejpříjemnější modelovací prostředí. Microsoft Excel je extrémně robustní nástroj. Naučit se stát se výkonným uživatelem aplikace Excel je téměř povinné pro osoby v oblasti investičního bankovnictví, podnikových financí a soukromého kapitálu. , ať už budováním finančních modelů nebo přípravou na návrh řídicího panelu.

Nejdůležitější částí je mít všechny informace, které plánujete v grafech, v jedné oblasti. Může být velmi těžké propojit grafy, pokud jsou data rozložena po celé tabulce. Na obrázku níže vidíte příklad, jak můžete úhledně uspořádat svá data z finančního modelu, abyste byli připraveni na řídicí panel aplikace Excel.

Krok 2 - Nastavte svou stránku

Jakmile jsou vaše data uspořádána, je čas stránku nastavit. Orientace může být na šířku nebo na výšku a velikost bude záviset na výstupu, který se pokoušíte vytvořit. Nejběžnější je vytvořit stránku 8,5 "x 11", aby bylo možné snadno tisknout na papír nebo PDF ve standardní velikosti. Řídicí panely jsou obvykle pouze jedna stránka, ale můžete také snadno vytvořit vícestránkový řídicí panel. Chcete-li se dozvědět, jak to udělat, podívejte se na náš bezplatný výukový program Excel. Výukový program XL zdarma. Tento výukový program XL vám poskytne veškeré školení, které pro Excel potřebujete, jeho nastavení, vzorce a funkce. Toto je bezplatný online kurz xl tutorial.

Mezi důležité věci, které je třeba při nastavování stránky vzít v úvahu, patří: bude řídicí panel odeslán e-mailem nebo vytištěn, bude zaslán vedoucím pracovníkům nebo laikům, je určen pro interní nebo externí použití a měly by být informace většinou vizuální nebo obsahovat čísla a slova jako studna.

Pro účely tohoto příkladu řídicího panelu budeme používat nastavení stránky na výšku 8,5 x 11 na výšku.

Krok 3 - Brainstorm

Je téměř nemožné navrhnout palubní desku hned na první pokus. Abyste mohli konečně přijít se skvělým designem, musíte brainstormovat, experimentovat a vrtat se. Tento krok obvykle trvá několik iterací a můžete dokonce zjistit, že neustále měníte a aktualizujete řídicí panel aplikace Excel na základě zpětné vazby, kterou dostáváte v průběhu času.

Níže je uveden příklad některých brainstormingu, které můžete udělat, než skutečně začnete vytvářet řídicí panel v aplikaci Excel. Všimněte si, že jde většinou pouze o hrubé poznámky a nápady, jak by měla být stránka strukturována a jaký typ dat je třeba zahrnout. Ve fázi plánování také doporučujeme podívat se na další příklady řídicích panelů, abyste zjistili, co se vám líbí.

Krok 4 - Vyberte vizuály

Pokud jde o návrh palubní desky, existuje spousta vizuálních možností. V našem kurzu o vytváření řídicího panelu v aplikaci Excel projdeme všemi různými typy grafů a grafů, které můžete v aplikaci Excel navrhnout, a to podle našeho jednoduchého přístupu krok za krokem.

Zde jsou některé z nejběžnějších vizuálů, které lze použít:

Kombinovaný sloupcový a spojnicový graf

Vytvoření řídicího panelu v aplikaci Excel - kombinovaný sloupcový a spojnicový graf

Naučte se, jak tyto grafy vytvářet, v našem kurzu ovládacích panelů aplikace Excel.

Gauge Charts

Kombinovaný sloupcový a spojnicový graf - měřicí grafy

Naučte se, jak vytvořit tyto grafy v našem kurzu o vytváření řídicího panelu aplikace Excel.

Krok 5 - Zaměřte pozornost

Jakmile jsou grafy na místě, je velmi důležité zaměřit pozornost přidáním atributů do grafů. Mezi tyto atributy patří šipky, komentáře, čáry, rámečky nebo cokoli, co se objeví na obrazovce a upoutá vaši pozornost.

Toto je jeden z nejdůležitějších a přesto nejčastěji přehlížených kroků při navrhování skvělého řídicího panelu.

Zde je příklad toho, jak zaměřit pozornost pomocí čáry a popisku.

Získejte tento graf nyní v našem kurzu o tom, jak vytvořit řídicí panel.

Krok 6 - Vyprávějte příběh

Posledním krokem je zkontrolovat konečný produkt a ujistit se, že vypráví poutavý příběh. Je to malování obrázku, který chcete? To je, když ustoupíte a podíváte se na svá data, klíčové zprávy z ptačí perspektivy a porovnáte je s původním účelem řídicího panelu. Pokud neříká příběh, který chcete vyprávět, zvažte jeho přepracování, změnu dat nebo provedení všeho, co je nutné, abyste se dostali k lepšímu.

Další nástroje pro vytváření panelů v aplikaci Excel

Doufáme, že to byl užitečný finanční průvodce, jak vytvořit svůj vlastní řídicí panel. Finance je oficiálním poskytovatelem globálního certifikátu Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) ™ Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari certifikační program, jehož cílem je pomoci komukoli stát se finančním analytikem světové úrovně .

Některé další četby, které by vám mohly pomoci, jsou uvedeny níže v našich nejoblíbenějších zdrojích:

  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, předpovědí, propojení těchto tří prohlášení, analýzy DCF a dalších
  • Osvědčené postupy pro modelování v aplikaci Excel Osvědčené postupy pro modelování v aplikaci Excel Následující osvědčené postupy pro modelování v Excelu umožňují uživateli poskytovat nejčistší a uživatelsky nejpříjemnější modelovací prostředí. Microsoft Excel je extrémně robustní nástroj. Naučit se stát se výkonným uživatelem aplikace Excel je téměř povinné pro osoby v oblasti investičního bankovnictví, podnikových financí a soukromého kapitálu.
  • Jak vytvořit graf v aplikaci Excel Jak vytvořit graf v aplikaci Excel? Kromě práce s velkým objemem dat se musí finanční a účetní odborníci naučit, jak vytvořit graf v aplikaci Excel. Vizualizace dat (vizuální reprezentace dat v grafech nebo grafech) je pro mnoho úloh zásadní.
  • Kurz palubní desky a vizualizace dat

Poslední příspěvky