Průvodce altcoiny - fakta, přehled a informace o altcoinech

Altcoin označuje veškerou digitální kryptoměnu Kryptoměna Kryptoměna je forma digitální měny, která je založena na blockchainových sítích. Kryptoměna jako bitcoin a ethereum se stávají široce přijímanými. spuštěn po úspěchu bitcoinu Bitcoin Bitcoin je předchůdcem trhu s kryptoměnami. Bitcoiny fungují na technologii blockchain a mají narušit měnový trh. Vynalezeno v roce 2008; odtud název, který znamená „alternativa k bitcoinu“. Od bitcoinu bylo vytvořeno více než 900 altcoinových měn.

altcoin obrázek

Fakta o altcoinech

Význam: „Alternativní“ mince (měna) k bitcoinu

Počet altcoinů: přes 900

První altcoin: Namecoin

Příklady altcoinů: Litebit, BTCdirect, Kraken, Bittrex

Nejdůležitější podmínky a definice altcoinů

Blockchain - nejjednodušší možnou definicí technologie blockchain je to, že se jedná o decentralizovanou databázi, s kterou nelze manipulovat, což z ní dělá hackerku.

Výměna mincí je trh, kde kupující a prodávající obchodují s bitcoiny a altcoiny.

Dapp znamená decentralizovanou aplikaci - odkazuje na aplikace napsané v blockchainu.

Šifrování jsou informace, které lze odemknout pouze pomocí kódu soukromého klíče.

ICO (počáteční nabídka mincí) je příležitost poprvé koupit digitální mince z nové měny blockchainu.

Horník je počítač ověřující blockchainové transakce.

Veřejný klíč se používá k veřejnému převodu mincí do a z peněženky.

Soukromý klíč je klíč k otevření peněženky.

Satoshi je nejmenší nominální hodnota bitcoinu - stotina miliontiny jediného bitcoinu.

Peněženka je digitální zařízení sloužící k ukládání, odesílání a přijímání digitální měny. Příkladem jsou Jaxx a Exodus.

Horníci a kryptoměny

Horníci jsou součástí blockchainové sítě, která pomáhá při ověřování a zaznamenávání transakcí kryptoměny. Na oplátku jsou kompenzováni malým množstvím transakce kryptoměny. Těžba tedy zahrnuje nabídku vašeho výpočetního výkonu do sítě výměnou za nějakou kryptoměnu.

Protokoly ověření a záznamu se liší podle měny altcoinů. Výpočetní výkon a hardwarové požadavky pro každou blockchainovou síť se mohou lišit.

Dodatečné zdroje

Toto byl úvodní průvodce alternativními kryptoměnami k bitcoinům. Chcete-li se dozvědět více o dalších alternativních digitálních měnách a obecně o financích, budou užitečné tyto další bezplatné finanční zdroje:

  • Kryptoměny Kryptoměna Kryptoměna je forma digitální měny založená na blockchainových sítích. Kryptoměna jako bitcoin a ethereum se stávají široce přijímanými.
  • Bitcoiny Bitcoin Bitcoin je předchůdcem trhu s kryptoměnami. Bitcoiny fungují na technologii blockchain a mají narušit měnový trh. Vynalezeno v roce 2008
  • Ethereum Ethereum Ethereum je jednou z rostoucích kryptoměn, které bojují proti bitcoinům. S nárůstem bitcoinů (BTC) byl trh s kryptoměnami ověřen.
  • Blockchain Blockchain Síť blockchainu umožňuje údržbu rostoucího seznamu záznamů. Blockchain autentizace je to, co podporuje zabezpečení kryptoměny.

Poslední příspěvky