CapIQ - přehled a průvodce kapitálovým IQ ve financích

CapIQ (zkratka pro Capital IQ) je platforma pro průzkum trhu navržená společností Standard & Poor’s (S&P). Platforma je široce používána v mnoha oblastech podnikového financování, včetně investičního bankovnictví Jobs Procházet popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních nabídek v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, pokladny, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších oblastech financí. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, průzkumu vlastního kapitálu Přehled výzkumu v oblasti ekvity Odborníci v oblasti výzkumu akcií jsou odpovědní za vypracování analýz, doporučení a zpráv o investičních příležitostech, které investiční banky, instituce, nebo o jejich klienty může zajímat. Divize Equity Research Division je skupina analytiků a spolupracovníků. Tato příručka k průzkumu akciového výzkumu, správa aktiv a další.

Platforma Capital IQ poskytuje výzkum, data a analýzy soukromých a veřejných společností, aby pomohla finančním odborníkům provést analýzu. Tato analýza může podporovat transakce, jako jsou fúze a akvizice. Fúze a akvizice Proces fúzí a akvizic Tato příručka vás provede všemi kroky procesu fúzí a akvizic. Zjistěte, jak se dokončují fúze, akvizice a dohody. V této příručce načrtneme proces akvizice od začátku do konce, různé typy nabyvatelů (strategické vs. finanční nákupy), důležitost synergií a transakční náklady a také investiční doporučení, jako jsou doporučení od společnosti Equity výzkum.

CapIQ se hojně používá ve finančním modelování Co je to finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem prognózy finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model. .

CapIQ

Jaké informace poskytuje CapIQ?

Capital IQ poskytuje svým klientům širokou škálu informací a dat. Mezi hlavní kategorie informací poskytovaných CapIQ patří:

 • Údaje o trhu v reálném čase (tj. Ceny akcií)
 • Finanční informace (finanční výkazy)
 • Ocenění (finanční modelování Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem předpovědi finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč vytvořit model.)
 • Odhady výzkumu (z akciového výzkumu na straně prodeje)
 • Kvalitativní údaje (přepisy a další položky)
 • Údaje o globálním trhu (mezinárodní trhy)
 • Novinky a události (tiskové zprávy, volání analytiků atd.)
 • Informace o stálém příjmu (ceny, výnosy atd.)
 • Úvěrové hodnocení a hodnocení výzkumu
 • Ceny a oceňování zabezpečení

Na co se CapIQ používá?

Capital IQ je široce používán finančními profesionály pro mnoho aspektů jejich každodenních prací. Mezi nejběžnější použití CapIQ patří:

 • Průzkumné společnosti a průmyslová odvětví (investiční bankovnictví Průvodce kariérou investičního bankovnictví - Průvodce kariérou investičního bankovnictví - naplánujte si kariérní postup IB. Dozvíte se o platech investičního bankovnictví, o tom, jak se najímat a co dělat po kariéře v IB. Divize investičního bankovnictví (IBD) pomáhá vládám, korporacím a institucím získávat kapitál a dokončovat fúze a akvizice (M&A), kapitálový výzkum a další)
 • Rozvíjejte investiční cíle a nápady (správa aktiv a správa portfolia)
 • Vytváření a aktualizace modelů aplikace Excel (finanční modelování)
 • Monitorujte společnosti a trhy (průzkum trhu Přehled Equity Research Přehled Odborníci na výzkum akcií jsou odpovědní za vypracování analýz, doporučení a zpráv o investičních příležitostech, o které by mohly mít investiční banky, instituce nebo jejich klienti zájem. Divize Equity Research Division je skupina analytiků a tento průvodce - přehled přehledu kapitálového výzkumu a správa aktiv)
 • Kvantitativní výzkum (zajišťovací fondy)
 • Správa dat a obecná analýza (široké využití v podnikových financích)
 • Vytváření a aktualizace prezentací (investiční bankovnictví)
 • Analyzujte úvěrové riziko (Profesní profil komerčního bankovnictví v komerčním bankovnictví) Kariérní postup komerčního bankovnictví poskytuje klientům úvěrové produkty, jako jsou termínované půjčky, revolvingové úvěrové linky, syndikované nástroje, služby správy hotovosti a další produkty s pevným výnosem. Jako analytik úvěru nebo účet manažer, poskytujete finanční poradenství)
 • Správa rizik a expozice (řízení rizik)

Výhody používání CapIQ

Capital IQ vám může ušetřit spoustu času. Jako finanční analytik je velmi důležité provést analýzu co nejefektivněji a čas je zásadní. Místo ručního stažení výroční zprávy je formulář 10-K 10-K Form 10-K podrobnou výroční zprávou, kterou je třeba zaslat Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Podání poskytuje komplexní shrnutí výkonnosti společnosti za daný rok. Je podrobnější než výroční zpráva zasílaná akcionářům, nebo 10-Q od společnosti EDGAR US - EDGAR EDGAR je databáze, do které veřejné společnosti v USA ukládají regulační dokumenty, jako jsou výroční zprávy, čtvrtletní zprávy, 10-k, 10-q, prospekt a další. EDGAR je zkratka pro Electronic Data Gathering, Analysis & Retrieval a je prohledávatelnou databází dokumentů pro americké společnosti. a poté ručně zadat tyto informace do Excelu, může být mnohem rychlejší dotazovat se na data v CapIQ.

Excel plugin

Capital IQ má plugin pro Excel, který vám umožňuje vkládat datové dotazy z jejich databáze přímo do vašich tabulek a vzorců. Můžete získat informace, jako jsou výnosy, EBITDA EBITDA EBITDA nebo zisk před úroky, daněmi, odpisy, amortizací, což je zisk společnosti před provedením některého z těchto čistých odpočtů. EBITDA se zaměřuje na provozní rozhodnutí podniku, protože zkoumá ziskovost podniku ze základních operací před dopadem kapitálové struktury. Vzorec, příklady, vzorec zisku na akcii EPS (EPS) EPS je finanční poměr, který dělí čistý zisk dostupný pro běžné akcionáře průměrným nevyřízeným akciím za určité časové období. Vzorec EPS naznačuje schopnost společnosti vytvářet čistý zisk pro běžné akcionáře. odhady jednotlivých analytiků, odhady IBES IBES odhady IBES (také známý jako I / B / E / S) je zkratka pro Institutional Broker’s Estimate System, databázi, kterou vytvořili makléři Lynch, Jones a Ryan. Tento systém v zásadě sestavuje analýzu a předpovídá budoucí výnosy veřejně obchodovaných společností. S pomocí této databáze mohou uživatelé zobrazit různé předpovědi spolu s prognózami analytiků. , ceny akcií, položky rozvahy, položky peněžních toků a mnoho dalšího.

Dynamické prezentace

CapIQ má také plugin PowerPoint, který vám umožňuje vytvářet grafy, grafy a tabulky, které se automaticky aktualizují, aniž byste museli kopírovat a vkládat pokaždé, když potřebujete aktualizovat nebo změnit informace. To může být obrovská úspora času pro finanční analytiky, kteří často tráví spoustu času pohybem tam a zpět mezi Excel Excel Zdroje Naučte se Excel online se stovkami bezplatných výukových programů, zdrojů, průvodců a podvodných listů pro Excel! Zdroje financí jsou nejlepší způsob, jak se naučit Excel podle vašich vlastních podmínek. a PowerPoint.

Využití ve finančním modelování

Capital IQ je mocný nástroj pro profesionály v oblasti finančního modelování. Začleněním doplňku CapIQ Excel do tradičního sešitu aplikace Excel mohou analytici vytvořit mnohem dynamičtější finanční modely Co je to finanční model? Finanční model je reprezentací minulých a budoucích výsledků společnosti na základě jejích aktiv a operací. Zjistěte: co je finanční model? a budovat je rychleji. Začleněním historických informací o společnosti v kombinaci s prognózami akciových analytiků může automatizovat velkou část procesu vytváření finančního modelu. CapIQ také nabízí klientům šablony na míru, kde pro ně mohou vytvářet modely specifické pro dané odvětví a společnost.

Více zdrojů pro finanční modelování

Pokud je vaším kariérním cílem být světovým finančním analytikem Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce tím, jak být světovým finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a měkkých dovedností a provádění špičkových analýz, poté se platforma CapIQ pravděpodobně stane součástí vašeho každodenního života.

Pokud hledáte příležitost proniknout do kariéry v oblasti investičního bankovnictví, kapitálového výzkumu, FP&A Jobs Procházejte popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro nabídky práce v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, treasury, FP&A, podnikových financích, účetnictví a dalších oblastech financí. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, státní pokladny nebo jiných oblastí podnikových financí, a proto jsou skvělé kurzy pro zahájení našeho finančního modelování.

Mezi další finanční zdroje zdarma patří:

 • Průvodce po finančním modelování Průvodce po finančním modelování zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, předpovídání, propojení tří výroků, analýzy DCF a dalších
 • Typy finančních modelů Typy finančních modelů Mezi nejběžnější typy finančních modelů patří: 3 výkazový model, DCF model, M&A model, LBO model, rozpočtový model. Objevte top 10 typů
 • Dovednosti v oblasti finančního modelování Dovednosti v oblasti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je nutné k tomu, abyste byli ve finančním modelování v aplikaci Excel dobří. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví
 • Kurzy účetnictví
 • Šablony zdrojů v Excelu Zdarma obchodní šablony, které můžete použít ve svém osobním nebo pracovním životě. Šablony zahrnují Excel, Word a PowerPoint. Ty lze použít pro transakce, právní, finanční modelování, finanční analýzy, obchodní plánování a obchodní analýzy.

Poslední příspěvky