Banky v Keni - přehled a průvodce po 10 nejlepších bankách v Keni

Na banky v Keni dohlíží Banki Kuu ya Kenya nebo centrální banka Keni (CBK). Společnost CBK se sídlem v Nairobi byla založena v roce 1966 po rozpuštění rady pro východní Afriku. Centrální banka je odpovědná za zavedení měnové politiky, jejímž cílem je udržovat cenovou stabilitu. Mezi další odpovědnosti patří formování a provádění devizových politik, podpora finanční stability a vydávání měny.

Banky v Keni

Moody's Investors Service snížila hodnocení dlouhodobých vkladů v místní měně u tří bank v Keni - KCB Bank Kenya Limited, Equity Bank Kenya Limited a Co-operative Bank of Kenya Limited - z B1 (hodnocení pod kontrolou) na B2 (stabilní výhled ). Snížení ratingu nastává po pokračujícím oslabování úvěrového profilu keňské vlády.

Pro každého, kdo uvažuje o bankovní kariéře v Keni, je tento seznam nejlepších bank v Keni užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Keni jsou:

Akciová banka v Keni

Poskytovatel finančních služeb Equity Bank Kenya Limited byl založen v roce 2014 a stala se tak jednou z nejmladších bank v Keni. Nabízí širokou škálu finančních produktů a služeb, včetně půjček, hypoték, investic, debetních a kreditních karet, retailového bankovnictví a mikrofinancování. Se sídlem v Nairobi provozuje také dceřiné společnosti v jiných zemích, jako je Jižní Súdán, Rwanda a Uganda.

Standard Chartered Bank Keňa

Standard Chartered Bank Kenya Limited, běžně známá jako Standard Chartered Kenya, je komerční banka, která nabízí bankovní produkty a služby, jako jsou transakční účty, půjčky, úspory, debetní karty a investice. Byla založena v roce 1911 a je tedy nejstarší z bank v Keni. Je dceřinou společností britské nadnárodní finanční skupiny Standard Chartered. Sídlí v Nairobi a dohlíží na síť 33 poboček a 90 bankomatů po celé zemi.

Barclays Bank Keňa

Barclays Bank Keňa zahájila svoji činnost v zemi v roce 1916 a stala se tak jednou z nejstarších bank v Keni. Je to také jedna z předních bank z hlediska mezinárodních a domácích zdrojů i finanční síly. Poskytuje řadu produktů a služeb včetně půjček, spoření, kreditních karet, hypoték a investic jednotlivcům i malým a velkým podnikovým zákazníkům. Banka se sídlem v Nairobi působí jako dceřiná společnost britské banky Barclays Bank.

Keňská obchodní banka

Keňa Commercial Bank je poskytovatel finančních služeb, který byl založen v roce 2015. Se 168 pobočkami vlastní největší bankovní síť ze všech bank v Keni. Banka poskytuje různé bankovní produkty a služby, jako jsou kreditní karty, půjčky, spoření, hypotéky a investice. Její sídlo je v Nairobi.

Družstevní banka v Keni

S více než 3,5 miliony účtů v roce 2013 dohlíží Cooperative Bank of Kenya na druhou největší zákaznickou základnu v zemi. Banka poskytuje řadu bankovních služeb, jako jsou půjčky, úspory, debetní karty, šeky a investice. V důsledku silného finančního růstu byla Cooperative Bank of Kenya London Financial Times v roce 2010 označena za nejlepší banku v Keni. Byla založena v roce 1965 se sídlem v Nairobi.

Keňská svěřenecká banka Diamond

Diamond Trust Bank Kenya Ltd (DTB) poskytuje různé bankovní produkty a služby, včetně hypoték, investic, pojištění, spořicích a vkladových účtů, debetních a kreditních karet, služeb převodu peněz a financování aktiv. Její vlajkovou společností je Diamond Trust Bank Group, hlavní finanční instituce ve východní Africe se silným zastoupením v dalších zemích, jako je Uganda a Tanzanie. Společnost Diamond Trust Bank of Kenya se sídlem v Nairobi byla založena v roce 1945.

Keňská národní banka

Vládní národní banka v Keni, nebo jednoduše národní banka, je jednou z největších bank v Keni a poskytuje řadu produktů, včetně úspor, půjček, šeků, debetních a kreditních karet a investic jednotlivcům, malým a středním podnikům a velké korporace. Banka byla založena v roce 1968 a působí mimo Nairobi.

Stanbická banka

Stanbic Bank poskytuje bankovní produkty a služby, které zahrnují komerční, retailové a soukromé bankovnictví, správu aktiv, kreditní karty a hypotéky. Jedná se o divizi Standard Bank se sídlem v Johannesburgu v Jižní Africe. V roce 1992 byl obchodní název Stanbic Bank přijat, když Standard Bank Group získala ANZ Grindlays Bank, aby ji odlišila od Standard Chartered Bank, bývalé mateřské banky Standard Bank.

Commercial Bank of Africa

Commercial Bank of Africa je největší ze všech soukromých komerčních bank v Keni. Byla založena v roce 1962 v Tanzanii, poté otevřela pobočky v Nairobi a Mombase. V roce 1967 Tanzanie znárodnila soukromé banky a obchodní banka Afriky převedla své hlavní sídlo do Nairobi.

NIC banka

National Industrial Credit Bank nebo NIC Bank poskytuje různá bankovní řešení, včetně spoření, půjček, transakčních účtů, debetních a kreditních karet a investic. Komerční banka byla založena v roce 1959 jako výsledek společného podniku společností Standard Bank Limited v Jižní Africe a Mercantile Credit Company Limited ve Velké Británii. Společnost NIC Bank se sídlem v Nairobi dohlíží na dceřiné společnosti v zemi i v Ugandě. Rovněž vlastní kontrolní podíl v NIC Bank Tanzania.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Keni. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Jižní Africe Nejlepší banky v Jižní Africe Jihoafrická rezervní banka slouží jako centrální banka Jihoafrické republiky. Byla vytvořena v červnu 1921 na základě zákona o měnách a bankách z roku 1920. Dohlíží na operace bank v Jižní Africe a pracuje na dosažení a udržení stability domácích cen. Jih
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky