Výpočet pracovních dnů v aplikaci Excel - pracovní dny mezi dvěma daty

Funkce NETWORKDAYS vypočítá počet pracovních dnů mezi dvěma daty v aplikaci Excel. Při použití této funkce je automaticky vyloučen počet víkendů. Umožňuje také přeskočit zadané svátky a počítat pouze pracovní dny. V aplikaci Excel je kategorizován jako seznam funkcí funkcí Datum / Čas nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Tento vzorec můžete použít k výpočtu pracovních dnů v aplikaci Excel mezi dvěma daty.

V oblasti financí Finance Články Finance Finance jsou koncipovány jako návody pro samostudium, které vám pomohou naučit se důležité finanční koncepty online vlastním tempem. Procházejte stovky článků! a účetnictví, funkce čisté pracovní dny je užitečná při výpočtu zaměstnaneckých výhod, které se hromadí na základě odpracovaných dnů, počtu pracovních dnů dostupných během projektu nebo počtu pracovních dnů potřebných k vyřešení tiketu vzneseného zákazníkem atd.

Vzorec

= NETWORKDAYS (start_date, end_date, [svátky])

Funkce používá následující argumenty:

 1. Datum zahájení (povinný argument) - Start_date může být buď dříve než end_date, později než end_date, nebo stejný jako end_date.
 2. Datum ukončení (povinný argument) - Datum ukončení.
 3. Dovolená (volitelný argument) - Určuje seznam svátků, které by měly být z výpočtu počtu pracovních dnů vyloučeny. Můžeme jej zadat jako řadu buněk, které obsahují sváteční data (tj. F2: F4), nebo jako seznam pořadových čísel, která představují sváteční data.

Doporučuje se zadávat argumenty start_date, end_date a [sviatky] buď jako:

 • Odkazy na buňky obsahující data; nebo
 • Data vrácená ze vzorců.

Jak vypočítat funkci NETWORKDAYS v aplikaci Excel?

Podívejme se na několik příkladů, abychom pochopili, jak funkce NETWORKDAYS počítá pracovní dny v aplikaci Excel.

Příklad 1 - Pracovní dny mezi dvěma daty

Předpokládejme, že chceme vypočítat pracovní dny nebo pracovní dny od 15. ledna 2017 do 21. ledna 2018. Svátky mezi nimi jsou:

 1. 23. listopadu 2017 - Den díkuvzdání
 2. 25. prosince 2017 - Štědrý den
 3. 1. ledna 2018 - Nový rok

K výpočtu počtu pracovních dnů používáme následující funkci:

Funkce NETWORKDAYS

Pomocí výše uvedeného vzorce získáme počet pracovních dnů 262, jak je uvedeno níže.

Funkce NETWORKDAYS - příklad

Ukazatele o funkci NETWORKDAYS

 1. Záporná návratová hodnota - Pokud je datum zahájení pozdější než datum ukončení, funkce vrátí zápornou hodnotu.
 2. Funkce NETWORKDAYS bude při výpočtu pracovních dnů zahrnovat počáteční i konečné datum. Takže pokud dáme NETWORKDAYS stejné datum pro datum zahájení a datum ukončení, vrátí 1.
 3. #HODNOTA! error - Nastane, když některý z daných argumentů není platné datum.
 4. Pokud chceme využívat víkendy jiné než sobota a neděle, musíme použít funkci NETWORKDAYS.INTL.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky