Náklady na záruku - přehled, uznání, způsob výpočtu

Výdaje na záruku jsou výdaje spojené s opravou, výměnou nebo kompenzací uživatele za jakékoli vady produktu. Jinými slovy, prodejce nebo výrobce Výrobce originálního vybavení (OEM) Výrobce originálního vybavení nebo OEM je společnost, která vyrábí a prodává výrobky nebo části výrobku, které kupující, jiná společnost zavázala k opravě nebo výměně již zakoupeného výrobku během určité období, pokud postrádá zamýšlený stav nebo nefunguje správně.

Náklady na záruku

Rychlé shrnutí

  • Výdaje na záruku představují náklady spojené s opravou, výměnou nebo vadným produktem za vadný produkt.
  • Záruka přichází se záruční dobou, během které prodejce nebo výrobce zboží zůstává odpovědný za jakékoli vady, které se mohou objevit během používání produktu.
  • Záruční výdaje podléhají principu párování, což znamená, že jsou vykazovány společně s výnosy.

Co je záruka?

A záruka představuje podmínku smlouvy, která specifikuje podmínky, za kterých prodejce nebo výrobce opraví, vymění nebo vykompenzuje vadnou položku bez jakýchkoli nákladů pro kupujícího nebo uživatele.

Záruční smlouvy učinit společnosti odpovědnými za jakékoli vady nebo neefektivnost budoucího výkonu produktu. Dohoda nutí společnosti kompenzovat uživateli takový problém, ať už prostřednictvím opravy produktu, výměny nebo peněžní náhrady.

The záruční lhůta označuje období, po které je prodejce nebo výrobce povinen opravit, vyměnit nebo kompenzovat vadný výrobek. Po vypršení záruční doby na výrobek již prodejce nebo výrobce neodpovídá za jakékoli vady.

Uznání výdajů na záruku

Z účetního hlediska by podle Rady pro finanční účetní standardy (FASB) měly být náklady na záruku uznány, pokud jsou pravděpodobné a lze je odhadnout.

Během záznamu události do finančních výkazů společnost strhne (zaúčtuje) účet výdajů na záruku a připíše (nahlásí) účet odpovědnosti, když je produkt prodán klientovi.

Pokud by byl výrobek vadný a je třeba jej opravit nebo vyměnit, společnost by snížila účty odpovědnosti i zásoby, protože v době zahájení záruky na výrobek společnost současně vykázala závazek a zásoby Inventář Inventář je běžný majetkový účet nalezený v rozvaze, sestávající ze všech surovin, nedokončené výroby a hotových výrobků, které společnost nashromáždila. Často je považován za nejlikvidnější ze všech oběžných aktiv - je tedy vyloučen z čitatele při výpočtu rychlého poměru. .

Náklady na záruku se vykazují ve stejném období jako výnosy z prodaných produktů, pokud existuje pravděpodobnost, že vzniknou náklady, a společnost může odhadnout výši nákladů. Tato praxe se označuje jako princip párování Princip párování Princip párování je účetní koncept, který určuje, že společnosti vykazují výdaje současně s výnosy, s nimiž souvisejí. Výnosy a náklady se ve výkazu zisku a ztráty spárují po určitou dobu (např. Rok, čtvrtletí nebo měsíc). Příklad principu párování, kdy jsou všechny náklady související s prodejem produktu uznány ve stejném období.

Výkaz zisku a ztráty je ovlivněn plnou částkou nákladů na záruku, když dojde k prodeji, i když v daném období nevzniknou žádné nároky na záruku. Když se reklamace objeví v pozdějších účetních obdobích, do rozvahy dojde pouze k dalšímu dopadu, protože společnost snižuje jak záruční závazky, tak účty zásob.

Výpočet výdajů na záruku

Abychom mohli odhadnout náklady na záruku pro společnost, potřebujeme vědět tři hlavní věci:

  • Počet prodaných jednotek během konkrétního účetního období
  • Procento prodaných produktů, které pravděpodobně budou vyžadovat opravu nebo výměnu na základě předchozích zkušeností
  • Průměrné náklady na opravu nebo výměnu v rámci záruky

Chcete-li vypočítat náklady na záruku, nejprve pomocí následujícího vzorce definujte počet jednotek produktu, které bude třeba opravit nebo vyměnit:

Počet jednotek produktu, které mají být opraveny nebo vyměněny

Poté vypočítejte náklady na opravy nebo výměnu vadných jednotek:

Náklady na opravy nebo výměnu

Praktický příklad

ABC Co. vyrábí luxusní gyroskopické skútry. Každá gyroskopická koloběžka má jednoroční záruku na jakékoli výrobní vady. Společnost odkazuje na předchozích pět let provozu a odhaduje, že 4% (míra závad) z gyroskopů skútru prodaných v aktuálním roce budou vráceny z důvodu závady. Když k tomu dojde, společnost nahradí vadné gyroskopické skútry, jejichž výroba stojí 100 $.

V roce 2018 společnost prodala přibližně 36 000 gyroskopů. Úkolem je zaznamenat částku výdajů na záruku, kterou by společnost měla zaznamenat pro rok 2019.

1. Nejprve spočítejte počet jednotek, u kterých společnost předpokládá, že budou muset být vyměněny na základě záruční smlouvy:

36 000 prodaných jednotek x 4% chybovost = 1,440 gyroskopické skútry jsou potenciálně vadné

2. Nyní vypočítejte náklady na výměnu vadných gyroskopů:

1 440 potenciálně vadných jednotek x 100 $ náklady na výměnu $144,000 odhadované náklady na záruku

Další zdroje

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

  • Zásada časového rozlišení Zásada časového rozlišení je účetní koncept, který vyžaduje, aby byly transakce zaznamenávány v časovém období, během kterého k nim dochází, bez ohledu na časové období, kdy jsou přijímány skutečné peněžní toky z transakce. Princip akruálního principu spočívá v tom, že finanční události zahrnují odpovídající výnosy
  • Fixní a variabilní náklady Cena fixních a variabilních nákladů je něco, co lze klasifikovat několika způsoby v závislosti na jeho povaze. Jednou z nejpopulárnějších metod je klasifikace podle fixních nákladů a variabilních nákladů. Fixní náklady se nemění se zvyšováním / snižováním jednotek objemu výroby, zatímco variabilní náklady jsou pouze závislé
  • Rezervy Rezervy Rezervy představují finanční prostředky odložené společností k pokrytí očekávaných ztrát v budoucnosti. Jinými slovy, rezerva je závazkem nejistého načasování
  • Prodejní a kupní smlouva Prodejní a kupní smlouva Prodejní a kupní smlouva (SPA) představuje výsledek klíčových obchodních a cenových jednání. V podstatě stanoví dohodnuté prvky dohody, zahrnuje řadu důležitých ochranných opatření pro všechny zúčastněné strany a poskytuje právní rámec pro dokončení prodeje nemovitosti.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found