Banky v Bělorusku - přehled a průvodce nejlepšími bankami v Bělorusku

Národní banka Běloruské republiky byla založena v roce 1991 a je ústředním měnovým orgánem země. Běloruská centrální banka usiluje o zajištění cenové stability, udržuje finanční zdraví běloruských bank a zajišťuje spolehlivé, bezpečné a efektivní fungování platebního systému země.

Běloruské banky tvoří finanční a úvěrový systém země, rozpočtový segment, podniky, instituce, finanční aktiva mimorozpočtových fondů, organizace a občany. Od roku 2017 byly v Bělorusku tři nebankovní finanční instituce a 24 bank.

Banky v Bělorusku

Ve své zprávě za rok 2017 agentura Moody’s Investors Service uvedla, že běloruský bankovní systém stále čelí rostoucím rizikům uprostřed pokračující státní podpory, která pomáhá domácím bankám vyrovnat problémy způsobené zhoršením kvality úvěrů.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Bělorusku, je tento seznam bank v Bělorusku užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Bělorusku jsou:

Belarusbank

Belarusbank je největší finanční institucí v Bělorusku a poskytuje svým zákazníkům více než sto bankovních produktů a služeb. V roce 2013 obdržela licenci k bankovní činnosti vydanou centrální bankou země. Belarusbank provozuje síť šesti regionálních poboček, 21 místních poboček, 14 510 prodejen a 103 center bankovních služeb.

Tržby: 2,25 miliardy BYN (2017)

Čistý příjem: 242,16 milionu BYN (2017)

Celková aktiva: 24,09 miliardy BYN (2017)

Belinvestbank (běloruská banka pro rozvoj a rekonstrukci)

Belinvestbank zahájila svoji činnost v Bělorusku v roce 2001 po fúzi mezi Běloruskou rozvojovou bankou a Belbusinessbank. V roce 2005 získala status investiční banky, což jí umožnilo nabízet financování investičních a inovačních programů v republice. Banka také poskytuje směnárenské služby, mezinárodní platby a další finanční služby.

Tržby: 271,81 milionu BYN (2017)

Čistý příjem: 5,36 milionu BYN (2017)

Celková aktiva: 3,87 miliardy BYN (2017)

Belagroprombank

Zaregistrovaná v roce 1991 nabízí Belagroprombank komplexní škálu bankovních služeb v Bělorusku se zvláštním zaměřením na domácí podniky. Hlavními oblastmi činnosti banky jsou zpracování zákaznických účtů a plateb, operace s cennými papíry a měnami a poskytování půjček zemědělskému a jinému sektoru. Dohlíží na síť regionálních ředitelství v regionech Minsk, Minsk a Brest, čtyři regionální kanceláře a zastoupení v Itálii.

Tržby: 991,28 milionu BYN (2017)

Čistý příjem: 36,32 milionu BYN (2017)

Celková aktiva: 9,42 miliardy BYN (2017)

Belgazprombank

Společnost Belgazprombank, která byla založena v roce 1990, je jedním z hlavních hráčů v osadách pro dodávky plynu do Běloruska i pro ruskou přepravu plynu do Evropy. Dříve známá jako Ekorazvitie, později byla přejmenována na Olymp Bank a nakonec na Belgazprombank v roce 1997. Univerzální banka provozuje síť šesti regionálních poboček, 57 prodejen a 135 dalších servisních míst po celé zemi, kde obsluhuje 715 300 drobných zákazníků a 33 400 právnických osob .

Výnos: -

Čistý příjem: 43 milionů USD (2017)

Celková aktiva: 2,18 miliard USD (2017)

Banka Paritet

Paritet Bank byla založena v roce 1991 jako Bank Poisk. V roce 2004 přijala banka svůj současný název v souladu se státními registračními předpisy Národní banky Běloruské republiky. Od roku 2016 řídila ústředí v Minsku a 18 strukturálních divizí po celé zemi.

Výnosy: 43,99 milionu BYN (2016)

Čistý příjem: 16,99 milionu BYN (2016)

Celková aktiva: 363,01 milionu BYN (2016)

Priorbank

Společnost Priorbank, která byla založena v roce 1989, nabízí komplexní škálu finančních služeb retailovým a korporátním zákazníkům v Bělorusku. V roce 2017 banka zaměstnávala 2420 zaměstnanců a obsluhovala 709 629 soukromých osob, 32 961 malých a středních podniků a 1900 firemních klientů. Priorbank je dceřinou společností rakouské Raiffeisen Bank, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě.

Tržby: 313,73 milionu BYN (2017)

Čistý příjem: 109,2 milionu BYN (2017)

Celková aktiva: 2,71 miliardy BYN (2017)

BPS-Sberbank

Společnost BPS-Sberbank, založená v roce 1923, je jednou z nejstarších bank v Bělorusku. Banka se zaměřuje na poskytování úvěrových služeb společnostem v chemickém, stavebním, výrobním zařízení, energetice, výrobě paliv a zpracování ropy. Sídlí v Minsku a spravuje šest regionálních adresářů, 26 základních dalších kanceláří, 27 univerzálních dalších kanceláří a zastoupení v Polsku.

Tržby: 310,39 milionu BYN (2017)

Čistý příjem: 65 milionů BYN (2017)

Celková aktiva: 3,83 miliardy BYN (2017)

CJSC VTB Bank (Bělorusko)

CJSC VTB Bank (Bělorusko) byla založena v roce 1996 jako CJSC Slavneftebank. Poskytuje služby jednotlivým i firemním zákazníkům v zemi, poskytuje bankovní produkty a služby se zaměřením na půjčky pro malé a střední podniky, včetně individuálních podnikatelů a soukromých podniků. Banka se sídlem v Minsku spravuje šest poboček a devět dalších kanceláří.

Technobank

Technobank získala registraci od Běloruské národní banky v roce 1994. Banka slouží více než 11 000 individuálním a obchodním klientům v zemi a nabízí řadu finančních produktů a služeb. Společnost se sídlem v Minsku působí jako dceřiná společnost Běloruské průmyslové banky.

Absolutbank

Zaregistrovaná v roce 1993 poskytuje Absolutbank celou řadu bankovních produktů a služeb v Bělorusku. Nabízí služby správy hotovosti v běloruských rublech i cizí měně, poskytuje půjčky a zabývá se směnárnami, cennými papíry, převodem peněz a poradenskými službami.

Tržby: 13,29 milionu BYN (2017)

Čistý příjem: 3,2 milionu BYN (2017)

Celková aktiva: 103 milionů BYN (2017)

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Bělorusku. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky na Ukrajině Nejlepší banky na Ukrajině Národní banka Ukrajiny, centrální banka země, dohlíží na všechny banky na Ukrajině. Ukrajinská centrální banka je také odpovědná za stabilizaci národní měny. Provádí státní politiku týkající se směnných kurzů, úvěrů, peněžního oběhu i operací jiných bank. Moody's
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky