Vanguard Group - Zjistěte více o soukromém investičním manažerovi

Skupina Vanguard je soukromá společnost v soukromém vlastnictví. Společnost v soukromém vlastnictví je společnost, jejíž akcie jsou ve vlastnictví jednotlivců nebo společností, a která nenabízí kapitálové podíly investorům ve formě akciových akcií obchodovaných na veřejné burze cenných papírů. společnost pro správu investic, kterou založil John C. Bogle 1. května 1975. Společnost Vanguard se sídlem v Malvernu v Pensylvánii je největším poskytovatelem podílových fondů Podílové fondy Podílový fond je skupina peněz shromážděných od mnoha investorů za účelem investování v akciích, dluhopisech nebo jiných cenných papírech. Podílové fondy jsou vlastněny skupinou investorů a spravovány profesionály. Dozvíte se o různých typech fondů, o tom, jak fungují, o výhodách a kompromisech investování do nich a jedná se o druhý největší fond obchodovaný na burze. Exchange Traded Fund (ETF) Exchange Traded Fund (ETF) je populární investiční nástroj, kde mohou portfolia být flexibilnější a diverzifikovanější v celé řadě všech dostupných tříd aktiv. Přečtěte si tuto příručku a seznamte se s různými typy ETF. poskytovatel na světě po iShares společnosti BlackRock.

Vanguard také nabízí makléřské služby, služby vzdělávacích účtů, finanční plánování, správu aktiv a variabilní a fixní anuity. Slouží investičním společnostem, institucionálním investorům, jednotlivcům, sponzorům penzijního plánu a finančním poradcům. Společnost Vanguard k 30. září 2017 rozšířila nabídku fondů na více než 175 amerických podílových fondů a 195 dalších fondů na mezinárodním trhu. Slouží více než 20 milionům investorů ve více než 170 zemích.

Vanguard GroupZdroj: Wikipedia

Vlastnická struktura společnosti Vanguard

Na rozdíl od jiných investičních společností je společnost Vanguard strukturována jako společnost vlastněná klientem bez externích vlastníků usilujících o zisk z investic společnosti. Společnost je ve vlastnictví jejích fondů, které pak vlastní akcionáři. Díky tomu jsou akcionáři skutečnými vlastníky společnosti a kromě akcionářů neexistují žádní externí investoři. Tato struktura nejen předchází střetu zájmů, ale také snižuje výši výdajů účtovaných z jejích fondů. Vanguardu se podařilo snížit průměrný výdajový poměr svých fondů z 0,89% v roce 1975 na 0,12% v roce 2016.

Historie Vanguardu

Vanguard Group of Investment Companies byla založena v roce 1975 Johnem C. Bogle. Vanguardův předchůdce, Wellingtonův fond, však v roce 1929 založil Walter L. Morgan, certifikovaný veřejný účetní, který chtěl vytvořit portfolio pro běžné investory, aby diverzifikovali své investice. Bogle nastoupil do společnosti Wellington Management Company bezprostředně po absolvování Princetonské univerzity v roce 1951. Nutkání pustit se do vzájemných fondů vycházelo ze studie, kterou Bogle provedla na Princetonské univerzitě. Prostřednictvím studie Bogle zjistil, že většina podílových fondů ve Spojených státech nedosáhla dostatečných zisků, pokud nebyly investovány do indexu akciového trhu S&P 500.

Práce ve společnosti Wellington Management Company

Během svého působení ve Wellington Management Company byl Bogle najat zakladatelem Walterem Morganem, aby převzal vedení, když se tento rozhodl odejít z aktivního řízení fondu. Bogle převzal vládu v době, kdy se společnost potýkala, a Morgan od něj chtěl, aby udělal cokoli, aby fond oživil. Bogle zavedl růstovou strategii, která zahrnovala najímání zkušených manažerů portfoliových fondů, získávání agresivního růstového fondu a diverzifikaci do podnikání s investičním poradcem.

V roce 1966 vytvořila společnost Bogle fúzi s bostonskou společností Thorndike, Doran, Paine a Lewis, Inc, úspěšnou investiční společností. Společnost nyní vlastnila dva fondy, tj. Wellingtonův fond a Ivestový fond. Akvizice byla dokončena v roce 1967 a Bogle se stal prezidentem a později generálním ředitelem v roce 1970. Po sloučení se trh stal nepříznivým kvůli poklesu akciového trhu a oba fondy obecně dopadly špatně. Mezi managementem rostla nespokojenost se špatným výkonem firmy a spolupracovníci z bostonské firmy, kteří ve společnosti měli většinový podíl, se v roce 1974 rozhodli odvolat Bogle.

Formace Vanguard

Ačkoli Bogle byl rozhořčen výpalem a ztrátou společnosti, kterou považoval za svoji, společnosti se nevzdal. Byl zvolen řediteli Wellingtonu jako předsedou, když federální zákony USA požadovaly, aby fond jmenoval správní radu, která by byla nezávislá na správní radě řídící společnosti. Bogle prosazoval představenstvo společnosti, aby fond Wellington Fund a Invest Fund získaly nezávislost na Wellington Management Company. Bogle se rozhodl přejmenovat fond „Vanguard“ na počest HMS Vanguard lorda Horatia během bitvy o Nil. Wellingtonova správní rada se původně názvu bránila, ale později jej schválila poté, co Bogle zmínil, že fond bude uveden vedle fondů Wellington. Bogle zaregistroval název a v červenci 1975 byla otevřena skupina investičních společností Vanguard.

Růst Vanguardu

Po založení společnosti se Bogle zaměřil na agresivní růstovou strategii s ostražitým pohledem na pasivní fond vázaný na výkonnost S&P 500. V roce 1976 založil Vanguard First Index Investment Trust, později přejmenovaný na Vanguard 500 Index Fund. Fond poté vydal svou první počáteční veřejnou nabídku se záměrem získat 150 milionů $, ale podařilo se mu získat pouze 11 milionů $.

Kvůli špatnému přijetí se banka, která fond spravovala, pokusila přesvědčit Bogle, aby fond zrušil, ale rozhodl se v této akci pokračovat. Fond během prvního roku ocenil pouze 17 milionů dolarů, ale později vzrostl na 100 milionů dolarů, když Bogle přesvědčil ředitele Wellingtonu, aby spojil jeden z Wellingtonových fondů spravovaných společností Vanguard s jejím indexovým fondem. S úspěchem svého prvního fondu zahájil Vanguard další podílové fondy, včetně Total Bond Fund v roce 1986, Vanguard Extended Market Index Fund v roce 1987 a další fondy nabízené v příštích pěti letech. Vanguard se v 90. letech stal největším poskytovatelem podílových fondů na světě.

Vanguard Rankings

Klíčoví manažeři skupiny Vanguard

John C. Bogle (zakladatel a bývalý prezident a CEO)

Bogle založil společnost Vanguard Group Inc. v roce 1974 a působil ve funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti, dokud v roce 1996 nedosáhl povinného důchodového věku 70 let. Po svém odchodu Bogle vybral svého nástupce Johna Brennana, aby převzal vedení společnosti společnost. Poté se krátce vrátil do společnosti jako vrchní předseda až do roku 1999, kdy opustil společnost Vanguard a přestěhoval se do výzkumného centra pro finanční trhy Bogle.

F. William McNabb III (předseda)

F. William McNabb III je současným předsedou představenstva společnosti Vanguard Group Inc. Do společnosti nastoupil v roce 1986, jako výkonný ředitel působil v letech 1995 až 2008, kdy se po odchodu Johna Brennana stal generálním ředitelem. V roce 2017 odešel do důchodu jako generální ředitel společnosti Vanguard.

Mortimer Joseph Buckley (prezident a CEO)

Mortimer Joseph Buckley je současným prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Vanguard Group Inc. s účinností od 1. ledna 2018. Do společnosti Vanguard Group nastoupil v roce 1991 jako asistent zakladatele společnosti Johna Bogle. Předtím působil ve společnosti Vanguard jako její hlavní informační ředitel (2001-2006), vedoucí skupiny Retail Investor Group (2006-2012) a hlavní investiční ředitel (2013-2017). V roce 2017 byl Buckley jednomyslně zvolen představenstvem Vanguard, aby nahradil Williama McNabba III jako generálního ředitele.

Zdroj článku: //about.vanguard.com/

Další zdroje

Finance je předním poskytovatelem kurzů finančního modelování pro profesionály v oblasti investičního bankovnictví. Abychom vám pomohli posunout se v kariéře, podívejte se níže na tyto další zdroje:

  • Akciový výzkum vs investiční bankovnictví Akciový výzkum vs investiční bankovnictví Akciový výzkum vs investiční bankovnictví. Při pohledu na kariéru na kapitálových trzích je důležité si uvědomit, zda jste vhodnější pro investiční bankovnictví nebo pro kapitálový výzkum. Oba nabízejí vynikající pracovní zkušenosti a skvělý plat. Volba jednoho nad druhým skutečně přijde na osobnost více než cokoli jiného.
  • Skupina finančních institucí Skupina finančních institucí (FIG) Skupina finančních institucí (FIG) je skupina profesionálů, kteří poskytují finančním institucím poradenské služby. Mezi služby, které FIG nabízí, patří fúze a akvizice, rekapitalizace, získávání kapitálu, finanční restrukturalizace, oceňování společností, odborné finanční posudky a další poradenské služby.
  • Popis pracovní pozice investičního bankovnictví Popis pracovní pozice investičního bankovnictví Tento popis pracovní pozice investičního bankovnictví nastiňuje hlavní dovednosti, vzdělání a pracovní zkušenosti potřebné k tomu, abyste se mohli stát analytikem IB nebo spolupracovníkem
  • Jak získat práci v investičním bankovnictví Jak získat práci v investičním bankovnictví? Tato příručka nastiňuje, jak získat práci v investičním bankovnictví s využitím nejlepších tří taktik: vytváření sítí a obnovení, příprava na pohovor a technické dovednosti

Poslední příspěvky