Funkce HYPERLINK - Corporate Finance Institute

Funkce HYPERLINK je zařazena do seznamu funkcí vyhledávání a referenčních funkcí aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Tato funkce pomáhá propojit data s více dokumenty.

Co je to hypertextový odkaz?

Hypertextový odkaz je odkaz vytvořený z dokumentu, který otevře jinou stránku nebo soubor, když na něj uživatel klikne. Cíl je často jiná webová stránka, ale může to být také fotografie, e-mailová adresa nebo program. Samotný hypertextový odkaz může být text nebo obrázek.

Když uživatel klikne na hypertextový odkaz, cíl se zobrazí ve webovém prohlížeči, otevře nebo spustí, v závislosti na typu cíle.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, pomocí funkce HYPERLINK lze poskytovat odkazy na základní data nebo záznam zadaný na listu aplikace Excel. Pokud například poskytneme denní výdaje v listu, můžeme vytvořit odkaz na faktury.

Vzorec

= HYPERLINK (umístění odkazu, [friendly_name])

Funkce HYPERLINK používá následující argumenty:

 1. Link_location (povinný argument) - Toto je cesta k souboru nebo stránce, kterou je třeba otevřít.
 2. Přátelské jméno (volitelný argument) - Toto je text odkazu, který se má zobrazit v buňce. Pokud argument není zadán, MS Excel zobrazí link_location jako friendly_name.

Jak používat funkci HYPERLINK v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce HYPERLINK, zvažte příklad:

Příklad

Předpokládejme, že musíme vytvořit odkaz v našem listu. Kroky jsou:

 1. Nejprve vybereme buňku, do které chceme přidat hypertextový odkaz.
 2. Potom vložíme vzorec pro HYPERLINK, který je:

Funkce HYPERLINK

Výsledek získáme níže:

Funkce HYPERLINK - příklad

Když klikneme na D4, otevře se stránka určená link_location.

Několik poznámek o funkci HYPERLINK

 1. Musíme zadat link_location jako textový řetězec v uvozovkách nebo odkaz na buňku, který obsahuje cestu odkazu jako text.
 1. Pokud nezadáme friendly_name, HYPERLINK zobrazí link_location jako friendly_name.
 1. Chcete-li vybrat buňku, která obsahuje hypertextový odkaz, aniž byste přeskočili na místo určení, můžeme buňku vybrat pomocí kláves se šipkami. Jinak můžeme kliknout na buňku a podržet tlačítko myši, dokud se kurzor nezmění.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce funkcí Excel HYPERLINK. Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí aplikace Excel, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found