Funkce F.DIST - vzorec, příklady, výpočet distribuce F v aplikaci Excel

Funkce F.DIST je zařazena do kategorie Statistické funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vypočítá funkci hustoty pravděpodobnosti nebo funkci kumulativního rozdělení pro F rozdělení. Měří stupeň diverzity mezi dvěma soubory dat.

Například pokud chceme zjistit variabilitu v IQ skóre žen vůči mužům, můžeme ji prozkoumat pomocí funkce F.DIST.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, reportování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, funkce je užitečná při řízení rizik. Můžeme jej použít k pochopení a vyhodnocení rozsahu potenciálních ztrát, které portfolio může utrpět.

F Distribuční vzorec

= F.DIST (x, deg_freedom1, deg_freedom2, kumulativní)

Funkce F.DIST používá následující argumenty:

 1. X (povinný argument) - Toto je hodnota, při které vyhodnotíme funkci.
 2. Deg_freedom1 (povinný argument) - Toto je celé číslo určující čitatelské stupně volnosti.
 3. Deg_freedom2 (povinný argument) - Celé číslo určující stupně volitele jmenovatele.
 4. Kumulativní (povinný argument) - Toto je logická hodnota, která určuje typ distribuce F, která se má vypočítat. Může to být TRUE (používá kumulativní distribuční funkci) nebo FALSE (používá funkci hustoty pravděpodobnosti).

Chcete-li se dozvědět více, spusťte nyní náš bezplatný kurz Excel!

Jak používat funkci distribuce F v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce F.DIST, zvažte příklad:

Příklad

Předpokládejme, že máme následující údaje:

 • Hodnota, při které chceme funkci vyhodnotit: 14.569
 • Stupeň volnosti čitatele: 4
 • Jmenovatel stupeň volnosti: 2

Chcete-li zjistit pravděpodobnost F pomocí funkce kumulativní distribuce, což je kumulativní argument TRUE, použijeme následující vzorec:

Příklad distribuce F.DIST F

Výsledek získáme níže:

F.DIST - Příklad 1

Chcete-li zjistit pravděpodobnost F pomocí funkce hustoty pravděpodobnosti, což je kumulativní argument FALSE, použijeme následující vzorec:

F.DIST - Příklad 1a

Výsledek získáme níže:

F.DIST - Příklad 1b

Je třeba pamatovat na funkci F.DIST

 1. Pokud je deg_freedom1 nebo deg_freedom2 desítkové číslo, je Excel oříznuto na celá čísla.
 2. # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, pokud:
  1. Hodnota x je menší než 0.
  2. Argument deg_freedom1 nebo deg_freedom2 je menší než 1.
 3. #HODNOTA! error - Nastane, když některý z poskytnutých argumentů není numerický.

Kurz Excel zdarma

Vyzkoušejte náš bezplatný kurz Crash Excel a pokračujte v cestě k tomu, abyste se stali odborným finančním analytikem. Naučte se používat funkce aplikace Excel a vytvářet sofistikované finanční analýzy a finanční modelování.

bezplatný kurz klávesových zkratek pro Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found