CFI vs Financial Modeling Institute (FM Institute) - Srovnání

Bez předsudků, pokud jde o finanční modelování, oceňování a školení finančních analytiků, je Corporate Finance Institute® (Finance) jasnou volbou pro začínající profesionály. Institut finančního modelování (FM Institute nebo FMI) sídlí v Torontu a jedná se o partnerství mezi online vzdělávacími finančními společnostmi Marquee Group Competition Compare a podívejte se na konkurenci. Porovnejte Finance s podnikovými financemi, účetnictvím, společnostmi zabývajícími se finančním modelováním a týmem, který stojí za ModelOff Modeloff - Průvodce po konkurenčním průvodci po soutěžení v Modeloff. Jak se připravit na soutěž, všechny dovednosti a školení, které potřebujete k vítězství u mistrů světa v oblasti finančního modelování, podle veřejně dostupných informací na příslušných webových stránkách a stránkách LinkedIn.

Finanční kurzy jsou vytvářeny společně se světově proslulou školící společností Wall Street s názvem MDA Training MDA Training MDA Training je předním poskytovatelem školicích služeb šitých na míru a svým klientům nabízí nový a inovativní přístup k učení a rozvoji. , která byla přijata za účelem školení tisíců nových analytiků a spolupracovníků v bulge bracket bank Bulge Bracket Investment Banks Bulge Bracket investiční banky jsou přední světové investiční banky. Seznam zahrnuje společnosti jako Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML a JP Morgan. Co je to Bulge Bracket Investment Bank a více než dvacet let.

Mnoho našich nových studentů se nás před registrací zeptá, v čem se lišíme od FM Institute (FMI), a proto jsme vytvořili tuto příručku, abychom odpověděli na několik otázek.

Certifikace: Finance a FM Institute Comparison

Finance je instituce podnikového financování a finančního modelování zaměřená na školení a vývoj finančních analytiků.

Certifikace Finance je:

  • Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) ™ FMVA® FMVA ™ je program pro finanční modelování a oceňování, který se stal certifikovaným finančním analytikem. Program FMVA Finance má 12 povinných kurzů na témata včetně účetnictví, Excelu, financí, finančního modelování, oceňování, prezentací a dalších důležitých dovedností, které finanční analytici potřebují.

který certifikuje studenty, kteří absolvovali základní kurzy financí. Toho je dosaženo zcela online a lze ho získat z celého světa.

Institut FM (FMI) provádí osobní zkoušku, aby získal certifikaci, ale v současné době nenabízí eLearning potřebný k osvojení znalostí. Mají seznam schválených poskytovatelů školení třetích stran.

Certifikace FMI jsou:

  • Úroveň 1: AFM - Pokročilý finanční modelář
  • Úroveň 2: CFM - Chartered Financial Modeler
  • Úroveň 3: MFM - Master Financial Modeler (nadcházející 2019)

Naším posláním ve společnosti Finance je pomáhat vám rozvíjet vaši kariéru, a proto věříme v poskytování školení přímo našim studentům. Ceníme si znalostí a dovedností nad písmeny za jménem a zaměřujeme veškeré úsilí na kvalitní vzdělávání a kariérní rozvoj.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši úplnou sadu kurzů.

Certifikace FMVA

Pro každého, kdo chce rozvíjet svou kariéru v oblasti investičního bankovnictví, kapitálového výzkumu, podnikového rozvoje a finančního modelování, jsme sestavili obrovskou databázi bezplatných průvodců, šablon a nástrojů, které vám pomohou posunout vaše dovednosti na další úroveň. Na následujícím obrázku je náš analytik pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari.

FMVA - certifikát o finančním modelování financí

FMVA srovnání s CFM

Certifikace FMVA ™ Financial Analyst Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari, je rozsáhlé online označení, které bude pokrývat témata v oblasti finančních modelů, finanční analýzy, FP&A, obchodní strategie, Applied Advanced Excel, a další základní témata pro analytiky. Se studenty z celého světa a z mnoha průmyslových odvětví se jedná o celosvětově uznávanou certifikaci. FMVA kurzy obsahují širokou škálu aplikovaných příkladů a vysvětlení v reálném světě, které vám poskytnou univerzální sadu nástrojů pro řešení každodenních výzev analytika.

Úroveň 2 CFM je certifikace poskytovaná Institutem pro finanční modelování, která je získána po složení zkoušky z institutu pro finanční modelování. Zkouška se koná po úspěšném absolvování zkoušky a certifikace AFM úrovně 1, která pokrývá širokou škálu témat finančního modelování. Zkouška a certifikace MFM úrovně 3 bude k dispozici v roce 2019 Institutem pro finanční modelování.

Tato tabulka byla naposledy aktualizována 4. června 2018

FinanceFMI
OsvědčeníAnalytik finančního modelování a oceňování (FMVA) ®Chartered Financial Modeler (CFM)
Cena497 USD600–1 200 USD
Místo testováníOnlineCentra fyzických testů

Kurzy24 online kurzů0 - Není k dispozici
Témata obsažená v kurzechFinanční modelování

Obchodní strategie

Finanční analýza

Účetnictví

Powerpoint a vizualizace dat

Finanční modelování

Porovnání provozu na webu

Následující tabulka, která extrahuje data z SimilarWeb.com, poskytovatele statistik provozu webových stránek a údajů o trhu, řadí nejlepší webové stránky související s finančním modelováním.

Jméno společnostiMěsíční provoz stránek
Corporate Finance Institute® (Finance)4,000,000
Wall Street Oasis (WSO)2,370,000

Institut CFA®1,740,000
Wall Street Mojo2,290,000
Fúze a inkvizice (M&I)522,380
Wall Street Prep (WSP)514,900
Breaking Into Wall Street (BIWS)231,230
Institut investičního bankovnictví (IBI)N / A
Institut FM (FMI)N / A
Training The Street (TTS)N / A

Zdroj: Odhady SimilarWeb (tabulka se aktualizuje měsíčně)

Porovnejte všechny společnosti poskytující školení v oblasti finančního modelování.

Další zdroje z financí

Naše interaktivní kariérní mapa je skvělý způsob, jak zjistit, která cesta je nejlepší pro vaši osobnost a atributy, abyste mohli rozvíjet dovednosti, které potřebujete.

Pro další učení velmi doporučujeme tyto příručky:

  • Průvodce finančním modelováním DCF Bezplatný průvodce výcvikem modelu DCF Model DCF je specifický typ finančního modelu používaného k oceňování podniku. Tento model je jednoduše prognózou neuvolněného volného peněžního toku společnosti
  • Pokročilé finanční modelování Pokročilé finanční modelování (AFM) Naučte se techniky pokročilého finančního modelování (AFM), které by finanční modelář měl používat k provádění špičkové finanční analýzy. Kurzy, certifikáty
  • Techniky oceňování Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a předchozí transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a financích
  • Pokročilé Excel Pokročilé vzorce Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce Excel jsou důležité, abyste je věděli, a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře

Poslední příspěvky