Banky v Srbsku - přehled a průvodce nejlepšími bankami v Srbsku

Srbská národní banka (NBS) je centrální bankou země. Společnost NBS, založená v roce 1884, si klade za cíl dosažení a udržení cenové stability a formulování a provádění měnové politiky. Spravuje také směnárenské služby a dohlíží na finanční instituce a banky v Srbsku.

Banky v Srbsku

K září 2017 působilo v Srbsku třicet (30) bank, které zahrnovaly šest státních a tři banky v soukromém vlastnictví a 21 bank v zahraničním vlastnictví. Banky v Srbsku mají dobře kapitalizovanou strukturu regulatorního kapitálu i předepsaného kapitálu.

Pro kohokoli, kdo uvažuje o bankovní kariéře v Srbsku, je tento seznam bank v Srbsku užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Srbsku jsou:

Banca Intesa - Bělehrad

Banca Intesa, založená v roce 1991, je jednou z prvních srbských soukromých bank. Vede také banky v Srbsku, pokud jde o celková aktiva, celkové vklady, celkové umístění a celkové výnosy a kapitál. V roce 2005 se banka stala součástí mezinárodní skupiny Intesa Sanpaolo. Společnost má centrálu v Bělehradě a v současné době zaměstnává 2 900 osob a má 158 poboček po celé zemi.

Tržby: 11,85 miliardy RSD (2017)

Čistý příjem: 22,84 miliardy RSD (2017)

Celková aktiva: 564,86 miliardy RSD (2017)

Komercijalna Banka

Společnost Komercijalna Banka, založená v roce 1970, slouží jednotlivým zákazníkům, malým a středním podnikům a podnikům a nabízí širokou škálu finančních produktů a služeb. Akciová společnost se stala v roce 1992. Se sídlem v Bělehradě banka zaměstnává 3 106 osob a provozuje síť 220 poboček, 13 poboček a 11 obchodních center v Srbsku, Černé Hoře a Bosně a Hercegovině.

Příjmy: 14,05 miliardy RSD (2017)

Čistý příjem: 7,19 miliardy RSD (2017)

Celková aktiva: 369,18 miliardy RSD (2017)

UniCredit Banka Srbsko

UniCredit Banka Srbsko působí jako stoprocentní dceřiná společnost italské bankovní skupiny UniCredit. Je to jedna z bank v Srbsku, která nabízí komplexní škálu finančních produktů a služeb a slouží klientům od malých začínajících podniků až po největší globální korporace.

Tržby: 15,14 miliardy RSD (2017)

Čistý příjem: 6,78 miliardy RSD (2017)

Celková aktiva: 370,78 miliardy RSD (2017)

Societe Generale Banka Srbsko

Societe Generale Banka Serbia, založená v roce 1990 jako jugoslávská banka Societe Generale, nabízí širokou škálu bankovních produktů a služeb jednotlivcům, finančním institucím, malým a středním podnikům a společnostem. Banka je stoprocentní dceřinou společností francouzské Societe Generale. Společnost se sídlem v Bělehradě provozuje 96 poboček po celém Srbsku.

Tržby: 12,89 miliardy RSD (2016)

Čistý příjem: 3,68 miliardy RSD (2016)

Celková aktiva: 235,78 miliardy RSD (2016)

Raiffeisen banka

Raiffeisen Banka, založená v roce 2001, poskytuje bankovní služby hlavním segmentům zákazníků, včetně retailových a korporátních klientů. Banka působí jako dceřiná společnost rakouské Raiffeisen Bank. Společnost se sídlem v Záhřebu v současné době zaměstnává 1 477 zaměstnanců a dohlíží na 87 obchodních míst.

Tržby: 9,82 miliardy RSD (2017)

Čistý příjem: 6,62 miliardy RSD (2017)

Celková aktiva: 264,62 miliardy RSD (2017)

AIK Banka

AIK Banka byla založena v roce 1976 jako interní banka Agro-Industrial Enterprise. Univerzální bankovní licenci získala v roce 1993, což jí umožnilo nabízet bankovní produkty a služby se zaměřením na zemědělské a retailové klienty a na malé a střední podniky. V roce 2015 banka spravovala 35 poboček a jeden bankovní přepážku.

Příjmy: 8,55 miliardy RSD (2017)

Čistý příjem: 12,08 miliardy RSD (2017)

Celková aktiva: 209,61 miliardy RSD (2017)

Eurobanka

Eurobank vstoupila do srbského bankovního sektoru v roce 2003 a poskytovala komplexní škálu standardních bankovních služeb spolu s některými z nejinovativnějších finančních produktů a služeb nabízených bankami v Srbsku. Banka obsluhuje více než 500 000 majitelů účtů, zahrnujících soukromé osoby a společnosti. Se sídlem v Bělehradě v současné době zaměstnává 1 467 osob a provozuje síť 80 maloobchodních poboček a pěti obchodních center po celém Srbsku.

Tržby: 7,4 miliardy RSD (2017)

Čistý příjem: 2,18 miliardy RSD (2017)

Celková aktiva: 158,41 miliardy RSD (2017)

Erste Bank Srbsko

Erste Bank Srbsko byla založena v roce 1864 jako Novosadska Stedionica, čímž se stala nejstarší z bank v Srbsku. Banka je nyní členem Erste Group Bank, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě. V současné době spravuje 75 poboček a tři firemní centra pro zákazníky z řad malých a středních podniků.

Banka Postanska Stedionica

Banka Postanska Stedionica, založená v roce 1921, nabízí služby maloobchodního bankovnictví jednotlivcům a malým a středním podnikům prostřednictvím sítě srbských poštovních úřadů. Vláda Srbska vlastní většinový podíl v bance. Banka se sídlem v Bělehradě provozuje síť devíti poboček, osmi nezávislých přepážek a 119 kanceláří po celé zemi.

Vojvodanská banka

Vojvodanska Banka nabízí individuální, podnikové a investiční bankovní služby maloobchodním zákazníkům, malým a středním podnikům a společnostem. V roce 2017 se banka stala členem maďarské skupiny OTP Bank Group. Sídlí v Novém Sadu a dohlíží na 23 poboček a 172 kanceláří po celém Srbsku.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Srbsku. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Itálii Nejlepší banky v Itálii Italská banka, která je podle nařízení evropské a národní legislativy veřejnoprávní institucí, dohlíží na finanční instituce a banky v Itálii. Italská centrální banka je důležitým členem Eurosystému, který zahrnuje Evropskou centrální banku a národní centrální banky v EU
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky