Nejlepší banky v Bruneji - průvodce a přehled odvětví, nejlepších 7 bank

Banky v Bruneji lze rozdělit na islámské banky a konvenční banky, přičemž v tomto odvětví dominují banky první. V Bruneji je pouze sedm licencovaných bank poté, co HSBC odešla v roce 2016 a Baiduri Bank koupila v roce 2015 retailové bankovnictví UOB Brunei.

Brunejský bankovní systém je dobře monitorován tamním ministerstvem financí, které dohlíží na ministerstvo finančních služeb (Treasury) a Brunejskou investiční agenturu. Brunejský měnový úřad (Autoriti Monetari Brunei Darussalam nebo AMBD) slouží jako centrální banka země a je odpovědný za formulování a provádění měnové politiky, správu měny a dohled nad finančními institucemi.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Bruneji, je tento seznam nejlepších bank v Bruneji užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

nejlepší banky v Bruneji

Nejlepší banky v Bruneji jsou:

Baiduri banka

Banka byla založena v roce 1994 a je součástí skupiny Baiduri Bank Group se sídlem v Bandar Seri Begawan. Banka Baiduri poskytuje bankovnictví a související finanční služby. Kromě investičních cenných papírů a elektronických finančních služeb nabízí také služby treasury, automatické obnovení pojištění, financování vozidel na splátky a online obchodování a služby podílového fondu.

Baiduru Bank spravuje síť 13 poboček, finanční pobočku se 2 pobočkami a 29 poboček v bankomatech.

V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 30,6 milionu USD a celková aktiva 23,03 miliardy USD.

Bank Islam Brunei Darussalam

Bank Islam Brunei Darussalam byla založena v roce 2005 sloučením dvou bank v Bruneji: Islámská banka Brunej a Islámská rozvojová banka Brunej. Banka se sídlem v Bandar Seri Begawan spravuje 16 poboček ve čtyřech Brunejských okresech a provozuje největší síť bankomatů v zemi. Svým klientům poskytuje spořicí účty, osobní, firemní, vzdělávací a rozvojové financování, financování splátkového prodeje vozidel a spotřebních produktů, investiční produkty, produkty životního a neživotního pojištění a služby SMS bankovnictví.

Banka zaměstnává 900 zaměstnanců a obsluhuje 200 000 zákazníků. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 244 milionů USD a celková aktiva činila 7,01 miliardy USD.

Perbadanan Tabung Amanah Islam Brunei

Banka je právnickou osobou založenou v Bruneji v roce 1991 na základě zákona Brunej o islámu v Perbadanan Tabung Amanah Islam. Banka uvádí dvě plně vlastněné dceřiné společnosti, Insurans Islam TAIB Sendirian Berhad (Takaful / Insurance) a Darussalam Holdings Sendirian Berhad (Haj / Umrah Services, cestovní agent). Provozuje pobočky v Bandar Seri Begawan, Kuala Belait, Sengkurong, Berakas, Jin Muara, Tutong, Gadong a Daerah Temburong.

Banka poskytuje služby, jako jsou spoření a termínované vklady, služby retailového financování, jako jsou osobní půjčky, hypotéky na bydlení, motorová vozidla, vzdělávání, vzdělávací balíček a služby pro zlepšení bydlení, a služby podnikového financování, které zahrnují služby financování obchodu a aktiv. Svým zákazníkům také poskytuje spořící účty, vkladové účty, bankovní záruky, převody, služby bankomatů, platby účtů a služby SMS bankovnictví. Kromě toho nabízí cestovní kanceláře a pojišťovací služby a provozování čerpací stanice.

RHB banka

Banka byla založena v roce 1965 v Bruneji a je pobočkou RHB Bank Malajsie. RHB byla založena v Malajsii jako akciová společnost v roce 1994 pod názvem DCB Holdings Berhad. Dnešní název převzala v roce 1997. Banka poskytuje bankovní a finanční produkty a služby. Zaměstnává přibližně 14 790 zaměstnanců po celém světě. Sídlí v Malajsii a je přítomna v Singapuru, Thajsku, Bruneji, Kambodži a Laosu.

RHB Bank poskytuje úvěrové nástroje, jako jsou hypotéky, hypotéky na bydlení, splátkový prodej, nákup cenných papírů, kreditních karet a osobních půjček, jakož i převody, inkaso, služby spojené s investováním a obecné a takaful pojistné produkty pro jednotlivé zákazníky .

Maybank

Společnost Malayan Banking Berhad, založená v roce 1960, má sídlo v Kuala Lumpur v Malajsii. Maybank Brunei je první zámořskou jednotkou Maybank (Malajsie). Provozuje dvě pobočky v Bruneji - pobočku Maybank Bandar Seri Begawan a pobočku Maybank Seria. Poskytuje komerční bankovnictví a související finanční služby jednotlivcům, retailovým, podnikovým a institucionálním klientům.

Standard Chartered Bank

Standard Chartered Bank Brunei, která byla založena v roce 1958, je členem skupiny Standard Chartered Group. Je jednou z předních mezinárodních bank v Bruneji a je známá inovacemi produktů, důsledným a silným růstovým výkonem a iniciativami udržitelnosti. Banka poskytuje komplexní škálu finančních produktů a služeb jednotlivcům, malým a středním podnikům a společnostem a institucím prostřednictvím sítě šesti poboček po celém Bruneji.

Mezi klíčové produkty a služby banky patří správa majetku, úspory a vklady, podílové fondy, strukturované vklady, hypotéky, kreditní karty a osobní půjčky.

Standard Chartered Bank Brunei zaměstnává více než 300 zaměstnanců v Bruneji a provozuje centrum expresního bankovnictví a 6 poboček ve 3 okresech a 45 bankomatech.

CIMB Brunej

CIMB Brunei poskytuje investiční poradenské služby, služby spojené s řízením fondů a investic, trhy s dluhovým kapitálem, trhy s akciovým kapitálem a projektové poradenské služby v Bruneji. Banka také nabízí správu islámských aktiv, služby islámské pokladny a iniciativy související s trhem dluhového kapitálu. CIMB Brunej byla pátou kanceláří otevřenou CIMB Bhd v roce 2005.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank v Bruneji. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Top 10 bank v Singapuru Nejlepší banky v Singapuru Více než 200 bank působí v Singapuru. Seznamte se s nejlepšími bankami v Singapuru a naplánujte si svou kariéru v bankovnictví. Singapur je mezinárodní finanční centrum, jehož vládní praktiky pro-obchodní politiky z něj dělají bankovní uzel v jihovýchodní Asii. Prozkoumejte přehled Finance těchto bank
  • Top 10 bank v Hong Kongu Nejlepší banky v Hong Kongu Toto je průvodce po 10 nejlepších bankách v Hong Kongu. Hongkongský bankovní systém je tříúrovňový systém skládající se z licencovaných bank, bank s omezenou licencí a bank přijímajících vklady. Seznamte se s top 10 bankami v Hongkongu, včetně HSBC, Bank of China, Hang Seng Bank, Bank of East Asia, ICBC,
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky