Funkce T - vzorec, příklady, jak používat funkci T.

Funkce T je zařazena do kategorie Textové funkce aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Bude testovat, zda je zadaná hodnota text nebo ne. Pokud je to text, funkce vrátí text. V opačném případě vrátí prázdný textový řetězec. T je jedna ze dvou funkcí v aplikaci Excel, která obsahuje pouze jeden znak.

Jako finanční analytik Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, tato funkce není tak užitečná jako mnoho jiných funkcí, protože Microsoft Excel automaticky převádí hodnoty podle potřeby. Poskytuje se pro kompatibilitu s jinými tabulkovými programy.

Vzorec

= T (hodnota)

Funkce T používá pouze jeden argument:

  1. Hodnota (povinný argument) - Toto je hodnota, kterou chceme otestovat.

Jak používat funkci T v aplikaci Excel?

Abyste pochopili použití této funkce, zvažte příklad:

Příklad 1

Předpokládejme, že máme následující údaje:

Funkce T

Pokud buňka obsahuje cokoli jiného než text, funkce T vrátí prázdný řetězec. Proto jsme dostali prázdné buňky pro čísla, data a logickou hodnotu.

Získáváme výsledky níže:

Funkce T - příklad 1

Příklad 2

Předpokládejme, že máme uvedeny níže uvedené údaje:

Funkce T - příklad 2

Pokud chceme spojit křestní jméno a příjmení, měli bychom použít funkci CONCATENATE. V řádcích 4 a 5 však existují nuly. V tomto scénáři lze použít funkci T. Použitý vzorec je uveden níže:

Funkce T - příklad 2a

Získáváme výsledky níže:

Funkce T - příklad 2b

Pokud použijeme funkci CONCATENATE v řádku 7, bude výsledek „0 Parker“. To by bylo neupravené a bez praktického použití. Proto jsme použili funkci T.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

  • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
  • Kurz vzorců pro Excel
  • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
  • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky