Nejlepší finanční certifikace - seznam a přehled nejlepších označení

Pokud uvažujete o kariéře finančního analytika nebo již jako jeden z nich pracujete, získání profesionální finanční certifikace může významně zvýšit vaši výdělečnou sílu, reputaci a schopnost poskytovat vysoce kvalitní finanční analýzu Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce o tom, jak být světovým finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a měkkých dovedností. Tato příručka vás provede všemi nejlepšími finančními certifikacemi a označeními pro každého profesionála, který se chce rozvíjet v kariéře certifikovaného finančního analytika Certifikace FMVA® Připojte se k 350 600+ studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P.Morgan a Ferrari.

Seznam nejlepších finančních certifikací:

 1. Certifikace Chartered Financial Analyst® (CFA®)
 2. Certifikace Certified Public Accountant (CPA)
 3. Označení Chartered Alternative Investment Analyst (CAIA®)
 4. Označení Certified Financial Planner® (CFP®)
 5. Certifikace Financial Risk Manager (FRM®)
 6. Certifikace Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) ®

špičkové finanční certifikace

Certifikace Chartered Financial Analyst® (CFA®)

Označení CFA® je velmi vyhledávané finančními profesionály po celém světě. Skládá se ze tří úrovní a dokončení všech 3 úrovní trvá v průměru asi 4 roky. Je všeobecně považována za jednu z nejlepších finančních certifikací.

Hlavní zaměření této finanční certifikace je na správu portfolia Portfolio Management Career Profile Správa portfolia je správa investic a aktiv pro klienty, mezi něž patří penzijní fondy, banky, zajišťovací fondy, rodinné kanceláře. Správce portfolia je odpovědný za udržování správné kombinace aktiv a investiční strategie, která vyhovuje potřebám klienta. Plat, dovednosti a investiční analýza. Mezi hlavní témata zkoušky patří etické a profesionální standardy, kvantitativní metody, ekonomie, finanční výkaznictví a analýza, podnikové finance, správa portfolia, kapitál, fixní příjem, deriváty a alternativní investice.

Označení obvykle stojí mezi 4 000 a 5 000 USD, v závislosti na tom, zda musíte přepsat nějaké zkoušky a jak brzy (nebo pozdě) se na své zkoušky zaregistrujete. Míra úspěšného získání úplného certifikačního programu (všechny 3 úrovně) je nižší než 20%.

Profesionálové

Vysoce uznávaný a mezinárodně uznávaný jako jedna z nejnáročnějších finančních certifikací. Je to požadavek na mnoho pracovních míst v oblasti správy aktiv a výzkumu kapitálu Přehled Equity Research Odborníci v oblasti výzkumu akcií jsou odpovědní za vypracování analýz, doporučení a zpráv o investičních příležitostech, o které by mohly mít investiční banky, instituce nebo jejich klienti zájem. je skupina analytiků a spolupracovníků. Tato příručka pro přehled vlastního výzkumu. Dokončení tohoto označení prokazuje určitou úroveň inteligence a silnou pracovní morálku (je to dobrý filtr pro zaměstnavatele při hledání špičkových zaměstnanců).

Nevýhody

Toto označení vyniká nad ostatními finančními certifikacemi. Certifikační programy V našich certifikačních programech najdete nejpraktičtější, praktické a odborně relevantní dovednosti a školení. A 100% online! protože rychlost průchodu je tak nízká a množství pokrytého materiálu je tak obrovské. Může to být drahý cíl, kterého nikdy nedosáhnete. Učební plán je silně zaměřen na správu portfolia, což nemusí být relevantní pro mnoho kariérních cest v oblasti podnikových financí. Navíc je většinou teoretický a nepoužívá aplikace, jako jsou Excel Excel Resources. Naučte se Excel online se stovkami bezplatných výukových programů Excel, zdrojů, průvodců a podváděcích listů! Zdroje financí jsou nejlepší způsob, jak se naučit Excel podle vašich vlastních podmínek. .

Certifikace Certified Public Accountant (CPA)

Mnoho finančních odborníků se rozhoduje mít místo finanční certifikace účetní označení. CPA je zlatým standardem v účetním světě a hraje také velmi dobře na cestě finanční kariéry. Osnovy CPA se skládají z auditu a atestace, podnikatelského prostředí a koncepcí, finančního účetnictví a výkaznictví a regulace.

Celkové náklady na certifikaci CPA (od začátku do konce) jsou přibližně 3 000 $ a obvykle je hradí zaměstnavatel studenta. Míra úspěšnosti u zkoušky se liší, ale na první pokus je přibližně 50%.

Profesionálové

Pokud si přejete kariéru v účetnictví, účetnictví Veřejné účetní firmy se skládají z účetních, jejichž úkolem je sloužit podnikům, jednotlivcům, vládám a neziskovým organizacím při přípravě finančních výkazů, daní, pak je tato certifikace v podstatě „nutností“. Pokud chcete kariéru ve financích, může to být skvělý odlišení a vynikající pro každého, kdo chce mít nakonec práci finančního ředitele. Co dělá finanční ředitel Co dělá finanční ředitel - úkolem finančního ředitele je optimalizovat finanční výkonnost společnosti, včetně: výkaznictví, likvidity a návratnosti investic. V rámci .

Nevýhody

CPA se zaměřuje pouze na podnikové finance. Přehled podnikových financí. Podnikové finance se zabývají kapitálovou strukturou společnosti, včetně jejího financování a opatření, která vedení podniká ke zvýšení hodnoty, a proto je vhodnější právě pro účetní práce. Cesta k dokončení akreditace může být navíc dlouhá.

Označení Chartered Alternative Investment Analyst (CAIA®)

Certifikace CAIA® se zaměřuje na alternativní investice a je zaměřena na profesionály v oblasti správy aktiv. Správa aktiv Správa aktiv je proces vývoje, provozu, údržby a prodeje aktiv nákladově efektivním způsobem. Tento termín, který se nejčastěji používá ve financích, se používá ve vztahu k jednotlivcům nebo firmám, které spravují aktiva jménem jednotlivců nebo jiných subjektů. a zajišťovací fond Strategie zajišťovacích fondů Zajišťovací fond je investiční fond vytvořený akreditovanými jednotlivci a institucionálními investory za účelem maximalizace výnosů a snížení nebo vyloučení rizika bez ohledu na stoupání nebo pokles trhu. Strategie zajišťovacích fondů se používají prostřednictvím soukromých investičních partnerství mezi správcem fondů a průmysly investorů. Hlavními tématy CAIA® jsou etika, zajišťovací fondy, soukromý kapitál Profil soukromého kapitálu Kariérní profil Analytici a spolupracovníci soukromého kapitálu vykonávají podobnou práci jako v investičním bankovnictví. Práce zahrnuje finanční modelování, oceňování, dlouhé hodiny a vysoké platy. Private equity (PE) je běžný kariérní postup pro investiční bankéře (IB). Analytici v IB často sní o „přechodu“ na stranu nákupu, skutečná aktiva, strukturované produkty, alokace aktiv Alokace aktiv Alokace aktiv Alokace aktiv odkazuje na strategii, ve které jednotlivci rozdělují své investiční portfolio mezi různé různé kategorie, aby minimalizovali investice, a řízení rizik. CAIA® je jednou z nejlepších finančních certifikací.

Cena finanční certifikace CAIA® je přibližně 3 000 $ (celkem) a program se skládá ze dvou úrovní. Míra úspěšnosti je asi 70%.

Profesionálové

Tento program je skvělý pro specializované oblasti financí, jako je správa alternativních investic Alternativní investice Alternativní investicí je investice do aktiv odlišných od hotovosti, akcií a dluhopisů. Alternativními investicemi mohou být investice do hmotných aktiv, jako jsou drahé kovy nebo víno. Kromě toho to mohou být investice do finančních aktiv, jako je soukromý kapitál, nouzové cenné papíry a zajišťovací fondy. (tj. soukromý kapitál, skutečná aktiva a zajišťovací fondy). Dokončení trvá v průměru 12-18 měsíců.

Nevýhody

Protože je to tak zaměřené, není to tak univerzální jako širší označení nebo MBA. Stojí to za to MBA? Pokud uvažujete o obchodní škole, na kterou se možná ptáte, stojí za to MBA ?. Odpověď (jako v každé třídě MBA) je: „záleží“. Kromě zátěže na MBA není téměř žádný důvod, abyste MBA neudělali, pokud to váš šéf platí. Mohou to použít jako páku proti vám a uzamknout vás, ale návratnost investic je neuvěřitelná, pokud je zdarma (samozřejmě). .

Certifikace Certified Financial Planner (CFP®)

Získání označení CFP® může být skvělou cestou pro každého, kdo se dívá na kariéru v oblasti investic nebo správy majetku. Soukromé řízení majetku Správa soukromého majetku je investiční praxe, která zahrnuje finanční plánování, správu daní, ochranu aktiv a další finanční služby pro jednotlivce s vysokým čistým jměním. (HNWI) nebo akreditovaní investoři. Správci soukromého majetku vytvářejí úzké pracovní vztahy s bohatými klienty, aby pomohli vybudovat portfolio, které splňuje finanční cíle klienta. . Jak název napovídá, zaměřuje se na finanční plánování, což je maloobchodní segment nebo segment správy investic s vysokým čistým jměním. CFP® je jednou z nejlepších finančních certifikací pro každého, kdo chce spravovat klienty s vysokým čistým jměním.

CFP® je jednou z finančních akreditací, která představuje velkou hodnotu, protože obvykle stojí přibližně 2 000 $, ale může být vyšší nebo nižší v závislosti na tom, kolik materiálů pro kurzy si zakoupíte. Míra úspěšnosti je asi 67%.

Profesionálové

Má dobrou hodnotu a je velkým rozlišovacím faktorem pro retailové bankovnictví, soukromé bankovnictví a správu majetku.

Nevýhody

Tato certifikace má poměrně úzké zaměření a není příliš přenosná pro jiné finanční kariéry mimo správu majetku, jako je investiční bankovnictví Investiční bankovnictví Investiční bankovnictví je rozdělení banky nebo finanční instituce, která slouží vládám, korporacím a institucím poskytováním upisování ( získávání kapitálu) a poradenské služby v oblasti fúzí a akvizic (M&A). Investiční banky fungují jako zprostředkovatelé nebo rozvoj společnosti Korporátní rozvoj Korporátní rozvoj je skupina ve společnosti odpovědné za strategická rozhodnutí o růstu a restrukturalizaci jejího podnikání, navazování strategických partnerství, zapojení do fúzí a akvizic (M&A) a / nebo dosažení organizační excelence. Corp Dev také sleduje příležitosti, které využívají hodnotu obchodní platformy společnosti. .

Certifikace manažera finančních rizik (FRM®)

Certifikace FRM® je určena pro profesionály, kteří se věnují kariéře jako referenti rizik, analytici rizik a další pozice v oblasti řízení rizik. Řízení rizik Řízení rizik zahrnuje identifikaci, analýzu a reakci na rizikové faktory, které tvoří součást života podniku. Obvykle se to dělá s. Cena označení je asi 1 500 $ a dokončení trvá přibližně rok. Míra úspěšnosti je u FRM přibližně 50%.

Profesionálové

To je dobrá cesta, pokud chcete mít velmi konkrétní kariéru v oblasti řízení rizik a odlišit se. Ve srovnání s výše uvedenými finančními certifikacemi je FRM® jednou z nejvíce specializovaných a cílených certifikací. Je to také velmi nákladově efektivní a časově efektivní.

Nevýhody

Označení FRM® je novější, a tedy méně celosvětově uznávané než označení, která jsou k dispozici déle. Je méně přenosný do jiných oblastí financování mimo řízení rizik.

Certifikace analytika finančního modelování a oceňování (FMVA) ®

Novou a stále oblíbenější možností pro podnikové finanční profesionály je získání certifikace finančního modelování Certifikace finančního modelování Certifikace finančního modelování - získejte certifikát jako analytik finančního modelování a oceňování (FMVA) ® pro kariéru v investičním bankovnictví, FP&A, z institutu, jako je jako finance. Témata kurzu sahají od toho, jak sestavit finanční model, přes pokročilé techniky oceňování a analýzu citlivosti, to vše pomocí praktických aplikací v aplikaci Excel. Plný Program pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ® Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari ve společnosti Finance je dostupná investice od 497 $ a přichází s více než 24 kurzy a více než 100 hodinami video instrukcí. Míra úspěšnosti je u testu FMVA ™ přibližně 70%.

Mezi nejpraktičtější analytické dovednosti získané z této certifikace patří:

 • Finanční analýza Druhy finanční analýzy Finanční analýza zahrnuje použití finančních údajů k vyhodnocení výkonnosti společnosti a doporučení, jak se může do budoucna zlepšit. Finanční analytici primárně vykonávají svou práci v aplikaci Excel, pomocí tabulky analyzují historická data a vytvářejí projekce Typy finanční analýzy, poměry a výkon společnosti v aplikaci Excel
 • Jak sestavit finanční model Typy finančních modelů Mezi nejběžnější typy finančních modelů patří: 3 výkazový model, DCF model, M&A model, LBO model, rozpočtový model. Objevte 10 nejlepších typů v aplikaci Excel krok za krokem
 • Metody oceňování podniků Oceňování podniku Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: analýza DCF, srovnatelné společnosti a precedenční transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a finančních metodách (nejběžnější techniky používané v průmyslu)
 • Nemovitosti, elektronický obchod, maloobchod a další finanční modely specifické pro dané odvětví
 • Pokročilé aplikace, jako jsou fúze a akvizice Fúze Akvizice Proces fúzí a akvizic Tato příručka vás provede všemi kroky procesu fúzí a akvizic. Zjistěte, jak se dokončují fúze, akvizice a dohody. V této příručce načrtneme proces akvizice od začátku do konce, různé typy nabyvatelů (strategické vs. finanční nákupy), význam synergií a modelování transakčních nákladů (M&A), analýzu citlivosti a analýzu scénářů
 • Vytváření prezentací PowerPoint, řídicích panelů aplikace Excel Vytváření řídicích panelů v aplikaci Excel Tato příručka k vytváření řídicích panelů v aplikaci Excel vás naučí, jak vytvořit krásný řídicí panel v aplikaci Excel pomocí technik vizualizace dat od profesionálů. V grafech, grafech a dalších výstupech

Certifikace finančního analytika - ukázkový certifikát Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari

Další informace o certifikaci FMVA® Finance FMVA® Certification Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari, nebo procházejte všechny kurzy financí.

Porovnejte 6 označení

Níže je uvedena srovnávací tabulka různých kritérií včetně načasování, nákladů, doby trvání a zaměření pro každé ze 6 finančních označení.

CFA®CPA®CAIA®CFP®FRM®FMVA®
Počet úrovní312221
Náklady4 000 až 5 000 $1 000 až 3 000 $$3,000$2,000$1,500$497
Míra úspěšnosti zkoušky30-50%40-50%70%67%40-50%70%
Zaměření na obsahSpráva portfolia, investiceFinanční výkaznictví, auditSkutečná aktiva, alternativní investiceFinanční plánováníŘízení finančních rizikFinanční modelování, oceňování
Kariérní aplikaceVše zahrnujícíÚčetnictví a financeSpráva majetkuMaloobchod a správa majetkuŘízení rizikVše zahrnující
Doba studia (hodiny)300–350 za zkouškuLiší se200 za zkouškuLiší se200-300 za zkoušku120-200 celkem
Čas dokončení3-5 let2,5 - 5 let1-2 roky4 roky<1 rok<1 rok
Pracovní zkušenost4 roky1 rok1 rok3 roky2 rokyŽádný

Výše uvedená tabulka byla připravena bez předsudků z veřejně dostupných informací na webových stránkách každého označení.

Další zdroje finanční certifikace

Finance is on a mission Mission & Values ​​Posláním Finance je pomáhat komukoli stát se finančním analytikem světové úrovně. Zjistěte více o poslání, vizi, hodnotách a kultuře Corporate Finance Institute, které vám pomohou zlepšit vaši kariéru. To znamená poskytnout všechny nástroje, školení a šablony, které potřebujete, abyste mohli být světovým finančním analytikem Průvodce analytikem Trifecta® Konečný průvodce tím, jak být světovým finančním analytikem. Chcete být prvotřídním finančním analytikem? Hledáte nejlepší osvědčené postupy v oboru a vyčníváte z davu? Náš proces s názvem The Analyst Trifecta® se skládá z analytiky, prezentace a měkkých dovedností. Vyzbrojeni schopností destilovat velké množství komplexních informací do jasných postupů a doporučení, budete mít sebevědomí, které potřebujete, abyste se dostali mezi žebříčky.

Kromě výše uvedeného finančního modelování a finančních certifikací máme také širokou škálu bezplatných zdrojů, které vám pomohou rozvíjet své dovednosti certifikovaného finančního analytika. Mezi nejoblíbenější zdroje financí zdarma patří:

 • Metody oceňování Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a precedenční transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a financích
 • Průvodce finančním modelováním Průvodce bezplatným finančním modelováním Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších
 • Jak se stát finančním analytikem Jak se stát finančním analytikem Jak se stát finančním analytikem. Postupujte podle finančního průvodce sítí, životopisů, rozhovorů, dovedností finančního modelování a dalších. Pomohli jsme tisícům lidí stát se finančními analytiky v průběhu let a přesně vědět, co to znamená.
 • Interaktivní mapa kariéry

Poslední příspěvky