Kalkulačka platů - automaticky převádějte každou hodinu na roční příjem

Tuto kalkulačku platů lze použít k odhadu ročního ekvivalentu platu na základě mzdy nebo sazby, kterou dostáváte za hodinu. Postupujte podle pokynů níže, abyste převedli hodinový na roční příjem a stanovili svůj plat na ročním základě.

Kalkulačka platů - skládání peněz

Pokyny kalkulačky platů

Podle těchto kroků převeďte svou hodinovou mzdu na roční příjem.

Krok 1 - hodiny týdně

Zadejte počet hodin týdně, které obvykle pracujete. Toto číslo bude průměrné. Například pokud jste za poslední čtyři týdny pracovali 30 hodin v prvním týdnu, 40 hodin ve druhém týdnu, 50 hodin ve třetím týdnu a 40 hodin ve čtvrtém týdnu, průměrná týdenní doba by byla 40.

Krok 2 - volno

Zadejte počet týdnů za rok, kdy nepracujete. To zahrnuje jak dovolenou, tak zákonnou dovolenou. Například pokud si obvykle vezmete dva týdny volna ročně, zadáte zde číslo 2.

Krok 3 - hodinová mzda

Zadejte mzdu, kterou dostáváte za hodinu. Toto číslo může být průměr nebo jakákoli vaše aktuální platová sazba. Pokud máte v současné době zaplaceno 25 USD za hodinu, zadejte to do pole. Pokud se vaše mzda v průběhu času mění a znáte průměr, zadejte místo toho průměrnou hodnotu.

Krok 4 - výpočet výsledků

Kliknutím na modré tlačítko „Vypočítat“ určíte odhadovanou roční mzdu, která se zobrazí v šedém poli výše. Názornou měnou v této kalkulačce jsou americké dolary, ale matematika bude fungovat stejně v jakékoli měně, jako je USD, CAD, GBP, EUR, JPY a další.

Gratulujeme! Právě jste přepočítali svou hodinovou mzdu na svůj roční plat.

hodinová mzdová kalkulačka

Matematika za kalkulačkou platů

Chcete-li převést hodinový na roční příjem sami, můžete použít matematiku, díky níž kalkulačka funguje.

Hrubý roční příjem = (počet odpracovaných hodin za týden) x (počet odpracovaných týdnů za rok) x (hodinová mzda)

Příklad

Pojďme si společně vypočítat příklad. Sara pracuje v průměru 37 hodin týdně a ročně jí trvá dva týdny. Její průměrná mzda je 22 $ za hodinu. Jaký je její odhadovaný roční příjem?

Nejprve spočítejte počet hodin za rok, kdy Sara pracuje. To se rovná 37 hodinám krát 50 týdnů za rok (v roce je to 52 týdnů, ale ona si vezme 2 týdny volno). 37 x 50 = 1850 hodin.

Dále vezměte celkový počet odpracovaných hodin za rok a vynásobte jej průměrnou platbou za hodinu. 1850 x 22 $ = 40 700 $.

Hrubý vs čistý příjem

Tato mzdová kalkulačka odhaduje celkový hrubý příjem, což je příjem před odpočty, jako jsou daně, náhrady zaměstnancům nebo jiné odpočty vlády a zaměstnavatele. Chcete-li zjistit svůj čistý příjem, musíte tyto položky odečíst od své hrubé roční mzdy. Upozorňujeme, že odpočty se mohou značně lišit podle země, státu a zaměstnavatele. Když převádíte každou hodinu na plat, je důležité vzít v úvahu také odpočty.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku Hodinově plat a pomocí naší platové kalkulačky. Finance je předním poskytovatelem školení a certifikace finančních analytiků Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari. Další informace o kariéře ve financích najdete v těchto dalších zdrojích:

  • Průvodci kompenzací Kompenzace Kompenzace a průvodce platy za pracovní místa v oblasti podnikových financí, investičního bankovnictví, výzkumu kapitálu, FP&A, účetnictví, komerčního bankovnictví, absolventů FMVA,
  • Nejlépe placená pracovní místa ve financích Pět nejlépe placených pracovních míst ve finančním odvětví Doufáme, že vás tato příručka k pěti nejlépe placeným pracovním místům ve finančním odvětví potěší. Finanční průmysl je snadno jedním z nejvíce konkurenceschopných, pokud jde o hledání zaměstnání. To platí dokonce i pro pozice na vstupní úrovni, protože budování úspěšné kariéry je téměř zcela neslýchané
  • Jak se stát finančním analytikem Jak se řídit finančními příručkami o tom, jak získat práci snů v oblasti podnikových financí. Finanční průvodci pro kariéru v oblasti investičního bankovnictví, kapitálového výzkumu, úvěrové analýzy, FP&A, účetnictví, treasury, retailového bankovnictví a dalších pozic finančních analytiků. Průvodci se zabývají vytvářením sítí, tipy na obnovení a tím, jak vyniknout
  • Roční příjem Roční příjem Roční příjem je celková hodnota příjmu dosaženého během fiskálního roku. Hrubý roční příjem se vztahuje na všechny výdělky před provedením jakýchkoli odpočtů a čistý roční příjem se vztahuje na částku, která zbývá po provedení všech odpočtů. Koncept se vztahuje na jednotlivce i podniky

Poslední příspěvky