Funkce COMBIN - vzorec, příklady, jak používat funkci COMBIN

Funkce COMBIN je seznam funkcí aplikace Excel Math and Trigonometry Functio nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá 100 funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel n. Funkce vypočítá počet kombinací bez opakování pro daný počet položek. To bylo představeno v MS Excel 2000.

Vzorec

= COMBIN (číslo, číslo_volba)

Funkce COMBIN používá následující argumenty:

 1. Číslo (povinný argument) - Číslo by mělo být buď větší než nebo rovno 0. Také by mělo být větší než nebo rovno number_chosen. Hodnoty, které nejsou celé číslo, pokud jsou zadány pro tento parametr, jsou zkráceny.
 2. Number_chosen (povinný argument) - Toto je počet položek v každé z kombinací. Musí být větší nebo rovné 0. Celočíselné hodnoty jsou zkráceny.

Jak používat funkci COMBIN v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití této funkce, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Předpokládejme, že máme šest čísel: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Nyní se podívejme, jak funkce COMBIN vypočítá počet kombinací (bez opakování) pro další počty objektů převzaté ze sady 4.

Funkce COMBIN

Pro všech šest objektů, například „a, b, c, d, e, f“, existuje 15 různých kombinací (bez opakování) dvou objektů. Tyto jsou:

ab, ac, reklama, ae, af, bc, bd, být, bf, cd, ce, cf, de, df, ef

Funkce COMBIN pomáhá odvodit takové kombinace, jak je uvedeno výše. Počet kombinací je následující, kde number = na number_chosen = k:

Funkce COMBIN - vzorec

Příklad 2

Podívejme se nyní, jak můžeme tuto funkci používat v každodenním životě. Předpokládejme, že je tam 15 studentů a chceme je spárovat do týmů pro dvě osoby. Pomocí funkce COMBIN můžeme vidět možné týmy pro dvě osoby, které lze vytvořit z 15 studentů.

Funkce COMBIN - příklad

Jak je vidět výše, je možné 105 kombinací bez opakování.

Rozdíl mezi funkcemi COMBIN a COMBINA

Funkce COMBIN a COMBINA se liší následujícími způsoby:

 • COMBIN nepočítá opakování, zatímco COMBINA ano. Například v sadě tří objektů - a, b, c - COMBIN vrátí výsledek 3; kombinace jsou ab, ac, bc. Vzhledem k tomu, že by COMBINA vrátila výsledek 6; kombinace jsou aa, ab, ac, bb, bc, cc.
 • Vzorce používané oběma funkcemi se liší.

Je třeba pamatovat na funkci COMBIN

 1. #HODNOTA! error - Vyskytuje se, když je některý z argumentů nečíselný.
 2. # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, když je hodnota některého z argumentů mimo jeho omezení.
 3. Když mluvíme o kombinaci, jedná se o libovolnou sadu nebo podmnožinu položek, bez ohledu na její vnitřní pořadí. Kombinace jsou oddělené od permutací, protože vnitřní pořadí je pro permutace významné.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky