Nemovitost je nemovitost, která se skládá z pozemků a vylepšení, mezi něž patří budovy Hmotná aktiva Hmotná aktiva jsou aktiva ve fyzické podobě, která mají hodnotu. Mezi příklady patří pozemky, budovy a zařízení. Hmotný majetek je vidět a cítit a může být zničen požárem, přírodní katastrofou nebo nehodou. Na druhé straně nehmotný majetek postrádá fyzickou podobu a skládá se z věcí, jako je duševní vlastnictví, příslušenství, silnice, stavby a inženýrské sítě. Vlastnická práva dávají vlastnické právo k půdě, vylepšením a přírodním zdrojům, jako jsou minerály. Těžařský průmysl Základní těžařský průmysl je zapojen do těžby drahých nerostů a dalších geologických materiálů. Vytěžené materiály se přeměňují na mineralizovanou formu, která prospívá prospektorovi nebo horníkovi. Mezi typické činnosti v těžebním průmyslu patří výroba kovů, rostliny, zvířata, voda atd.
Druhy nemovitostí
Existuje několik typů nemovitostí, z nichž každá má jedinečný účel a užitečnost. Hlavní kategorie jsou:
- Přistát
- Obytný
- Komerční
- Průmyslový
Pro kohokoli, kdo chce porozumět tomu, jak toto odvětví funguje a co představuje každá z hlavních kategorií, budou níže uvedená vysvětlení užitečným průvodcem.
# 1 Země
Půda je základem pro všechny typy nemovitostí. Pozemkem se obvykle rozumí nezastavěný majetek a neobsazená půda. Vývojáři získávají půdu a kombinují ji s dalšími vlastnostmi (nazývanými shromáždění) a rezonují ji, aby mohli zvýšit hustotu a zvýšit hodnotu nemovitosti.
# 2 Rezidenční
Rezidenční nemovitost se skládá z bydlení pro jednotlivce, rodiny nebo skupiny lidí. Toto je nejběžnější typ nemovitosti a jedná se o třídu aktiv. Třída aktiv Třída aktiv je skupina podobných investičních nástrojů. Různé třídy nebo typy investičních aktiv - například investice s pevným výnosem - jsou seskupeny na základě podobné finanční struktury. Obvykle se s nimi obchoduje na stejných finančních trzích a vztahují se na ně stejná pravidla a předpisy. které většina lidí zná. V obytných budovách jsou rodinné domy, byty, byty, řadové domy a další typy bydlení.
# 3 Komerční
Komerčním majetkem se rozumí pozemky a budovy, které podniky používají k provádění svých operací. Mezi příklady patří nákupní centra, jednotlivé obchody, kancelářské budovy, parkoviště, zdravotní střediska a hotely.
# 4 Průmyslové
Průmyslovými nemovitostmi se rozumí pozemky a budovy, které používají průmyslové podniky k činnostem, jako jsou továrny, mechanické výroby, výzkum a vývoj, stavebnictví, doprava, logistika a skladování.
Příklady nemovitostí
Nyní, když jsme nastínili čtyři hlavní kategorie, prozkoumejme několik konkrétních příkladů různých typů nemovitostí.
- Rodinný dům - Jakýkoli dům určený pouze pro jednu rodinu
- Vícegenerační obydlí - Jakákoli skupina domů určená pro více než jednu rodinu
- Připojený - Jakákoli jednotka, která je připojena k jiné (není volně stojící)
- Byt - Samostatná jednotka v budově s více jednotkami. Hranice bytu jsou obecně definovány obvodem zamčených nebo uzamykatelných dveří. Často je vidět ve vícepodlažních bytových domech.
- Vícegenerační dům - Často je vidět ve vícepodlažních samostatných budovách, kde každé patro je samostatný byt nebo jednotka.
- Kondominium (byt) - Budova s jednotlivými jednotkami ve vlastnictví jednotlivých lidí.
- Rodinný dům - Samostatně stojící budova, která se nepřipojuje k ničemu jinému (stereotypní „domov“)
- Přenosný dům - Domy, které lze přemístit na valníku
- Mobilní dům - Vozidlo na kolech, k němuž je připojeno trvalé bydliště
- Vila - Budova s pouze jednou místností a typicky strmou špičatou střechou
- Chata - Obydlí obvykle vyrobené ze surovin, jako je bambus, bahno a hlína
Přehled realitního průmyslu
Pojďme prozkoumat, jak průmysl funguje a jaké jsou hlavní pracovní pozice a kariéra. Realitní průmysl lze rozdělit do několika různých oblastí:
- Rozvoj
- Prodej a marketing
- Zprostředkování
- Správa majetku
- Půjčování
- Profesionální služby (právo, účetnictví atd.)
Podívejme se na každou z těchto šesti oblastí tohoto odvětví podrobněji.
# 1 vývoj
Realitní rozvoj je proces, který zahrnuje nákup surové půdy, rezonování, výstavbu a renovaci budov a prodej nebo pronájem hotového produktu konečným uživatelům. Vývojáři vydělávají na zisku přidáním hodnoty k zemi (vytváření budov nebo vylepšení, rezonování atd.) A riskováním financování projektu. Developerské firmy vytvářejí nový produkt, který lze považovat za „primární trh“ nebo generování nového inventáře.
# 2 Prodej a marketing
Prodejní a marketingové firmy spolupracují s vývojáři na prodeji budov a jednotek, které vytvářejí. Tyto firmy získávají provizi za vytvoření veškerého marketingového materiálu a za použití svých obchodních zástupců k prodeji inventáře dokončených jednotek. Tyto firmy se obvykle zaměřují na nové jednotky.
# 3 Zprostředkování
Realitní makléřství je firma, která zaměstnává tým agentů skutečných států (realitních agentů), kteří pomáhají usnadnit transakci mezi kupujícími a prodávajícími nemovitostí. Jejich úkolem je zastupovat obě strany a pomáhat jim dosáhnout nákupu nebo prodeje za nejlepších možných podmínek.
# 4 Správa nemovitostí
Firmy zabývající se správou nemovitostí pomáhají majitelům nemovitostí pronajímat jednotky ve svých budovách. Mezi jejich úkoly patří vybírání nájemného, předvádění jednotek, odstraňování nedostatků, provádění oprav a správa nájemců. Majitelům nemovitostí účtují poplatek, obvykle procento z nájemného.
# 5 Půjčování nemovitostí
Věřitelé hrají v tomto odvětví hlavní roli, protože prakticky všechny nemovitosti a vývoj využívají k financování svého podnikání pákový efekt (dluh). Věřitelé mohou zahrnovat banky, družstevní záložny, soukromé věřitele a vládní instituce.
# 6 Profesionální služby
V oboru pracuje celá řada realitních profesionálů, kteří pomáhají s jeho fungováním. Nejběžnějšími příklady (kromě těch, které jsou uvedeny výše) jsou účetní, právníci, návrháři interiérů, stagers, generální dodavatelé, stavební dělníci a obchodníci.
Kariéra v oblasti nemovitostí
Pokud hledáte kariéru v oblasti nemovitostí, můžete zvážit některou z výše uvedených šesti oblastí tohoto odvětví.
Zde jsou nejběžnější pracovní pozice (tituly) v oboru:
- Analytik - Provádí finanční analýzu a oceňování nemovitostí
- Odhadce - oceňování vlastností
- Agent - obchodní zástupce nebo „realitní kancelář“
- Stavební inspektor - někdo, kdo zkoumá budovy a pracuje s odhadci
- Commercial Broker - Agent, který prodává komerční nemovitosti
- Director of Real Estate - A corporate job
- Domácí inspektor - Někdo najal, aby posoudil kvalitu domu pro prodejce nebo kupujícího
- Upisovatel úvěru - Osoba, která analyzuje úvěruschopnost dlužníka
- Hypoteční specialista / upisovatel - Osoba, která schvaluje žádosti o hypotéku
- Realitní právník - právník, který se specializuje na transakce s nemovitostmi
Další informace o rezidenčních nemovitostech získáte od Národní asociace realitních kanceláří.
Dodatečné zdroje
Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku, abyste pochopili, co je nemovitost, jak funguje průmysl a jaké jsou nejčastější pracovní příležitosti.
Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:
- Osvědčené postupy v oblasti finančního modelování Osvědčené postupy v oblasti finančního modelování Tento článek má poskytnout čtenářům informace o osvědčených postupech v oblasti finančního modelování a snadno použitelného podrobného průvodce sestavením finančního modelu.
- Investice: Průvodce pro začátečníky Investice: Průvodce pro začátečníky Průvodce Finance's Investing for Beginners vás naučí základy investování a jak začít. Zjistěte více o různých strategiích a technikách obchodování a o různých finančních trzích, do kterých můžete investovat.
- Druhy aktiv Druhy aktiv Běžné typy aktiv zahrnují běžné, dlouhodobé, fyzické, nehmotné, provozní a neprovozní. Správně identifikovat a
- Metody oceňování Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a precedenční transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a financích