Podnikové podnikání - známé také jako firemní rizikový kapitál Rizikový kapitál Rizikový kapitál je forma financování, která poskytuje prostředky rané fázi vznikajícím společnostem s vysokým růstovým potenciálem výměnou za vlastní kapitál nebo vlastnický podíl. Rizikoví investoři riskují investice do začínajících společností s nadějí, že pokud dosáhnou úspěchu, dosáhnou významných výnosů. - je praxe přímého investování podnikových fondů do externích začínajících společností. To obvykle provádějí velké společnosti, které chtějí investovat malé, ale inovativní začínající firmy. Činí tak prostřednictvím dohod o společném podnikání a získávání majetkových účastí. Investiční společnost může také poskytnout startupu odborné znalosti v oblasti řízení a marketingu, strategické řízení a / nebo úvěrovou linii.
Jak se podnik odvážil
Jako podskupina rizikového kapitálu Rizikový kapitál Rizikový kapitál je forma financování, která poskytuje finanční prostředky začínajícím společnostem s vysokým růstovým potenciálem v rané fázi výměnou za vlastní kapitál nebo vlastnický podíl. Rizikoví investoři riskují investice do začínajících společností s nadějí, že pokud dosáhnou úspěchu, dosáhnou významných výnosů. „Corporate Venture Capital (CVC) byl založen kvůli obrovskému nástupu začínajících společností v technologické oblasti. Hlavním cílem CVC je získat konkurenční výhodu a / nebo přístup k novým inovativním společnostem, které se v budoucnu mohou stát potenciálními konkurenty.
CVC nevyužívá investiční firmy třetích stran a nevlastní startupové společnosti, do kterých investuje - ve srovnání s čistými investicemi do rizikového kapitálu.
Mezi největší hráče v oblasti podnikového rizikového kapitálu patří:
- Google Ventures -> //www.gv.com/
- Qualcomm Ventures
- Salesforce
- Intel Capital
Existují i další průmyslová odvětví, kde jsou populární také CVC, jako jsou biotechnologické a telekomunikační společnosti. V současné době má CVC rychle rostoucí vliv na trhu a může se pochlubit více než 475 novými fondy a 1100 veteránskými fondy.
Jaké jsou cíle podnikového rizikového kapitálu?
Na rozdíl od rizikového kapitálu se podnikový rizikový kapitál snaží dosáhnout cílů strategicky i finančně. Strategicky řízené CVC si klade za cíl především přímo nebo nepřímo zvýšit tržby a zisky odvážné společnosti tím, že uzavře dohody se startupy, které používají nové technologie, vstupují na nové trhy, identifikují akviziční cíle a získávají nové zdroje, zatímco finančně řízené CVC investují do nových společností pro pákový efekt.
Toho je často dosaženo prostřednictvím investičních odchodů, jako jsou počáteční veřejné nabídky nebo prodej podílů společnosti zúčastněným stranám. Strategické i finanční cíle jsou často kombinovány, aby investorům přinesly vyšší finanční návratnost.
Na jaké fáze spuštění se společnosti CVC specializují?
Corporate Venturing Corporations mohou investovat do začínajících společností v následujících fázích růstu a rozvoje společnosti:
# 1 Financování v rané fázi
Začínající společnosti, které jsou schopny zahájit provoz, ještě nejsou ve fázi komerční výroby a prodeje. V této fázi spotřebovává startup velké množství peněz za vývoj produktu a počáteční marketing.
# 2 Financování počátečního kapitálu
Počáteční kapitál nebo peníze použité na pokrytí počátečních provozních nákladů a přilákání investorů rizikového kapitálu. Výše financování je zpočátku obvykle malá a je vyměněna za kapitálový podíl v podnikání. Investoři považují tento počáteční kapitál za rizikový, a proto někteří chtějí počkat, až bude podnik založen, než napustí velké kapitálové investice.
# 3 Financování expanze
Kapitál poskytovaný společnostem, které se rozšiřují uvedením nových produktů, fyzickým rozšířením závodu, vylepšením produktu nebo marketingem.
# 4 Počáteční veřejná nabídka
Toto je ideální fáze, které se většina CVC snaží dlouhodobě dosáhnout. Jakmile budou akcie začínající společnosti dostupné veřejnosti, investiční společnost prodá své investice, aby dosáhla významných výnosů. Zisky pak budou reinvestovány do nových podniků, kde se očekávají budoucí výnosy.
# 5 Fúze a akvizice
To zahrnuje financování akvizic startupové společnosti prostřednictvím investičního fondu a také sladění startupu s doplňkovým produktem nebo obchodní linií, která bude pro obě společnosti promítat podobnou značku. Když se firma, která má zájem, rozhodne o koupi startupu, investiční společnost využije příležitosti k inkasu prodejem svých podílů. Fúze také prospívají investující společnosti sdílením zdrojů, procesů a technologií se začínající společností. To přinese některé výhody, jako je úspora nákladů, likvidita a umístění na trhu.
Jaké jsou výhody CVC s přidanou hodnotou pro spuštění?
Spouštěcí firma se může těšit z odborných znalostí velké investiční společnosti, prestižní značky, stabilního finančního postavení, sítě připojení a ekosystému vyspělých produktů. Tento vztah může dokonce vést k partnerství mezi CVC a její mateřskou společností, což může okamžitě zvýšit hodnotu společnosti.
Pro investiční společnosti slouží CVC jako brána pro možné získávání menších inovativních startupů. Díky strategicky a finančně řízeným cílům CVC si tito kapitalisté mohou udržet svou pozici lídra na trhu, i když existují malé společnosti, které kradou scénu a předjíždějí průkopnické giganty. Jedním z příkladů je Snapchat a Instagram, oba nyní vlastní Facebook.
Dodatečné zdroje
Děkujeme, že jste si přečetli tohoto průvodce rizikovým kapitálem společnosti. Chcete-li se dál učit a rozvíjet svou kariéru v oblasti podnikových financí, Finance vysoce doporučuje tyto další finanční zdroje:
- Mezaninové fondy Mezaninové fondy Mezaninový fond je skupina kapitálu, který investuje do mezaninového financování za účelem akvizic, růstu, rekapitalizace nebo odkupu managementu / pákového efektu. V kapitálové struktuře společnosti je mezaninové financování hybridem mezi vlastním kapitálem a dluhem. Mezaninové financování má nejčastěji formu preferovaných akcií nebo podřízeného a nezajištěného dluhu.
- M&A Process Mergers Acquisitions M&A Process Tato příručka vás provede všemi kroky procesu M&A. Zjistěte, jak se dokončují fúze, akvizice a dohody. V této příručce načrtneme proces akvizice od začátku do konce, různé typy nabyvatelů (strategické vs. finanční nákupy), význam synergií a transakční náklady
- Venture Capital, Private Equity a Angel Investors Private Equity vs Venture Capital, Angel / Seed Investors Porovnejte private equity vs venture capital vs angel a seed investory z hlediska rizika, fáze podnikání, velikosti a typu investice, metrik, řízení. Tato příručka poskytuje podrobné srovnání soukromých kapitálových vs rizikového kapitálu vs andělských a seed investorů. Je snadné zaměnit tři třídy investorů
- Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších