Volatilita - přehled, příklady výpočtů a typy objemů

Volatilita je míra míry fluktuace ceny cenného papíru Obchodovatelné cenné papíry Obchodovatelné cenné papíry jsou neomezené krátkodobé finanční nástroje, které jsou vydávány buď pro majetkové cenné papíry, nebo pro dluhové cenné papíry veřejně kótované společnosti. Vydávající společnost vytváří tyto nástroje za výslovným účelem získávání finančních prostředků pro další financování obchodních aktivit a expanzi. přesčas. Udává úroveň rizika spojeného se změnami ceny cenného papíru. Investoři a obchodníci Šest základních dovedností mistrů obchodníků Obchodníkem se může stát téměř každý, ale být jedním z mistrů obchodníků vyžaduje víc než investiční kapitál a třídílný oblek. Mějte na paměti: existuje moře jednotlivců, kteří se chtějí připojit k řadám mistrů obchodníků a přivést si domů peníze, které k tomuto titulu patří. vypočítat volatilitu cenného papíru, aby bylo možné posoudit minulé změny cen a předpovědět jejich budoucí pohyby.

Akciový graf Volatility (Vol)

Volatilita se určuje buď pomocí směrodatné odchylky, nebo beta Beta. Beta (β) investičního cenného papíru (tj. Akcie) je měřítkem jeho volatility výnosů ve vztahu k celému trhu. Používá se jako měřítko rizika a je nedílnou součástí modelu oceňování kapitálových aktiv (CAPM). Společnost s vyšší beta má větší riziko a také vyšší očekávané výnosy. . Směrodatná odchylka měří míru rozptylu v cenách cenného papíru. Beta určuje volatilitu cenného papíru ve srovnání s volatilitou celkového trhu. Beta lze vypočítat pomocí regresní analýzy.

Druhy Volatility

1. Historická volatilita

Tím se měří kolísání cen cenného papíru v minulosti. Používá se k predikci budoucího pohybu cen na základě předchozích trendů. Neposkytuje však informace o budoucím trendu nebo směru ceny cenného papíru.

2. Implikovaná volatilita

Jedná se o volatilitu podkladového aktiva, která vrátí teoretickou hodnotu opce Opce: Hovory a výplaty Opce je forma derivátové smlouvy, která dává držiteli právo, nikoli však povinnost, koupit nebo prodat aktivum do určitého data (datum vypršení platnosti) za stanovenou cenu (realizační cena). Existují dva typy možností: hovory a volání. Americké opce lze uplatnit kdykoli ve výši aktuální tržní ceny opce. Implikovaná volatilita je klíčovým parametrem při stanovení ceny opcí. Poskytuje výhledový aspekt možných budoucích cenových výkyvů.

Výpočet sv

Nejjednodušší přístup k určení volatility cenného papíru je výpočet standardní odchylky Standardní odchylka Ze statistického hlediska je standardní odchylka souboru dat měřítkem velikosti odchylek mezi hodnotami pozorování obsažených v jeho cenách za určité období času. To lze provést pomocí následujících kroků:

  1. Shromážděte minulé ceny cenného papíru.
  2. Vypočítejte průměrnou cenu (průměr) minulých cen cenného papíru.
  3. Určete rozdíl mezi každou cenou v sadě a průměrnou cenou.
  4. Vyrovnejte rozdíly oproti předchozímu kroku.
  5. Součet čtvercových rozdílů.
  6. Vydělte čtvercové rozdíly celkovým počtem cen v sadě (najít rozptyl).
  7. Vypočítejte druhou odmocninu čísla získaného v předchozím kroku.

Ukázkový výpočet

Chcete zjistit volatilitu akcií společnosti ABC Corp. za poslední čtyři dny. Ceny akcií jsou uvedeny níže:

  • Den 1 - 10 $
  • Den 2 - $ 12
  • Den 3 - 9 $
  • Den 4 - 14 $

Pro výpočet volatility cen potřebujeme:

  1. Zjistěte průměrnou cenu:

    $10 + $12 + $9 + $14 / 4 = $11.25

  2. Vypočítejte rozdíl mezi každou cenou a průměrnou cenou:

    1. den: 10 - 11,25 = -1.25

    Den 2: 12 - 11,25 = 0.75

    Den 3: 9 - 11,25 = -2.25

    Den 4: 14 - 11,25 = 2.75

  3. Srovnejte rozdíl s předchozím krokem:

    Den 1: (-1,25) 2 = 1.56

    Den 2: (0,75) 2 = 0.56

    Den 3: (-2,25) 2 = 5.06

    Den 4: (2,75) 2 = 7.56

  4. Součet čtvercových rozdílů:

    1.56 + 0.56 + 5.06 + 7.56 = 14.75

  5. Najděte rozptyl:

    Odchylka = 14,75 / 4 = 3.69

  6. Najděte směrodatnou odchylku:

    Směrodatná odchylka 1.92 (druhá odmocnina z 3,69)

Standardní odchylka naznačuje, že cena akcií společnosti ABC Corp. se obvykle odchyluje od průměrné ceny akcií o 1,92 USD.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finanční vysvětlení volatility. Finance je oficiálním poskytovatelem certifikace FMVA (Financial Modeling & Valuation Analyst) FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari pro finanční analytiky. Chcete-li se dále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné tyto další zdroje:

  • Průvodce po Beta v oblasti financí Beta Beta (β) investiční bezpečnosti (tj. Akcie) je měřítkem její volatility výnosů ve vztahu k celému trhu. Používá se jako měřítko rizika a je nedílnou součástí modelu oceňování kapitálových aktiv (CAPM). Společnost s vyšší beta má větší riziko a také vyšší očekávané výnosy.
  • Tržní riziková prémie Tržní riziková prémie Tržní riziková prémie je další výnos, který investor očekává od držení rizikového tržního portfolia namísto bezrizikových aktiv.
  • Hodnota v riziku (VAR) Hodnota v riziku (VaR) Hodnota v riziku (VaR) odhaduje riziko investice. VaR měří potenciální ztrátu, která by mohla nastat v investičním portfoliu po určitou dobu.
  • VIX VIX Chicago Board Options Exchange (CBOE) vytvořila VIX (CBOE Volatility Index) pro měření 30denní očekávané volatility amerického akciového trhu, někdy nazývané „index strachu“. VIX je založen na cenách opcí v indexu S&P 500

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found