Finanční průmysl je snadno jedním z nejvíce konkurenceschopných, pokud jde o hledání zaměstnání. To platí dokonce i ve vztahu k pozicím na vstupní úrovni, protože je téměř neslýchané skočit do a vybudovat si úspěšnou kariéru v tomto odvětví, aniž byste začali zdola a postupovali nahoru. Kanceláře profesionálů v oblasti financí po celém světě jsou plné životopisů studentů a rádiových představitelů, kteří doufají v přestávku, o které se domnívají, že je nastaví na cestu mladých a bohatých „pánů z Wall Street“. Nejlépe placená pracovní místa, a tedy nejkonkurenceschopnější, ve finančním odvětví - včetně čtyř hlavních vedoucích pozic a investičních profesionálů v zajišťovacích fondech - se získávají ještě obtížněji.
Doufáme, že vás tento průvodce po pěti nejlépe placených pozicích ve finančním odvětví potěšil.
Přehled odvětví finančních služeb
Finanční sektor zahrnuje širokou škálu typů firem, které poskytují finanční služby jednotlivcům, podnikům a vládním subjektům. Odvětví finančních služeb je klíčovou součástí rozvinutých ekonomik a v posledním půlstoletí se stalo důležitějším. V roce 1950 tvořila pouze 10% všech obchodních zisků, ale od roku 2010 činily společnosti poskytující finanční služby téměř 50% celkových obchodních zisků. To je jeden z hlavních důvodů, proč nabízí mnoho nejlépe placených pracovních míst.
Celosvětově se veřejně obchodované finanční firmy umisťují na prvním místě jak v celkových výdělcích, tak v celkové tržní kapitalizaci. Konglomeráty, které nabízejí virtuální tržiště finančních služeb na jednom místě, jsou největšími hráči v oboru, ale stále existuje spousta významných a úspěšných firem, které se specializují na poskytování pouze jednoho typu finančních služeb, jako je osobní investiční poradenství.
Retailové a komerční bankovnictví
Retailové bankovnictví je stále základním kamenem finančního odvětví. Retailové a komerční banky poskytují vkladové účty, kreditní a debetní karty, osobní a obchodní půjčky a hypotéky. Rovněž usnadňují převody peněz a nabízejí směnárenské služby v cizí měně. Současný trend v retailovém bankovnictví nabízí každému zákazníkovi stále více specializované finanční služby přizpůsobené jeho individuálním potřebám. Nejlépe placená pracovní místa v retailovém bankovnictví obvykle patří půjčovatelům a významným vedoucím pracovníkům společností, jako je finanční ředitel (CFO) a hlavní ředitel rizik (CRO).
Investiční bankovnictví
Investiční banky poskytují korporacím a vládám hlavní financování prostřednictvím trhů s akciovým kapitálem i dluhových kapitálových trhů tím, že vyřizují emise akcií a dluhopisů pro své klienty a zajišťují financování obecného dluhu. Rovněž řídí nákup a prodej společností prostřednictvím aktivit, jako jsou fúze a akvizice (M&A), zastupující klienty na straně nákupu i prodeje. Kromě toho spravují investice pro své klienty. M&A je obvykle obchod, který přináší nejvíce peněz pro investiční banky. Nejlépe placenými pracovními místy v investičních bankách proto bývají jednotlivci, kteří mohou úspěšně přistát a řídit velké fúze a akvizice.
Pojištění
Pojišťovací společnosti jsou hlavní složkou finančního sektoru a představují subsektor finančních služeb zaměřený na poskytování konkrétních způsobů řízení rizik jednotlivcům nebo společnostem. Pojišťovací společnosti také pomáhají investičním bankéřům při hodnocení a upisování rizik spojených s financováním kapitálových trhů, které poskytují svým klientům. Poslední stěnu ochrany před rizikem poskytují zajistitelé, což jsou společnosti, které prodávají pojištění jiným pojišťovacím společnostem. Tento typ pojištění je navržen tak, aby poskytoval pojistitelům finanční ochranu před katastrofickými ztrátami. Nejlépe placenými místy v pojišťovnictví zůstávají ty agenty, kteří prodávají pojistné smlouvy.
Finanční poradci a makléřské firmy
Zprostředkovatelské firmy, které zahrnují známá jména jako Charles Schwab a Fidelity Investments, usnadňují nákup a prodej cenných papírů pro jejich klienty a také nabízejí finanční poradenství a služby správy peněz. Zprostředkovatelské firmy také obvykle vytvářejí a nabízejí investice do svých vlastních podílových fondů nebo fondů obchodovaných na burze (ETF). Manažeři portfolia, kteří vytvářejí a spravují takové fondy, zastávají nejlépe placená místa v makléřských firmách.
Zajišťovací fondy
Zajišťovací fondy a jiná soukromá investiční partnerství slouží především investičním potřebám jednotlivců s vysokým čistým jměním (HNWI) a velkých institucionálních investorů, kteří nabízejí investiční služby a služby správy peněz výměnou za poplatky za správu a procento zisku z investic. Úspěšní manažeři hedgeových fondů patří k nejlépe vydělávajícím jednotlivcům ve finančním odvětví.
Soukromý kapitál
Firmy v oblasti soukromého kapitálu a rizikového kapitálu poskytují hlavní investiční kapitál pro začínající podniky nebo pro podniky, které potřebují velké částky financování pro velký růstový projekt, jako je mezinárodní expanze jejich podnikání. Investoři z oblasti soukromého kapitálu nabízejí financování výměnou za značný majetkový podíl ve společnosti nebo spoluúčast na zisku ve společnosti.
Financování soukromým kapitálem pomohlo v 90. letech zahájit nebo podpořit řadu technologických firem, ale od přelomu století se často více zaměřovaly na zdravotnické společnosti. Stejně jako správci hedgeových fondů jsou i manažeři v soukromých kapitálových společnostech jedny z nejlépe placených jednotlivců ve finančním sektoru.
Další finanční služby
Existuje také řada dalších společností, které působí v konkrétních oblastech finančního odvětví, jako jsou účetní, firmy připravující daně, zpracovatelé plateb, kteří zpracovávají nákupní transakce, a vývojáři softwaru, kteří vytvářejí software pro správu investičního portfolia a další programy finančního softwaru pro finanční služby firmy nebo jejich klienty k použití.
Vysoce konkurenceschopná krajina
První výzvou při přistání na jednom z pěti nejlepších nejlépe placených pracovních míst ve finančním průmyslu je naprostý počet nadějí aspirujících na stejné pozice, což je číslo, které má tendenci stoupat, když trh na vzestupu. Když je trh dole, počet otevřených pozic značně klesá, ale také úroveň konkurence, počet hledajících lidí. Tvým prvním tipem při zajišťování jedné z těchto ceněných pozic je, že se vám na medvědím trhu může lépe hledat.
Pokud je vaším snem získat vytouženou pozici ve finančním průmyslu, je bezpodmínečně nutné, abyste svůj sen sledovali co nejúčinnějším způsobem. V této příručce pro vás spustíme pět nejlépe placených pracovních míst ve finančním odvětví a nabídneme také průvodce, který vám pomůže zvýšit vaše šance na zajištění jednoho pro sebe.
Začněme s tipy pro přistání na kteroukoli z těchto vybraných pozic.
Získání Plus - vysokoškolského vzdělávání
Bez ohledu na to, o která z ceněných pracovních míst ve finančním odvětví usilujete, je vysokoškolské vzdělávání virtuální nutností. U většiny z těchto volených pozic budete pravděpodobně potřebovat titul MBA nebo nějaký jiný absolventský titul v oboru financí, abyste o něj mohli vůbec uvažovat.
Pokud jste již získali titul v jiném oboru, nestresujte se a nevzdávejte to. Finanční společnosti mají větší sklon dívat se příznivě na jednotlivce s počítači a tradičními vědeckými obory, jako je fyzika a inženýrství. I když váš obor spadá do kategorie humanitních oborů, nemusí to nutně znamenat konec cesty pro vaši milionářskou kariéru jako manažera finančního odvětví. Můžete posílit jakékoli své základní vzdělání dalším kurzem nebo studiem dalšího vzdělávání v matematice, účetnictví, statistice nebo konkrétních finančních studiích. Vaše prokazatelná dychtivost dál se učit může být jen podpora, kterou potřebujete k tomu, abyste svou aplikaci odlišili od ostatních.
Získání Plus - profesionální certifikace
Většina kandidátů, kteří se ucházejí o vysoce placené pozice ve finančním světě, má všechny pod kontrolou vynikající GPA a působivý katalog kurzů. Abyste vynikli, musíte zintenzivnit svou hru. Existuje řada způsobů, jak jít dál a dál způsobem, díky kterému vaše kvalifikace vynikne z balíčku.
Získání označení vás definitivně oddělí od ostatních kandidátů, protože to ukazuje váš závazek a snahu o dokonalost.
Můžete také zvážit praktické A profesionální označení, jako je například Financial Modeling and Valuation Analyst (FMVA) ™ Certifikace FMVA® Připojte se k 350 600+ studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari nabízené společností Finance.
Získání plusu - plynulost v aktuálních událostech
Být důvtipný v oblasti investic a financí vyžaduje více než pouhý numerický chytrost. Bez ohledu na pozici budete povinni číst mnoho. Ačkoliv porozumění a analýza finančních zpráv bude s největší pravděpodobností klíčovou součástí vaší práce, měli byste si také být vědomi hospodářských politik, událostí a hlavních obchodních trendů doma i v zahraničí a ovládat je plynule.
Zůstaňte na vrcholu finančních a sociálních trendů, pracovních problémů a politických událostí. Téměř vše, co je finančně zajímavé, může mít nakonec dopad na svět investování a nakonec na jakoukoli finanční společnost, pro kterou nakonec pracujete. Investujte do předplatného klíčových finančních periodik, jako je např The Wall Street Journal, Investor’s Business Daily, The Financial Times, Forbes, Fortune, a Futuresa mějte aktuální informace o událostech a příbězích z celého světa a o globální ekonomice.
Zvažte specializaci svých znalostí, abyste získali další konkurenční výhodu na trhu práce. Čtení a studium můžete přizpůsobit tak, aby se z vás stal odborník například na čínskou ekonomiku, konkrétní odvětví nebo tržní sektor nebo na konkrétní typy investic, jako jsou investice do soukromého kapitálu, nemovitosti nebo fondy obchodované na burze. (ETF).
Získání Plus - měkké dovednosti
Téměř všech pět nejlepších nejlépe placených pracovních míst ve finančním odvětví vyžaduje vysokou úroveň takzvaných „měkkých dovedností“, jako jsou vůdčí a komunikační dovednosti (včetně veřejného projevu). I když můžete mít omezené možnosti pro školení na pracovišti v takových dovednostech, jak se propracováváte na žebříčku finančního průmyslu, existují i jiné cesty, jak můžete získat a zdokonalit své měkké dovednosti. Například můžete získat cenné zkušenosti s vedením tím, že se připojíte k místním dobrovolnickým organizacím a budete mít role, které vám umožní vést a pracovat v týmovém prostředí. Rozvíjejte a zdokonalujte své řečnické a prezentační dovednosti připojením se k řečovému klubu, jako je Toastmasters International, nebo absolvováním kurzu veřejného projevu na komunitní škole.
Pět nejlépe placených pracovních míst - The Chiefs - CEO, CTO, CRO, CFO, CCO
Vedoucí pracovníci, bez ohledu na jejich odvětví, si obvykle na konci dne odnesou ty největší výplaty. To platí zejména ve světě financí. Konkurence je na výkonné úrovni neuvěřitelně tvrdá, z velké části kvůli potenciálním ročním výnosům a také kvůli tomu, že takové pozice je obzvláště těžké získat.
Pojďme trochu konkrétněji. Pokud uvažujete o boji o pozici na nejvyšší úrovni, možná budete chtít srazit generálního ředitele. Generální ředitel, zkratka pro generálního ředitele, je nejvýše postaveným jednotlivcem ve společnosti nebo organizaci. Generální ředitel je zodpovědný za celkový úspěch organizace a za rozhodování na nejvyšší úrovni. Přečtěte si popis práce (CEO) ze svého seznamu. Pokud si nezakládáte svou vlastní finanční firmu, pozice generálních ředitelů jsou notoricky obtížně dosažitelné, zvláště pokud nemáte se společností dlouhou historii, pocházejí z top 15 obchodních škol (Harvard, Yale, Wharton atd.), a mít balíček plný síťových připojení v zákulisí, abyste za vás mohli s představenstvem udělat dobré slovo.
Snadněji se můžete zaměřit na jednu z těchto dalších nejvyšších manažerských pozic, z nichž všechny patří k nejlépe placeným pozicím ve finančním odvětví: hlavní technologický ředitel (CTO), finanční ředitel Co dělá finanční ředitel Co dělá finanční ředitel - úkolem finančního ředitele je optimalizovat finanční výkonnost společnosti, včetně: výkaznictví, likvidity a návratnosti investic. V rámci (CFO), vrchní ředitel pro rizika (CRO) a vrchní ředitel pro dodržování předpisů (CCO). Možná nevyděláte tolik peněz jako generální ředitel, ale na jakémkoli z těchto dalších velmi vyhledávaných míst si stále vyděláte balíček pravidelně obohacený o výkonnostní bonusy.
Průměrná kompenzace platu pro tyto pozice se pohybuje od pouhých 156 000 $ ročně pro finanční ředitele až po 189 000 $ ročně pro CRO (těsně pod průměrem 200 000 $ ročně pro generálního ředitele). Samotné rozdělení od nejnižší k nejvyšší by vám mělo něco říci: Správa peněz finanční firmy je důležitá - ale schopnost úspěšně řídit riziko se považuje za ještě cennější nebo alespoň vzácnější dovednost.
Mimochodem, tyto údaje o platech jsou pouze průměrné. Mnoho zástupců pracovních míst se třemi písmeny má základní plat v sousedství sedmi číslic.
CTO a CCO - vzestup významu technologie a shody
Skutečnost, že tyto pozice patří k nejlépe placeným pracovním místům finančního odvětví, nabízí podstatný pohled na to, co toto odvětví hýbe, a konkrétně co nejvíce pomáhá zajistit úspěch finanční firmy. Vysoké dolary nabízené technickým ředitelům vás upozorní na hlavní význam technologie v dnešním finančním světě. Všechny tyto působivé obchodní algoritmy vyvinuté analytiky nestojí za nic, dokud nebudou úspěšně integrovány do počítačového systému nebo obchodní platformy společnosti. Dobrý CTO je obvykle člověk, který dokáže zkombinovat výkonné dovednosti na vysoké úrovni se specializovanými znalostmi „počítačového geeka“.
Je pochybné, zda CCO patřilo k nejlépe placeným pracovním místům ve finančním odvětví již před 20 lety. Ale jedna věc, která se v nedávné minulosti zvýšila na nová rekordní maxima častěji než index Dow nebo S&P 500, je úroveň vládní regulace finančního průmyslu. Vedení záznamů, podávání zpráv, registrace a všechny ostatní oblasti dodržování předpisů se neustále zvyšovaly a staly se složitějšími, protože vládní regulace v tomto odvětví se dramaticky rozšířila přijetím zákona Dodd-Frank ve Spojených státech v roce 2010, spolu s podobnými právní předpisy v jiných zemích. Jen držet krok se všemi různými právními požadavky pro finanční firmy je výzva. Pokud máte hlavu a talent pro nákladově efektivní vyřizování regulačních požadavků, pak jste velmi vhodný jako CCO.
Finanční ředitelé a finanční ředitelé - jde o peníze
Vynikající finanční ředitelé a ředitelé financí jsou rozhodující pro úspěch finanční firmy, protože v konečném důsledku jde skutečně o peníze.
Finanční ředitel je vedoucí pracovník s primární odpovědností za dohled nad všemi finančními operacemi podniku. Mezi povinnosti finančního ředitele patří sledování aktiv a pasiv; řízení peněžních toků, dluhů a kapitálové struktury společnosti; a možná nejdůležitější je finanční plánování pro budoucí růst společnosti. Účetnictví, finanční plánování a finanční modelování patří mezi finanční sady potřebné pro finančního ředitele.
Pozice CRO je obzvláště důležitá pro finanční firmy. Je hlídačem veškerých finančních událostí, které by mohly ohrozit zaprvé ziskovost společnosti a zadruhé její finanční solventnost. CRO monitoruje investice společnosti a také spolupracuje s CCO, aby zajistila, že firmě nebudou hrozit žádné nedostatky v dodržování zákonů. Vzdělání CRO se liší od účetnictví po právo, ale nejlepší CRO jsou téměř nevyhnutelně vysoce analytické, s vynikajícími dovednostmi v řešení problémů a jednoduše silným, intuitivním citem pro hodnocení rizik.
Pamatujte, že jakýkoli název se třemi písmeny obvykle přichází s přísnými požadavky na vzdělání a praxi. Možná budete muset strávit deset nebo více let prací jako analytik, výkonný ředitel nebo na jiných pozicích, ale pracovitost a tvrdá práce vám nakonec mohou přinést místo na postu výkonného ředitele. Pokud vám chybí vzdělávací stránka pro jakoukoli pozici, pro kterou se chystáte, využijte čas, když šplháte po podnikovém žebříčku, k posílení svých akademických pověření. Většina velkých finančních společností vaše studium ráda zafinancuje, aby se jako zaměstnanec stal kvalifikovanějším a tím pro ně cennějším.
Nejlépe placená práce ve finančním odvětví - profesionál v zajišťovacích fondech
Pokud jste vždy snili o tom, že budete manažerem hedgeového fondu nebo jiným investičním profesionálem pracujícím v hedgeovém fondu, pak vaším snem bylo vydělat NEJVĚTŠÍ peníze ve finančním odvětví. Průměrný profesionál v zajišťovacích fondech vydělá neuvěřitelných 410 000 $ ročně. To nemůžete srovnat ani s průměrnými platy CRO a CCO dohromady.
Dokonce i relativně mladší zaměstnanci v této aréně - například analytik odpovědný za dohled nad investicemi hedgeového fondu do jednoho konkrétního odvětví s méně než dvěma lety zkušeností - stále mají průměrný roční plat 100 000 USD nebo více.
Manažeři hedgeových fondů, kteří vydělávají nejvíce peněz, jsou, logicky, ti, kteří mají nejlepší výkon. Většina správců hedgeových fondů je vyplácena na základě určité varianty plánu „dva a dvacet“: dostávají 2% poplatek za správu, který se vztahuje na celkový počet spravovaných fondů, plus 20% ze zisku fondu. Klíčem k tomu, jak vydělat miliony manažerů hedgeových fondů, je tedy v konečném důsledku vynikající investiční stratég. To je také dovednost, která vás s největší pravděpodobností dostane před bránu hedgeového fondu - dokázat schopnost generovat výrazně nadprůměrné výnosy z investic.
Mnoho správců hedgeových fondů jsou bývalí úspěšní správci portfolia v makléřských nebo investičních společnostech.
Kromě toho, že jste velmi důvtipným investorem, musíte být úspěšným správcem hedgeového fondu také nadstandardními mezilidskými a prodejními dovednostmi. Přesvědčit několik miliardářů nebo penzijních fondů, aby vám umožnily spravovat velkou část jejich investičního kapitálu, je jak osobní, tak přesvědčivé.
Sečteno a podtrženo
No, teď víte, kde jsou ve finančním odvětví nejlepší dolary na odškodnění - pět nejlépe platících finančních pracovních míst. Pokud jde o hledání zaměstnání, vždy existuje určitá úroveň konkurence, ale tato úroveň se významně zvyšuje, když hovoříme o nejlépe platících pozicích ve finanční kariéře, o těch, které mají potenciál udělat z vás milionáře rychle.
Bez ohledu na to, na kterou z těchto pozic na vysoké úrovni se můžete zaměřit, jedním z neustálých požadavků na získání zaměstnání je, že musíte najít způsoby, jak se odlišit od ostatních uchazečů. Ujistěte se, že jste shromáždili vzdělávací podporu a pracovní zkušenosti nezbytné k posílení vaší nabídky a pomohli vám získat tuto vysněnou pozici ve finančním průmyslu.
Související čtení
Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce pěti nejvýznamnějšími placenými místy ve finančním odvětví. K dalšímu rozvoji vaší kariéry budou užitečné tyto další zdroje:
- Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších
- Techniky oceňování Metody oceňování Při oceňování společnosti jako podniku se používají tři hlavní metody oceňování: DCF analýza, srovnatelné společnosti a předchozí transakce. Tyto metody oceňování se používají v investičním bankovnictví, kapitálovém výzkumu, soukromém kapitálu, rozvoji společností, fúzích a akvizicích, pákových odkupech a financích
- Průvodci pohovorem Rozhovory Eso na váš další pohovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
- Finanční eKnihy