Argument kojeneckého průmyslu, klasická teorie mezinárodního obchodu Globalizace Globalizace je sjednocení a interakce jednotlivců, vlád, společností a zemí světa. Toho bylo dosaženo prostřednictvím, uvádí, že nová průmyslová odvětví vyžadují ochranu před mezinárodními konkurenty, dokud se nestanou dospělými, stabilními a nejsou schopny konkurenceschopnosti. Argument kojeneckého průmyslu se běžně používá k ospravedlnění protekcionismu domácího obchodu.
Argument dětského průmyslu inicioval Alexander Hamilton v roce 1791, když prosazoval ochranu průmyslových odvětví ve Spojených státech před dovozem z Velké Británie. Později vydal Friedrich List svou knihu, Národní systém politické ekonomie, v roce 1841, která pomohla zpřesnit, formulovat a poskytnout komplexní přehled argumentu o kojeneckém průmyslu.
Co je to kojenecké odvětví?
Počáteční průmysl je termín používaný v ekonomii k popisu odvětví, které je v raných fázích vývoje. Jinými slovy, kojenecké odvětví je nově založené odvětví. Novým průmyslovým odvětvím proto chybí zkušenosti a velikost, aby mohly účinně konkurovat zavedeným konkurentům v zahraničí. Pro začínající odvětví je charakteristická nedostatečná účinnost, konkurenceschopnost Konkurenční intenzita Konkurenční intenzitu lze definovat jako míru, v níž společnosti v konkrétním odvětví vyvíjejí na sebe tlak. Určitá úroveň konkurence a vysoká zranitelnost vůči náhlým změnám na trhu.
Zvažte zemi, která tradičně dováží automobily ze zámoří a nemá tuzemskou výrobu automobilů. Příkladem dětského průmyslu by bylo vytvoření domácího automobilového průmyslu.
Odůvodnění argumentu kojeneckého průmyslu
Hlavním důvodem argumentu pro začínající odvětví je, že nová průmyslová odvětví vyžadují ochranu, protože jim chybí úspory z rozsahu. inverzní vztah mezi fixními náklady na jednotku a vyrobeným množstvím. Čím větší je množství vyrobené produkce, tím nižší jsou fixní náklady na jednotku. Typy, příklady, vodítka, která mají konkurenti. Dětská odvětví postrádají schopnosti využít svou stávající produkci a vyžadují ochranu, dokud nebudou moci získat podobné úspory z rozsahu.
Za argumentem kojeneckého průmyslu jsou navíc různé další důvody:
- Podporovat a stimulovat domácí produkci
- Podporovat národní bezpečnost a snižovat závislost na produkci ze zahraničí
- Být zdrojem vládních příjmů, jakmile kojenecké odvětví dosáhne dospělosti
- Přilákání zahraničních investic Přímé zahraniční investice (FDI) Přímé zahraniční investice (FDI) jsou investice strany v jedné zemi do podniku nebo korporace v jiné zemi s úmyslem dosáhnout trvalého zájmu. Trvalý úrok odlišuje PZI od zahraničních portfoliových investic, kde investoři pasivně drží cenné papíry ze zahraničí.
- Vytvářet pracovní místa a rozvíjet domácí trh
- Podporovat spotřebu tuzemského zboží
- Aby se zabránilo obchodnímu dumpingu
Argumenty proti protekcionismu kojeneckého průmyslu
Existuje několik kritik argumentu dětského průmyslu:
- Protekcionismus kojeneckého průmyslu může povzbudit průmyslová odvětví k neúčinnosti. Rozvojovým odvětvím, která mají ochranu, může chybět motivace být efektivní a konkurenceschopní.
- Protekcionismus kojeneckého průmyslu může vyústit v odvetu z jiných zemí.
- Jakmile průmysl získá vládní ochranu, může být politicky obtížné později odstranit ochranná opatření kvůli oprávněným zájmům.
- Pro vládu je obtížné vybrat si odvětví, která budou chránit - jaké jsou důvody ochrany jednoho odvětví před druhým?
- Protekcionismus kojeneckého průmyslu snižuje přebytek spotřebitelů, protože vede k tomu, že spotřebitelé musí platit vyšší ceny za zboží, které by jinak bylo při dovozu levnější.
Jak je chráněn dětský průmysl?
Existuje řada způsobů, jak chránit začínající průmysl. Tři nejběžnější metody jsou:
1. Tarify
Počáteční průmysl lze chránit zavedením dovozních cel. Tarifem je daň nebo clo z objemu dovozu. Tarify mohou být buď (1) fixní dolarový poplatek za každou dovezenou jednotku, nebo (2) procentní daň vybíraná z hodnoty dováženého zboží. Smoot-Hawley tarif z roku 1930 je slavným příkladem cel zaměřených na ochranu amerického zemědělského průmyslu před evropským zemědělským dovozem.
2. Produkční dotace
Počáteční průmysl lze chránit uložením dotace na výrobu pro domácí produkci. Dotace na produkci je platba vlády producentům; výroba je dotována vládou. Podobně jako tarify, subvence na výrobu mohou být (1) fixní dolarovou subvencí pro každou vyrobenou jednotku nebo (2) procentní subvencí na hodnotu vyrobeného zboží.
3. Kvóty na dovážené zboží
Počáteční průmysl lze chránit zavedením kvóty na dovoz. Kvóta je omezení počtu zboží, které lze importovat v určitém časovém období.
Dodatečné zdroje
Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále učit a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující finanční zdroje:
- Životní cyklus podnikání Životní cyklus podnikání Životní cyklus podnikání je postup podnikání v několika fázích v průběhu času a je nejčastěji rozdělen do pěti fází: zahájení, růst, vytržení, splatnost a pokles.
- Fiskální politika Fiskální politika Fiskální politika se týká rozpočtové politiky vlády, která zahrnuje vládu, která manipuluje s úrovní výdajů a daňových sazeb v ekonomice. Vláda používá tyto dva nástroje ke sledování a ovlivňování ekonomiky. Jedná se o sesterskou strategii měnové politiky.
- Hrubý domácí produkt (HDP) Hrubý domácí produkt (HDP) Hrubý domácí produkt (HDP) je standardní míra ekonomického zdraví země a ukazatel její životní úrovně. HDP lze také použít k porovnání úrovní produktivity mezi různými zeměmi.
- Překážky obchodu Překážky obchodu Překážky obchodu jsou zákonná opatření zavedená především k ochraně domácí ekonomiky národa. Obvykle snižují množství zboží a služeb, které lze importovat. Tyto obchodní překážky mají podobu cel nebo daní a