Non-Deliverable Forward (NDF) - přehled, jak to funguje

Non-deliverable forward (NDF) is a straight futures or forward contract, where, like like a non-deliverable swap (NDS) Non-Deliverable Swap (NDS) Non-deliverable swap (NDS) is an Exchange of different currencys, mezi hlavní měnou a vedlejší měnou, která je omezena. U většiny swapů vytvářejí zúčastněné strany vypořádání mezi hlavním spotovým kurzem a smluvním kurzem NDF. Vypořádání se provede, když se obě strany dohodnou na pomyslné částce. NDF jsou vypořádány v hotovosti. Nejběžněji používanou měnou pro vypořádání je americký dolar.

Nedoručitelný Forward

NDF se také označují jako forwardové rozdílové smlouvy (FCD). Jsou silně používány v zemích, kde je zakázáno forwardové obchodování FX. Nakonec se pro řízení volatility používá NDF. Volatilita Volatilita je měřítkem míry fluktuací ceny cenného papíru v průběhu času. Udává úroveň rizika spojeného se změnami ceny cenného papíru. Investoři a obchodníci vypočítávají volatilitu cenného papíru, aby mohli posoudit minulé kolísání cen pomocí směnných kurzů.

Souhrn:

 • Nedoručitelný forward (NDF) je směnný kontrakt FX, kde se dvě strany dohodly, že k datu v budoucnosti budou směňovat měny za převládající spotový kurz
 • Rozdíl mezi kurzem NDF a spotovým kurzem je částka vyplacená straně, která zaplatila více ze své vlastní měny; hotovostní platba se nejčastěji provádí pomocí amerických dolarů.
 • NDF se obchodují přes přepážku (OTC), což umožňuje flexibilní podmínky, které nakonec uspokojí obě zúčastněné strany

Forwardový trh, který nelze doručit

Protože se NDF obchoduje soukromě, jsou součástí mimoburzovního obchodu (OTC) Over-the-Counter (OTC) Over-the-Counter (OTC) je obchodování s cennými papíry mezi dvěma protistranami prováděnými mimo formální směny. a bez dohledu burzovního regulátora. OTC obchodování se provádí na mimoburzovních trzích (decentralizované místo bez fyzického umístění) prostřednictvím dealerských sítí. trh. Smlouva je sepsána a odsouhlasena pouze zúčastněnými stranami. Umožňuje větší flexibilitu s podmínkami, a protože všechny podmínky musí být dohodnuty oběma stranami, je konečný výsledek NDF obecně příznivý pro všechny.

Existuje řada zemí s měnou, která musí aktivně využívat NDF. Seznam zemí zahrnuje:

 • Egypt (egyptská libra)
 • Nigérie (Naira)
 • Jižní Korea (vyhrál)
 • Taiwan (tchajwanský dolar)
 • Indie (rupie)
 • Venezuela (bolívar)

Jak funguje nedoručitelný forward

Nedoručitelné forwardy se používají jako krátkodobý způsob vypořádání směnných kurzů mezi protistranami. Datum vypořádání je dohodnuto a vloženo do smlouvy NDF. Nerovnováha mezi ztrátou a ziskem, když dojde ke směně, je vyrovnána pomyslnou částkou: nominální hodnotou pro NDF, na které se obě strany dohodnou.

Kromě výše zmíněné pomyslné částky má NDF několik důležitých funkcí. Obsahují:

 • Datum stanovení: Dohodnuté datum, kdy se porovná spotová sazba a sazba NDF, a poté se určí pomyslná částka
 • Datum vypořádání: Den, kdy se obě strany dohodnou na rozdílu mezi splatnými směnnými kurzy; jedna strana v tento den zaplatí druhé straně, zatímco přijímající strana získá rozdíl v sazbách v hotovosti
 • Sazba NDF: Sazba, která je dohodnuta v den transakce; je to přímý kurz měn zapojených do směny
 • Spotový kurz: Nejaktuálnější sazba pro NDF, kterou poskytuje centrální banka Federální rezervní systém (Fed) Federální rezervní systém je centrální bankou Spojených států a je finančním orgánem největší světové tržní ekonomiky.

NDF jsou vypořádány v hotovosti, což znamená, že pomyslná částka není nikdy fyzicky vyměněna. Jedinou hotovostí, která si skutečně vymění ruce, je rozdíl mezi převažujícím spotovým kurzem a sazbou dohodnutou ve smlouvě o NDF.

Další zdroje

Finance je oficiálním poskytovatelem globálního certifikátu Financial Modeling & Valuation Analyst (FMVA) ™ Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari certifikační program, jehož cílem je pomoci komukoli stát se finančním analytikem světové úrovně . K dalšímu rozvoji vaší kariéry budou užitečné následující zdroje:

 • Měnové futures Měnové futures Měnové futures kontrakty jsou typem futures kontraktů na směnu měny za jinou za fixní směnný kurz k určitému datu v budoucnosti.
 • Kurzový zisk / ztráta Kurzový zisk / ztráta Kurzový zisk / ztráta nastává, když osoba prodává zboží a služby v cizí měně. Hodnota cizí měny po přepočtu na místní měnu prodejce se bude lišit v závislosti na převládajícím směnném kurzu. Pokud se hodnota měny po převodu zvýší, prodejce získá zisk v cizí měně.
 • London International Futures & Options Exchange London International Financial Futures and Options Exchange (LIFFE) London International Financial Futures and Options Exchange (LIFFE) is a futures exchange located in London. Sir Brian Williamson založil LIFFE dne
 • Křivka swapového kurzu Křivka swapového kurzu Křivka swapového kurzu je graf, který zobrazuje vztah mezi swapovými sazbami a všemi dostupnými odpovídajícími splatnostmi. V zásadě označuje očekávané výnosy swapu k různým datům splatnosti. Křivku swapové sazby lze považovat za ekvivalent swapu výnosové křivky dluhopisu

Poslední příspěvky