Jak napsat šek - naučte se, jak vyplnit šek, příklad

Přestože digitální platby neustále získávají větší podíl na trhu Total Addressable Market (TAM) Total Addressable Market (TAM), označovaný také jako celkový dostupný trh, představuje celkovou příležitost k výnosu, která je produktu nebo službě k dispozici, pokud je stále důležité vědět, jak napsat šek. Tato příručka vám krok za krokem ukáže, jak vyplnit šek, se snadno použitelnými diagramy a ilustracemi. Mnoho podniků Korporace Korporace je právnická osoba vytvořená jednotlivci, akcionáři nebo akcionáři za účelem zisku. Korporace mohou uzavírat smlouvy, žalovat a být žalovány, vlastnit majetek, poukazovat federální a státní daně a půjčovat si peníze od finančních institucí. „Zaměstnavatelé a pronajímatelé se při provádění plateb stále spoléhají na šeky.

Jak napsat šek - předejte šek

Kroky k vyplnění šeku

Níže jsou kroky, které budete muset podniknout, abyste správně vyplnili šek:

1 - Napište datum do pravého horního rohu.

2 - Přidejte jméno příjemce vedle „Pay to“.

3 - Napište hodnotu, která má být zaplacena, do čísel vedle symbolu „$“.

4 - Na dlouhou řádku napište slovy (vyhláskujte) částku platby.

5 - Podepište se svým podpisem vpravo dole, kde je uvedeno „Per.“

6 - Volitelné: Přidejte poznámku tam, kde je v levém dolním rohu text „memo“ nebo „re:“.

Kroky, jak napsat šek

Podrobné vysvětlení, jak napsat šek

Prozkoumejme každý z výše uvedených kroků podrobněji. Na konci této příručky a po několikanásobném procvičení byste měli najít postup velmi snadný a přirozený.

# 1 Datum

První krok je velmi snadný. Všechny šeky obsahují místo pro napsání data v pravém horním rohu a mělo by to být dnešní datum (datum v době podpisu šeku). Někdy lidé post-date napsáním budoucího data. To však nemá žádný dopad, protože šek se stává zákonným platidlem, jakmile je podepsán.

Příklad: „1. ledna 2018“

# 2 Jméno

Dalším logickým krokem je napsání jména osoby přijímající platbu. Název může být jednotlivec, podnik (společnost), svěřenský fond, škola nebo jakýkoli subjekt, který má bankovní účet, do kterého může vkládat prostředky. Ujistěte se, že jste jméno napsali správně; i když v praxi bude mnoho bank poskytovat určitý prostor pro pravopis, přezdívky a zkratky.

Příklad: „John Doe“

Hodnota # 3 (# s)

Dále bude na pravé straně šeku místo pro zápis peněžní hodnoty, kterou příjemce obdrží. Použijte čísla a zapište celou částku v dolarech a centech.

Příklad: „23 010,52 $“

Hodnota 4 (slovy)

Obvykle je jednodušší napsat hodnotu nejprve čísly a potom slovy. V tomto kroku se podívejte na hodnotu, kterou jste napsali v číslech, a vysvětlete ji slovy. Většinou stačí napsat hodnotu dolaru - centy lze zapsat číselně.

Příklad: „Dvacet tři tisíce deset dolarů a 52 centů“

Alternativně: „Dvacet tři tisíce deset a 52/100 dolarů“

# 5 Podpis

Jako poslední krok přidejte svůj podpis, až si budete jisti, že je vše v pořádku. Podepisujte stejně jako vždy na jakémkoli právním dokumentu. Většina šeků má řádek pro přihlášení.

Příklad: „/ SIGNATURE /“

# 6 Memo

Toto je volitelná součást zápisu šeku. Pokud si přejete přidat nějaké další informace, například za co je platba, můžete je přidat zde. V levém dolním rohu je obvykle trochu místa navíc.

Příklad: „Lednová platba nájemného“

Dokončená kontrola

Níže je uveden příklad toho, jak by měla vypadat dokončená kontrola. Toto není skutečná kontrola.

Příklad vyplněného šeku

Obecné ukazatele

Zde je několik důležitých obecných pokynů, jak napsat šek. Kromě šesti výše uvedených kroků budete také chtít pečlivě zvážit tyto body:

  • Pište tak úhledně, jak můžete.
  • Pokud je to možné, použijte místo kurzívy tisk. To je z důvodu jasnosti - je snazší číst tisk než číst skript.
  • Pokud uděláte chybu, napište na šek „void“ a začněte psát nový.
  • Zkontrolujte, zda jsou všechna hláskování správná.
  • Znovu zkontrolujte, zda máte správného příjemce a správnou hodnotu.

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli tuto příručku, jak napsat šek. Finance je globálním poskytovatelem rozsáhlého školení a kariérního postupu pro finanční profesionály. Chcete-li se dozvědět více a posunout svou kariéru, prozkoumejte další relevantní finanční zdroje níže:

  • Bankovní vyrovnání Bankovní vyrovnání Bankovní odsouhlasení je dokument, který odpovídá zůstatku hotovosti v účetnictví společnosti na odpovídající částku na jejím bankovním výpisu. Sladění těchto dvou účtů pomáhá určit, zda jsou nutné účetní úpravy. Srovnání bank se provádí v pravidelných intervalech, aby se zajistilo, že
  • Šablona motivačního dopisu Tuto šablonu motivačního dopisu použijte k získání rozhovoru! Průvodní dopis může vytvořit nebo rozbít žádost o zaměstnání, takže je důležité, aby to bylo správné. Ať už váš dopis čte HR nebo náborový manažer přímo, musíte zaškrtnout několik důležitých polí. Tato příručka poskytuje bezplatnou šablonu průvodního dopisu a vysvětlení toho, co potřebujete vědět
  • Datová místnost Datová místnost Datová místnost je bezpečné místo, které se používá k ukládání privilegovaných dat, obvykle pro právní řízení nebo fúze a akvizice. Datové místnosti se používají k ukládání dokumentů, sdílení souborů, zabezpečení citlivých dokumentů a provádění finančních transakcí.
  • Zdrojové dokumenty Zdrojové dokumenty Papírová stopa finančních transakcí společnosti se v účetnictví označuje jako zdrojové dokumenty. Ať už jsou šeky zapsány k výplatě, prodej je prováděn za účelem generování stvrzenek, fakturační faktury jsou zasílány dodavateli, nebo je pracovní doba zaznamenána do pracovního výkazu zaměstnance - všechny příslušné dokumenty jsou zdrojovými dokumenty.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found