Funkce ISERR Excel - vzorec, příklady, jak používat ISERR

Funkce ISERR Excel je zařazena do kategorie Informační funkce Funkce Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Funkce vrátí TRUE, pokud je daná hodnota chybou (kromě N / A) a FALSE, pokud není. Patří do skupiny funkcí IS, která zahrnuje ISERROR, IFERROR IFERROR Funkce IFERROR je funkce, která se nachází v kategorii Logické funkce aplikace Excel. IFERROR patří do skupiny funkcí pro kontrolu chyb, jako jsou ISERR, ISERROR, IFERROR a ISNA. Funkce vrátí přizpůsobený výstup - obvykle nastavený na řetězec textu - kdykoli je vyhodnocení vzorce chybné. atd. ISERR se používá v kombinaci s funkcí IF k identifikaci potenciální chyby ve vzorci a zobrazení dalších vzorců nebo textových řetězců ve formě zprávy nebo mezer. Lze jej také použít s funkcí IF k zobrazení vlastní zprávy nebo k provedení jiného výpočtu, pokud je nalezena chyba.

Ve finanční analýze Popis pracovní pozice finančního analytika Níže uvedený popis pracovní pozice finančního analytika poskytuje typický příklad všech dovedností, vzdělání a zkušeností potřebných k získání pozice analytika v bance, instituci nebo korporaci. Provádějte finanční prognózy, vykazování a sledování provozních metrik, analyzujte finanční data, vytvářejte finanční modely, musíme se vypořádat se vzorci a daty. Naše tabulka často obsahuje velké množství vzorců. V případě, že dojde k chybě, nemusí někdy správně provádět výpočty. Funkci ISERR lze v kombinaci s funkcí IF použít k výchozí hodnotě buňky, když dojde k chybě. Umožňuje vzorcům správně fungovat a vyhodnocovat data bez nutnosti zásahu uživatele.

Vzorec

= ISERR (hodnota)

Funkce ISERR Excel používá následující argument:

 1. Hodnota (povinný argument) - Toto je výraz nebo hodnota, kterou je třeba otestovat. Obvykle se poskytuje jako adresa buňky.

Jak používat funkci ISERR Excel?

Abychom pochopili použití této funkce, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Podívejme se na výsledky z funkce ISERR Excel, když poskytneme následující údaje:

DataVzorecVýsledekPoznámky
210= ISERR (210)NEPRAVDIVÉJelikož není chyba, tak FALSE
#REF!= ISERR (#REF!)SKUTEČNÝPRAVDA, protože se jedná o chybu
# N / A= ISERR (#NA)NEPRAVDIVÉFALSE, protože to nebere N / A
25/0= ISERR (25/0)SKUTEČNÝTRUE, protože vzorec je chyba
#HODNOTA!= ISERR (#HODNOTA!)SKUTEČNÝPRAVDA, protože se jedná o chybu
= ISERR ()NEPRAVDIVÉŽádná chyba, takže FALSE

Příklad 2

Pokud chceme spočítat počet buněk, které obsahují chyby, můžeme použít funkci ISERR zabalenou ve funkci SUM.

Předpokládejme, že máme následující údaje:

Funkce ISERR Excel

Pomocí vzorce = SUMA (–ISERR (B5: B10)) můžeme získat počet buněk s chybou, jak je uvedeno níže. Nezapomeňte tento vzorec vložit do pole. Pro pole musíme stisknout kombinaci kláves Control + Shift + Enter namísto pouze Enter.

Funkce ISERR - příklad

Ve výše uvedeném vzorci:

 1. Funkce SUM přijala jedno nebo více polí a vypočítala součet produktů odpovídajících čísel. Protože jsme poskytli pouze jedno pole, shrnul pouze položky v poli.
 2. ISERR nyní vyhodnocuje každou z buněk v daném rozsahu. Výsledek by byl FALSE, TRUE, FALSE, TRUE, FALSE, FALSE.
 3. Protože jsme použili dvojitý unár, výsledky TRUE / FALSE byly transformovány na 0 a 1. Díky tomu vypadaly výsledky jako {0,1,0,1,0,0}.
 4. SUM shrnul položky v poli a vrátil součet, což je 2.
 5. Alternativou k výše uvedenému vzorci je použití funkce SUMPRODUCT. Vzorec, který se má použít, bude = SUMPRODUCT (–ISERR (rozsah)).

Poznámky k funkci ISERR Excel

 1. Pomocí této funkce můžete zjistit, zda buňka obsahuje chybu, kromě # N / A. Zahrnuje #VALUE !, #REF !, # DIV / 0 !, #NUM !, #NAME ?, nebo #NULL! chyby.
 2. Ignoruje # N / A, takže pokud chceme počítat také # N / A, můžeme místo ISERR použít funkci ISERROR.
 3. Pokud si přejeme poskytnout vlastní zprávu, například místo chyby # DIV / 0 chceme, aby byla hodnota 0, pak můžeme použít vzorec = IF (ISERR (A4 / B4), 0, A4 / B4) místo A4 / B4.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce důležitými funkcemi aplikace Excel! Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky