Co dělá správce portfolia? - 6stupňový proces PM

Manažeři portfolia Profesní profil správy portfolia Správa portfolia je správa investic a aktiv pro klienty, mezi něž patří penzijní fondy, banky, zajišťovací fondy, rodinné kanceláře. Správce portfolia je odpovědný za udržování správné kombinace aktiv a investiční strategie, která vyhovuje potřebám klienta. Plat, dovednosti, jsou profesionálové, kteří spravují investiční portfolia s cílem dosáhnout investičních cílů svých klientů. V posledních letech se portfolio manažer stal jednou z nejvyhledávanějších povolání v odvětví finančních služeb. V tomto článku odpovíme na otázku, co dělá správce portfolia?

Existují dva typy správců portfolia, které se liší podle typu klientů, kterým slouží: individuální nebo institucionální. Oba typy portfoliových manažerů slouží k uspokojení cílů výdělku pro příslušnou klientelu.

co dělá správce portfolia

Co dělá správce portfolia? - Různé investiční styly

Styl investování obecně se odkazuje na investiční filozofii, kterou manažer používá ve svých pokusech o přidanou hodnotu (např. překonat tržní benchmark návratnost). Abychom mohli odpovědět na otázku „Co dělá správce portfolia?“, Musíme se podívat na různé investiční styly, které mohou použít. Některé kategorie hlavních stylů investování zahrnují malé vs. velké, hodnota vs. růst, aktivní vs. pasivní a hybnost vs. proti.

  • Malý vs. velký styly odkazují na preference akcií společností s malou kapitalizací (tržní kapitalizací) nebo akcií s velkou kapitalizací.
  • Hodnota vs. růst styly jsou založeny na preferenci mezi zaměřením na současné ocenění oproti analýze zaměřené na budoucí růstový potenciál.
  • Aktivní vs. pasivní investiční styly označují relativní úroveň aktivního investování, které se správce portfolia raději věnuje. Aktivní správa portfolia si klade za cíl překonat srovnávací indexy, zatímco pasivní investování si klade za cíl srovnávat výkonnost srovnávacího indexu.
  • Hybnost vs. protiklad styl odráží preference manažera pro obchodování s převažujícím tržním trendem nebo proti němu.

Chcete-li se dozvědět více, spusťte naše kurzy podnikového financování!

Co dělá správce portfolia? - Šestistupňový proces správy portfolia

Jak přesně tedy manažeři portfolia dosahují finančních cílů svých klientů? Ve většině případů správci portfolia provedou následujících šest kroků, aby přidali hodnotu:

# 1 Určete cíl klienta

Jednotliví klienti mají obvykle menší investice s kratšími a konkrétnějšími časovými horizonty. Ve srovnání, institucionální klienti investují větší částky a obvykle mají delší investiční horizonty. V tomto kroku manažeři komunikují s každým klientem, aby určili jejich požadovaný požadovaný výnos a ochotu riskovat nebo toleranci.

# 2 Vyberte třídy optimálního majetku

Manažeři poté určí nejvhodnější třídy aktiv (např. Akcie, dluhopisy, nemovitosti, private equity atd.) Na základě investičních cílů klienta.

# 3 Provádějte strategické přidělování aktiv (SAA)

Strategické přidělování aktiv (SAA) je proces stanovení vah pro každou třídu aktiv - například 60% akcií, 40% dluhopisů - v portfoliu klienta na začátku investičních období, aby riziko a návratnost kompromisu portfolia byly slučitelné s přáním klienta. Portfolia vyžadují pravidelné rebalancování, protože váhy aktiv se mohou v investičním horizontu významně lišit od původních alokací kvůli neočekávaným výnosům z různých aktiv.

Provádějte přidělování taktických aktiv č. 4 (TAA) nebo přidělování pojištěných aktiv (IAA)

Oba Taktická alokace aktiv (TAA) a Přidělení pojištěného majetku (IAA) odkazují na různé způsoby úpravy vah portfolia během investičního období. Přístup TAA provádí změny na základě příležitostí kapitálového trhu, zatímco IAA upravuje váhy aktiv na základě stávajícího bohatství klienta v daném okamžiku.

Manažer portfolia se může rozhodnout provádět buď TAA nebo IAA, ale ne obojí současně, protože tyto dva přístupy odrážejí protichůdné investiční filozofie. Manažeři TAA se snaží identifikovat a využívat predikční proměnné, které jsou korelovány s budoucími výnosy akcií, a poté převést odhad očekávaných výnosů na alokaci akcií / dluhopisů. Manažeři IAA se na druhé straně snaží nabídnout klientům ochranu proti jejich portfoliu tím, že se snaží zajistit, aby hodnoty portfolia nikdy neklesly pod investiční hranici klienta (tj. Jejich minimální přijatelná hodnota portfolia).

Chcete-li se dozvědět více, spusťte naše kurzy podnikového financování!

# 5 Řízení rizik

Výběrem vah pro jednotlivé třídy aktiv mají správci portfolia kontrolu nad množstvím 1) rizika výběru zabezpečení, 2) rizika stylu a 3) rizika TAA, které portfolio přijímá.

  • Riziko výběru zabezpečení vyplývá z akcí SAA manažera. Jediným způsobem, jak se manažer portfolia může vyhnout riziku výběru zabezpečení, je přímé držení tržního indexu; Tím je zajištěno, že výnosy třídy aktiv správce jsou přesně stejné jako v případě srovnávacího indexu třídy aktiv.
  • Riziko stylu vyplývá z investičního stylu manažera. Například „růstoví“ manažeři často překonávají srovnávací výnosy během býčích trhů, ale ve srovnání s tržními indexy během medvědího trhu nedosahují dostatečných výkonů. Naopak „hodnotoví“ manažeři se často snaží překonat výnosy srovnávacího indexu na býčích trzích, ale často překonávají tržní průměr na medvědích trzích.
  • Manažer se může vyhnout riziku TAA pouze výběrem stejného systematického rizika - beta (β) - jako srovnávacího indexu. Tím, že si tuto cestu nezvolil a místo toho vsadil na TAA, vystavuje manažer portfoliu vyšší úrovni volatility.

# 6 Měření výkonu

Výkonnost portfolií lze měřit pomocí modelu CAPM Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM) Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM) je model, který popisuje vztah mezi očekávaným výnosem a rizikem zabezpečení. Vzorec CAPM ukazuje, že návratnost cenného papíru se rovná bezrizikovému výnosu plus riziková prémie, založená na beta verzi tohoto cenného papíru. Míry výkonu CAPM lze odvodit z regrese nadměrné návratnosti portfolia nad nadměrnou návratností trhu. To přináší systematické riziko (β), očekávaný výnos portfolia s přidanou hodnotou (α) a zbytkové riziko. Níže jsou uvedeny výpočty Treynorův poměr a Sharpeův poměr Sharpe Ratio Sharpe Ratio je měřítkem rizikově upraveného výnosu, který porovnává nadměrný výnos investice s její standardní odchylkou výnosů. Sharpe Ratio se běžně používá k měření výkonnosti investice úpravou jejího rizika. , stejně jako informační poměr.

Treynorův poměr, počítáno jako Tp = (Rp-Rf) / β, měří množství nadměrného výnosu získané převzetím další jednotky systematického rizika.

The Sharpeův poměr, počítáno jako Sp = (Rp-Rf) / σ, kde σ = Stdev (Rp-Rf), měří nadměrný výnos na jednotku celkového rizika.

Podívejte se na naše Kalkulačka Sharpe Ratio Calculator Sharpe Ratio Calculator Kalkulačka Sharpe Ratio Calculator umožňuje měřit návratnost investice podle rizika. Stáhněte si šablonu Finance's Excel a kalkulačku Sharpe Ratio. Sharpe Ratio = (Rx - Rf) / StdDev Rx. Kde: Rx = očekávaný výnos portfolia, Rf = bezriziková míra návratnosti, StdDev Rx = standardní odchylka výnosnosti / volatility portfolia !

Porovnání poměrů Treynor a Sharpe nám může říci, zda manažer podstupuje mnoho nesystematického nebo výstředního rizika. Idiosynkratická rizika lze řídit diverzifikací investic v rámci portfolia.

The informační poměr se počítá jako Ip = [(Rp-Rf) - β (Rm-Rf)] / ω = α / ω, kde ω představuje nesystematické riziko. Jelikož čitatel má přidanou hodnotu a jmenovatel je riziko podstupované za účelem dosažení přidané hodnoty, jedná se o nejužitečnější nástroj k hodnocení odměny za riziko přidané hodnoty manažera.

Zjistěte více!

Děkujeme, že jste si přečetli tento přehled: „Co dělá správce portfolia?“. Aby bylo možné pokračovat v plánování a přípravě na kariéru v oblasti správy portfolia Portfolio Management Career Profile Správa portfolia spravuje investice a aktiva pro klienty, mezi něž patří penzijní fondy, banky, zajišťovací fondy, rodinné kanceláře. Správce portfolia je odpovědný za udržování správné kombinace aktiv a investiční strategie, která vyhovuje potřebám klienta. Plat, dovednosti, podívejte se na tyto další zdroje:

  • Model oceňování kapitálových aktiv CAPM Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM) Model oceňování kapitálových aktiv (CAPM) je model, který popisuje vztah mezi očekávaným výnosem a rizikem zabezpečení. Vzorec CAPM ukazuje, že návratnost cenného papíru se rovná bezrizikovému výnosu plus riziková prémie, založená na beta verzi tohoto cenného papíru
  • Tržní riziková prémie Tržní riziková prémie Tržní riziková prémie je další výnos, který investor očekává od držení rizikového tržního portfolia namísto bezrizikových aktiv.
  • Unlevered Beta Unlevered Beta / Aseta Beta Unlevered Beta (Aseta Beta) je volatilita výnosů pro podnik, bez ohledu na jeho finanční páku. Zohledňuje pouze svá aktiva. Porovnává riziko nespolehlivé společnosti s rizikem trhu. Vypočítává se tak, že se vezme kapitál beta a vydělí se 1 plus daň upravený dluh vůči vlastnímu kapitálu
  • Averze k riziku Definice averze k riziku Někdo, kdo má averzi k riziku, má tu vlastnost nebo vlastnost, že dává přednost vyhnout se ztrátě před ziskem. Tato vlastnost je obvykle spojena s investory nebo účastníky trhu, kteří upřednostňují investice s nižšími výnosy a relativně známými riziky před investicemi s potenciálně vyššími výnosy, ale také s vyšší nejistotou a vyšším rizikem.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found