Fortune Global 500 - Ovedrview, seznam 10 nejlepších, klíčové statistiky

Fortune Global 500 je každoroční seznam 500 nejvýznamnějších globálních společností podle celkových výnosů - veřejné a soukromé soukromé vs veřejné společnosti Hlavní rozdíl mezi soukromou vs veřejnou společností spočívá v tom, že akcie veřejné společnosti jsou obchodovány na burze cenných papírů, akcie soukromé společnosti nejsou. zahrnuta. Seznam Fortune Global 500 je sestaven a publikován časopisem Fortune Magazine se sídlem v New Yorku. USA Edgar Smith, redaktor časopisu Fortune, vytvořil koncept Fortune 500, první seznam byl publikován v roce 1955.

Fortune Global 500

500 největších světových společností z roku 2019

Mezi 10 nejlepších společností Fortune Global 500 patří:

Top 10 Fortune Global 500 společností

Celý seznam naleznete zde.

Statistiky o 500 největších globálních společnostech v roce 2019

Níže jsou uvedeny klíčové statistiky týkající se společností Fortune Global 500 v roce 2019:

 • Společnosti Fortune Global 500 v roce 2019 vygenerovaly souhrnné výnosy ve výši 32,7 bilionů $.
 • Společnosti na seznamu pro rok 2019 vykázaly celkový zisk 2,15 bilionu $.
 • Počet amerických společností na žebříčku Fortune Global 500 klesl na historické minimum v roce 2019, kdy se na seznam dostalo pouze 121 amerických společností.
 • Saudi Aramco vykázalo nejvyšší zisky na 110 miliard $.
 • Walmart byl nejvýše postavenou společností na seznamu již šestý rok v řadě.
 • Country Garden Holdings zaznamenala největší skok v žebříčku - vzrostla o 176 pozic na seznam 2019.
 • Walmart zaznamenal největší počet zaměstnanců (2 200 000), následovaný China National Petroleum (1 382 401) a China Post Group (935 191).
 • Na seznamu pro rok 2019 bylo 113 vládních společností.

Další typy seznamů zveřejněné časopisem Fortune

Kromě časopisu Fortune 500 zveřejňuje časopis Fortune Magazine několik seznamů, například:

 • Fortune 500 Fortune 500 Fortune 500 je každoroční seznam 500 nejlepších amerických společností podle celkových příjmů - včetně veřejných i soukromých. Seznam je sestaven a publikován: Seznam společností, které generovaly nejvyšší příjmy ve Spojených státech.
 • 100 nejlepších společností pro práci: Seznam amerických společností, které jsou (s využitím údajů analytické firmy Great Place to Work) považovány za nejlepší (z hlediska štěstí a výhod) pro zaměstnance.
 • Nejobdivovanější společnosti na světě: Seznam společností, které jsou nejvíce obdivovány (prostřednictvím shromažďování údajů od více než 3 750 vedoucích pracovníků, analytiků, ředitelů a odborníků).
 • Nejmocnější ženy: Seznam ženských jedinců, kteří jsou nejmocnější (nejvlivnější). Existují čtyři kritéria: (1) velikost a význam podnikání ženy v globální ekonomice, (2) směr a zdraví podnikání, (3) kariéra ženy a (4) kulturní a sociální vliv.
 • 40 do 40 let: Seznam vlivných mladých vůdců.
 • 50 největších světových vůdců: Seznam jednotlivců, kteří transformují podnikání, vládní filantropii atd.

Související čtení

Finance nabízí analytika pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ™ Certifikace FMVA®. Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a certifikační program Ferrari pro ty, kteří chtějí posunout svou kariéru na další úroveň. Chcete-li se neustále vzdělávat a rozvíjet svou kariéru, budou užitečné následující zdroje:

 • Seznam nejlepších investičních bank Seznam nejlepších investičních bank Seznam 100 nejlepších investičních bank na světě seřazených podle abecedy. Nejlepší investiční banky na seznamu jsou Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML, JP Morgan, Blackstone, Rothschild, Scotiabank, RBC, UBS, Wells Fargo, Deutsche Bank, Citi, Macquarie, HSBC, ICBC, Credit Suisse, Bank of America Merril Lynch
 • Tržní kapitalizace Tržní kapitalizace Tržní kapitalizace (Market Cap) je nejnovější tržní hodnota vynikajících akcií společnosti. Market Cap se rovná aktuální ceně akcií vynásobené počtem akcií v oběhu. Investiční komunita často používá hodnotu tržní kapitalizace k hodnocení společností
 • Nejlepší banky v USA Nejlepší banky v USA Podle americké Federální pojišťovací společnosti pro pojištění vkladů existovalo v USA k únoru 2014 6 799 komerčních bank pojištěných FDIC. Centrální bankou v zemi je Federální rezervní banka, která vznikla po přijetí zákona o Federálních rezervách v roce 1913
 • Walmart Marketing Mix Walmart Marketing Mix Walmart je velmoc podnikání a jednou z jeho klíčových silných stránek je jeho marketingový mix. Přežít na maloobchodním trhu vyžaduje víc než jen štěstí

Poslední příspěvky