Banky v Ghaně - přehled, průvodce po 10 nejlepších bankách v Ghaně

Ghanský bankovní a finanční průmysl tvoří 28 soukromých bank. Bank of Ghana slouží jako centrální měnový orgán země. Ghanská centrální banka, která byla založena v roce 1957, reguluje finanční instituce a banky v Ghaně. Dohlíží také na měnovou politiku a radí vládě s jejím prováděním.

Banky v Ghaně

Moody’s Investors Service varuje před obtížnými časy pro banky v Ghaně v roce 2018, po poklesu příjmů v posledních dvou letech. Ratingová agentura Ratingová agentura Ratingová agentura je společnost, která hodnotí finanční sílu společností a vládních subjektů, zejména jejich schopnost plnit jistinu, a očekává další pokles provozních výnosů ghanských bank v důsledku tlumeného růstu, který napíná jejich ziskovost a poměry účinnosti. Banky v Ghaně zaznamenaly snížení úrokových výnosů z půjček a výnosů z poplatků a provizí souvisejících s půjčkami.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Ghaně, je tento seznam nejlepších bank v Ghaně užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našem seznamu finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Ghaně jsou:

GCB Bank Limited

Společnost GCB Bank Limited se sídlem v Akkře přijala svůj současný název v roce 2013, poté, co byla dříve známá jako Ghana Commercial Bank. V roce 1953 byla banka založena jako Bank of the Gold Coast, aby sloužila místním obchodníkům, obchodníkům a farmářům. V současné době nabízí svým zákazníkům širokou škálu finančních produktů a služeb, mezi které patří jednotlivci, malé a střední podniky, polostátní společnosti a velké korporace.

Od roku 2016 banka zaměstnávala 1532 osob a spravovala 150 poboček a 11 agentur po celé zemi.

Výnosy: 1,06 miliardy GHS (2016)

Čistý příjem: 299 milionů GHS (2016)

Celková aktiva: 6,05 miliardy GHS (2016)

Ecobank Ghana (EBG)

Ecobank Bank je členem skupiny Ecobank Group, která působí v 36 zemích Afriky. EBG byla první z bank v Ghaně, která obdržela univerzální bankovní licenci od centrální banky země. Svou činnost zahájila v roce 1990 poté, co společnost Ecobank Transnational zcela získala Trust Bank.

Banka poskytuje platby a převody, karty a půjčky, bankopojištění, elektronické produkty, mikrofinancování, investiční produkty a finanční služby hadždž. Provozovala 77 poboček a od roku 2016 zaměstnávala 1 611 zaměstnanců.

Zenith Bank of Ghana

Zenith Bank Ghana je dceřinou společností Zenith Bank Plc, nigerijského poskytovatele nadnárodních finančních služeb. Banka zahájila svoji univerzální bankovní činnost v roce 2005 a nabízela špičkové bankovní služby jednotlivcům a společnostem po celé zemi.

Společnost Zenith se sídlem v Akkře dohlíží na 34 obchodních míst (pobočky a agentury), jakož i na řadu POS terminálů a bankomatů. Je také jednou z bank v Ghaně poskytujících mobilní bankovnictví a služby internetového bankovnictví v reálném čase.

Výnosy: 425,24 milionu GHS (2017)

Čistý příjem: 172,55 milionu GHS (2017)

Celková aktiva: 4,67 miliardy GHS (2017)

Barclays Bank of Ghana

Společnost Barclays Bank Ghana, založená v roce 1917, je dceřinou společností jihoafrické společnosti Barclays Africa Group Ltd. Banka nabízí produkty a služby osobního bankovnictví jednotlivým zákazníkům v Ghaně. Poskytuje také korporátní, pokladní a maloobchodní produkty a služby podnikům a korporátním klientům.

Skupina finančních služeb spravuje síť více než 70 prodejen služeb po celé zemi, která se skládá z 56 poboček, dvou apartmá Premier, devíti center Prestige, tří agentur a 165 bankomatů.

Výnosy: 887,3 milionu GHS (2017)

Čistý příjem: 386,17 milionu GHS (2017)

Celková aktiva: 5,95 miliardy GHS (2017)

Banka pro rozvoj zemědělství

Aktem parlamentu byla v roce 1965 zřízena banka pro rozvoj zemědělství (ADB), která slouží bankovním potřebám ghanského zemědělského sektoru. V roce 1970 se banka přejmenovala na Agricultural Credit and Co-operative Bank poté, co získala plné pravomoci komerčního bankovnictví.

Vládní developerská a komerční banka se sídlem v Akkře dohlíží na síť 64 prodejen služeb po celé zemi, která se skládá z 50 poboček, deseti agenturních kanceláří a čtyř kancelářských půjček. Zaměstnává 1197 zaměstnanců.

Výnosy: 278,46 milionu GHS (2016)

Čistý zisk (ztráta): (70 milionů GHS) (2016)

Celková aktiva: 3,04 miliardy GHS (2016)

uniBank Ghana

UniBank Ghana, která byla založena v roce 1997, získala bankovní licenci v roce 2001 a začala nabízet finanční služby především jednotlivým zákazníkům a malým a středním podnikům. V roce 2009 se soukromá banka rozšířila na mobilní a internetové bankovnictví.

V březnu 2018 převzala banku Ghana uniBank a jmenovala KPMG jako správce banky po dobu šesti měsíců, a to v návaznosti na opakovaná selhání finanční instituce při plnění požadavků na likviditu a rezervy.

Od roku 2017 banka spravovala síť 55 poboček v devíti z deseti regionů země.

Tržby: 392,93 milionu GHS (2016)

Čistý příjem: 41,98 milionu GHS (2016)

Celková aktiva: 5,74 miliardy GHS (2016)

Société Générale Ghana Ltd

Société Générale Ghana (SG), dříve známá jako Société Générale - banka sociálního zabezpečení (SG-SSB), začala působit jako jedna z bank v Ghaně v roce 1977. Banka byla založena v roce 1975 pod názvem Security Guarantee Trust Limited. jako dceřiná společnost bankovního konglomerátu Société Générale.

V roce 2004 se banka přejmenovala na SG-SSB poté, co Société Générale získala 51% kontrolní podíl v poskytovateli finančních služeb. V roce 2013 společnost přijala svůj současný název poté, co získala souhlas akcionářů.

Sídlí v Akkře a dohlíží na 42 poboček po celé zemi.

Výnosy: 348,25 milionu GHS (2016)

Čistý příjem: 63,9 milionu GHS (2016)

Celková aktiva: 2,45 miliardy GHS (2016)

Fidelity Bank of Ghana

Fidelity Bank of Ghana, dříve známá jako Fidelity Discount House, získala licenci na komerční bankovnictví v roce 2006. Banka nabízí produkty a služby osobního, komerčního a velkoobchodního bankovnictví. Jako nejrychleji rostoucí domorodé banky v Ghaně slouží prostřednictvím své jednotky ředitelství pro finanční inkluzi také nebankovním a nedostatečně zaúčtovaným obyvatelům země.

Banka se sídlem v Akkře provozuje síť více než 80 poboček a 112 bankomatů po celé Ghaně.

Tržby: 522,97 milionu GHS (2017)

Čistý příjem: 90,43 milionu GHS (2017)

Celková aktiva: 5,38 miliardy GHS (2017)

Národní investiční banka

Státní národní investiční banka (NIB) v současné době funguje jako univerzální banka v Ghaně se zaměřením na rozvojové / komerční bankovní služby. Banka také slouží jako hlavní věřitel v odvětví zemědělského zpracování, stavebnictví, výroby a služeb v zemi.

V roce 1963 ghanská vláda založila NIB jako národní rozvojovou banku na podporu a podporu rychlé industrializace místní ekonomiky. Se sídlem v Akkře, banka v současné době spravuje 49 poboček a tři agentury po celé zemi.

Výnosy: 348,83 milionu GHS (2015)

Čistý příjem: 120,11 milionu GHS (2015)

Celková aktiva: 2,65 miliardy GHS (2015)

Universal Merchant Bank Ghana Ltd.

V roce 1972 začala Universal Merchant Bank Ghana Ltd působit jako jedna z předních obchodních bank v Ghaně. V roce 2005 banka získala univerzální bankovní licenci a začala nabízet produkty a služby retailového bankovnictví. Působí prostřednictvím svých segmentů osobního, soukromého, obchodního, podnikového a internetového bankovnictví s odděleními treasury, obchodu a úvěru.

Banka v současné době spravuje 31 poboček, jedno UMB PPP inkubátorové centrum a dvě UMB centra pro podniky.

Výnosy: 287,31 milionu GHS (2017)

Čistý příjem: 47,64 milionu GHS (2017)

Celková aktiva: 2,99 miliardy GHS (2017)

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl průvodce po nejlepších bankách v Ghaně. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Jižní Africe Nejlepší banky v Jižní Africe Jihoafrická rezervní banka slouží jako centrální banka Jihoafrické republiky. Byla vytvořena v červnu 1921 na základě zákona o měnách a bankách z roku 1920. Dohlíží na operace bank v Jižní Africe a pracuje na dosažení a udržení stability domácích cen. Jih
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky