Nejlepší banky na Filipínách - Průvodce po 10 nejlepších filipínských bankách

Bangko Sentral ng Pilipinas působí jako ústřední měnová autorita na Filipínách. Centrální banka v zemi byla založena v červenci 1993 v souladu s ustanoveními filipínské ústavy z roku 1987 a zákona o nové centrální bance z roku 1993. Dohlíží na operace bank na Filipínách a poskytuje politické směry v bankovnictví, úvěru a peněžních záležitostech.

Nejlepší banky na Filipínách

Filipínský bankovní systém se skládá z různých typů bank na Filipínách:

  • Univerzální a komerční banky - poskytují nejširší škálu bankovních služeb
  • Spořivé banky - akumulujte úspory od vkladatelů a investujte je
  • Venkovské a družstevní banky - banky v komunitách, které se zabývají propagací a rozvojem venkovské ekonomiky
  • Nebankovní subjekty s kvazibankovními funkcemi - Finanční instituce, které nevlastní plnou bankovní licenci, ale poskytují finanční služby související s bankami

K říjnu 2017 dohlíží centrální banka na 36 univerzálních a komerčních bank na Filipínách, 57 spořivých bank, 492 venkovských bank, 40 spořitelních a úvěrních družstev a více než 6 000 nebankovek s kvazibankovními funkcemi.

Moody’s Investor Services poskytuje filipínskému bankovnímu systému stabilní výhled s odvoláním na dobrou výkonnost aktiv bank na Filipínách, adekvátní kapacitu likvidity a silné rezervy proti ztrátám, a to při pokračující síle místní ekonomiky.

Pro kohokoli, kdo uvažuje o bankovní kariéře na Filipínách, je tento seznam nejlepších bank na Filipínách užitečným průvodcem, kde začít. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si všechny naše seznamy finančních institucí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Prvních 10 bank na Filipínách je:

BDO Unibank

BDO Unibank Inc. je z hlediska aktiv největší bankou na Filipínách. Univerzální banka s kompletními službami se rovněž ujala vedení v oblasti konsolidovaných zdrojů, vkladů, klientských půjček a sítí poboček a bankomatů po celé zemi.

BDO nabízí širokou škálu produktů a služeb, jako jsou vklady, půjčky, směnárny, svěřenské fondy a investice, zprostředkování, kreditní karty, převody peněz a správa peněžních prostředků společnosti. Společnost byla založena v roce 1968 jako spořivá banka s názvem Acme Savings Bank a byla přejmenována na Banco de Oro Savings and Mortgage Bank, když ji v roce 1976 získala skupina Sy.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 48,98 miliardy USD a čistý zisk 94,67 milionu USD.

Metropolitní banka a svěřenecká společnost

Metropolitan Bank & Trust Company nebo Metrobank je jednou z předních finančních institucí v zemi. V současné době nabízí širokou škálu bankovních produktů a služeb po celém světě se sítí více než 2300 bankomatů, 950 místních poboček, 32 zahraničních poboček a zastoupení.

Metrobank byla založena v roce 1962 a první pobočku otevřela o rok později. V roce 1970 otevřela svou první mezinárodní pobočku v Tchaj-pej. O tři roky později založila zastupitelskou kancelář v Hongkongu. Metrobank byla také první ze soukromých bank na Filipínách, která otevřela v USA svou kancelář v Guamu v roce 1975.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 102,56 miliardy USD a čistý zisk dosáhl 1,02 miliardy USD.

Bank of the Philippine Islands

Banka filipínských ostrovů, původně známá jako El Banco Español Filipino de Isabel II, byla založena v roce 1851 a stala se tak nejstarší z bank na Filipínách a v jihovýchodní Asii. Znamenalo to začátek bankovního a finančního průmyslu na Filipínách.

Se svou sítí více než 800 poboček (místní a v Hongkongu a Evropě) a 3 000 bankomatů a automatů na vklad hotovosti nabízí BPI komplexní škálu bankovních produktů a služeb, jako je spotřebitelské bankovnictví a půjčky, pojištění, směnárny, leasing a podnikové a investiční bankovnictví.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 32,91 miliardy USD a čistý zisk ve výši 425,23 milionu USD.

Pozemková banka Filipín

Vládní pozemková banka Filipín je považována za největší formální úvěrovou instituci ve venkovských oblastech. Je to také jedna z nejlepších komerčních bank na Filipínách, pokud jde o aktiva, půjčky a vklady.

Landbank byla založena v roce 1963 na pomoc farmářům a rybářům prostřednictvím výnosů z operací komerčního bankovnictví. Umožňuje univerzální bance najít rovnováhu mezi udržováním finančně životaschopné instituce a podporou iniciativ rozvoje venkova. Univerzální banka spravuje silnou síť venkovských poboček skládající se z 365 poboček a více než 1600 bankomatů.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 30,83 miliardy USD.

Filipínská národní banka

Během americké okupace v roce 1916 zřídila filipínská vláda Filipínskou národní banku (PNB), která byla v roce 2007 100% privatizována. Banka je považována za jednu z největších soukromých univerzálních bank v zemi. Nabízí celou řadu bankovních a finančních produktů a spolupracuje s filipínskou vládou, agenturami, místními vládními jednotkami a vládními a kontrolovanými korporacemi.

Od roku 2016 činila aktiva banky celkem 14,37 miliardy USD a čistý zisk činil 137,16 milionu USD.

Security Bank Corporation

Společnost Security Bank, která byla založena v roce 1951, byla první soukromou a filipínsky kontrolovanou bankou během doby po druhé světové válce. Nabízí celou řadu produktů a řešení pro významné podniky, jako je maloobchod, komerční a finanční sektor. V roce 1995 byla uvedena na filipínskou burzu (PSE: SECB) a zůstává jednou z nejstabilnějších bank na Filipínách.

Od roku 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 2,68 miliardy USD a čistý zisk ve výši 163,30 milionu USD.

China Banking Corporation

Společnost China Bank, založená v roce 1920, byla první soukromou místní komerční bankou v zemi. Její klientelu původně tvořili čínsko-filipínští podnikatelé. Banka nyní nabízí produkty a služby, jako jsou vklady, investice, svěřenské fondy, převody peněz a správa hotovosti. Dohlíží také na dceřiné a přidružené společnosti, které poskytují řešení v oblasti pojišťovacího makléřství a bankopojištění.

V roce 2012 byla China Bank uznána na Bell Awards na filipínské burze cenných papírů jako jedna z nejlépe řízených společností na Filipínách. Byla to také jediná banka mezi pěti nejlepšími oceněnými v kategorii veřejně kótovaných společností.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 10,04 miliardy USD a čistý zisk 107,02 milionu USD.

Rozvojová banka Filipín

Filipínská rozvojová banka je druhou největší státní bankou a jednou z největších vládních a kontrolovaných společností v zemi. Banka nabízí finanční služby ve čtyřech hlavních oblastech: infrastruktura a logistika, malé a střední podniky, sociální služby a životní prostředí. I když je považována za rozvojovou banku zabývající se poskytováním bankovních řešení zemědělským a průmyslovým podnikům, slouží také jako spořivá banka.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 10,27 miliardy USD a čistý zisk dosáhl 81,06 milionů USD.

Union Bank of the Philippines

Union Bank zahájila trend online bankovnictví na Filipínách. Kromě vytvoření první webové stránky banky na Filipínách spustila EON Cyber ​​účet, první elektronický spořicí účet v zemi, který také znamenal začátek elektronické kontroly.

Online zařízení banky umožňuje přístup k transakcím a informacím prostřednictvím různých kanálů, včetně celostátní sítě poboček, bankomatů na místě i mimo něj, internetového bankovnictví a call centra. Nabízí také správu peněžních prostředků a bankovní služby mezi podniky místním a nadnárodním společnostem v zemi.

Rizal Commercial Banking Corporation (RCBC)

Společnost RCBC, která byla založena v roce 1960 jako rozvojová banka, získala licenci od Filipínské centrální banky pro komerční a investiční bankovnictví. Poskytuje širokou škálu služeb více než 6,5 milionu zákazníků prostřednictvím svých 448 poboček a více než 1100 bankomatů po celé zemi. Spravuje také remitenční kanceláře a tie-upy ve 24 zemích.

Od roku 2010 do roku 2014 získala RCBC od finanční publikace Asiamoney více než 70 ocenění, včetně nejlepší domácí soukromé banky na Filipínách po tři po sobě jdoucí roky.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 9,95 miliardy USD a čistý zisk ve výši 73,84 milionu USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pokud jde o kariéru v bankovnictví, budete mít oproti konkurenci kurzů finančního modelování Finance značnou výhodu.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank na Filipínách. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Hongkongu Nejlepší banky v Hongkongu Toto je průvodce po 10 nejlepších bankách v Hongkongu. Hongkongský bankovní systém je tříúrovňový systém skládající se z licencovaných bank, bank s omezenou licencí a bank přijímajících vklady. Seznamte se s top 10 bankami v Hongkongu, včetně HSBC, Bank of China, Hang Seng Bank, Bank of East Asia, ICBC,
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky