Nejlepší banky v Pákistánu - přehled, průvodce po 10 nejlepších bankách v Pákistánu

Státní banka Pákistánu (SBP) je centrální bankou země. Bylo začleněno do zákona o státní bance v Pákistánu z roku 1956. Centrální banka je odpovědná za regulaci likvidity a zajištění spolehlivosti finančního systému země. Banky v Pákistánu spadají pod dohled SBP.

Nejlepší banky v Pákistánu

Mezi různé typy bank v Pákistánu patří:

  • Komerční banky
  • Směnárny banky
  • Průmyslové banky

Moody’s hodnotí pákistánský bankovní systém jako stabilní díky rychlému ekonomickému růstu a stabilnímu financování z vysoké úrovně likvidity a vkladů zákazníků. Domácí banky však podle ratingové agentury čelí výzvám z důvodu jejich podstatného držení pákistánských vládních dluhopisů s nízkým hodnocením, jakož i vysokých rizik aktiv a nízké úrovně kapitálu.

Pro každého, kdo uvažuje o bankovní kariéře v Pákistánu, je tento seznam nejlepších bank v Pákistánu užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Nejlepší banky v Pákistánu jsou:

Pákistánská národní banka

Pákistánská národní banka (NBP), založená v roce 1949, je nezávislá organizace se sídlem v Pákistánu v Karáčí. Má operace zaměřené na spotřebitelské bankovnictví, podnikové bankovnictví, investiční bankovnictví a nabízí půjčky a spořicí služby.

V březnu 2017 banka provozuje prostřednictvím 1450 poboček v Pákistánu. V roce 2017 měla společnost aktiva ve výši 17 miliard USD a čistý zisk 160 milionů USD.

Banka Alfalah

Bank Alfalah se sídlem v Karáčí je soukromá banka vlastněná skupinou Abu Dhabi Group. Banka byla založena v roce 1992 a zahájila bankovní operace v roce 1997. Poskytuje bankovní a finanční služby spotřebitelům, společnostem, institucím a vládám v Pákistánu, asijsko-pacifickém regionu a na Středním východě. Působí v segmentech retailového bankovnictví, korporátního bankovnictví, státní pokladny, spotřebitelského bankovnictví, islámského bankovnictví, mezinárodních operací, maloobchodního makléřství, správy majetku a dalších.

K 31. prosinci 2016 banka provozovala 475 konvenčních bankovních poboček, z toho 18 dílčích poboček, 10 zámořských poboček, 153 poboček islámského bankovnictví a offshore bankovní jednotku.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 8,29 miliardy USD a čistý zisk dosáhl 71,42 milionu USD.

Standard Chartered

Společnost Standard Chartered Pakistan, založená v roce 2006, působí jako stoprocentní dceřiná společnost Standard Chartered Bank se sídlem ve Velké Británii. Banka zahrnuje segmenty Korporátní a institucionální bankovnictví, Komerční bankovnictví, Retailové bankovnictví a Centrální a další položky.

K 31. prosinci 2016 banka spravovala síť 101 poboček v Pákistánu. Ve stejném období vykázala celková aktiva ve výši 4,2 miliardy USD a čistý zisk ve výši 87 milionů USD.

Habib Bank

Habib Bank se sídlem v Karáčí byla založena v roce 1941. Působí v segmentech bankovnictví, korporátního bankovnictví, státní pokladny a mezinárodního bankovnictví. S přibližně 17 000 zaměstnanci spravuje síť 1 677 poboček, z toho 45 poboček islámského bankovnictví v Pákistánu a 54 poboček v jiných zemích.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 24 miliard USD a čistá ztráta 129 milionů USD.

United Bank Limited

United Bank Limited, založená v roce 1959, je jednou z největších soukromých bank v Pákistánu. Sídlí v Karáčí a zaměstnává kolem 15 000 lidí.

Banka působí prostřednictvím sítě přibližně 1341 poboček v Pákistánu, včetně 47 poboček islámského bankovnictví a dvou poboček v zóně pro zpracování exportu v Karáčí, jakož i 18 poboček v mezinárodním měřítku.

Od roku 2016 činila aktiva banky celkem 14,26 miliardy USD a čistý zisk činil 251 milionů USD.

Meezan Bank

Společnost Meezan Bank, která byla založena v roce 1997, nabízí islámské služby jako jedna z komerčních bank v Pákistánu. Působí v segmentech podnikového financování, obchodování a prodeje, retailového bankovnictví, podnikového a komerčního bankovnictví, agenturních služeb a plateb a vypořádání. Banka se sídlem v Karáčí zaměstnává přibližně 9 000 zaměstnanců a dohlíží na 571 poboček ve 146 městech v Pákistánu.

V roce 2016 vykázala banka Meezan Bank celková aktiva ve výši 5,94 miliardy USD a čistý zisk ve výši 50 milionů USD.

Spojenecká banka

Allied Bank byla založena v roce 1942. Činnosti banky zahrnují segmenty korporátního a investičního bankovnictví, obchodování a prodeje (Treasury), komerčního a retailového bankovnictví. Počet zaměstnanců se sídlem v Lahore je kolem 4 000.

Banka provozuje 1148 poboček v Pákistánu, z toho 77 poboček islámského bankovnictví, jednu pobočku v zóně exportu v Karáčí a velkoobchodní bankovní pobočku v Bahrajnu a 1150 bankomatů.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 9,67 miliardy USD a čistý zisk 130,18 milionu USD.

Askari Bank

Askari Bank se sídlem v Rávalpindí poskytuje služby jednotlivcům a firemním zákazníkům především v Pákistánu a na Středním východě. Působí v segmentech Corporate Finance, Trading and Sales, Retail Banking, Commercial Banking, Payment and Settlement, Agency Services, Retail Brokerage a Asset Management. Banka, která byla založena v roce 1991, v současné době zaměstnává přibližně 554 zaměstnanců.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 5,6 miliardy USD a čistý zisk dosáhl 47 milionů USD.

MCB banka

Společnost MCB Bank, založená v roce 1947, nabízí komerční bankovnictví a související produkty a služby v Pákistánu, jižní Asii, na Středním východě a v Eurasii. S přibližně 14 000 zaměstnanci sídlí mimo město Lahore.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 9,51 miliardy USD a čistý zisk ve výši 19,8 milionu USD.

Faysal Bank

Faysal Bank, která byla založena v roce 1994, poskytuje v Pákistánu řadu finančních služeb. Banka působí ve čtyřech segmentech: podnikové finance, obchodování a prodej, retailové bankovnictví a podnikové a komerční bankovnictví. Banka se sídlem v Karáčí spravuje 350 poboček v přibližně 100 městech a zaměstnává přibližně 3 600 osob.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 4,02 miliardy USD a čistý zisk činil 38,89 milionu USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu…. Pro kariéru v bankovnictví získáte s námi kurzy finančního modelování významnou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank v Pákistánu. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepší banky v Hongkongu Nejlepší banky v Hongkongu Toto je průvodce po 10 nejlepších bankách v Hongkongu. Hongkongský bankovní systém je tříúrovňový systém skládající se z licencovaných bank, bank s omezenou licencí a bank přijímajících vklady. Seznamte se s top 10 bankami v Hongkongu, včetně HSBC, Bank of China, Hang Seng Bank, Bank of East Asia, ICBC,
  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Bulge Bracket Banks Bulge Bracket Investment Banks Bulge Bracket Investment Banks jsou nejlepší světové investiční banky. Seznam zahrnuje společnosti jako Goldman Sachs, Morgan Stanley, BAML a JP Morgan. Co je to Bulge Bracket Investment Bank a
  • Certifikace investičního bankovnictví Certifikace FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a Ferrari

Poslední příspěvky