Top Banks in Japan - Overview and Guide to Top 10 Banks in Japan

V Japonsku je přibližně 200 bank. Japonská centrální banka (Bank of Japan), centrální banka země, byla založena v roce 1882 s cílem kontrolovat domácí peněžní zásobu a sloužit jako věřitel poslední instance bankám v Japonsku. Japonský bankovní systém se skládá z:

  • Banky s domácí licencí - městské banky, regionální banky a svěřenecké banky
  • Zahraniční banky

Podle agentury Moody’s je výhled japonského bankovního systému stabilní, protože se očekává, že provozní prostředí bank, riziko aktiv a likvidita převáží tlak na domácí ziskovost ze záporné úrokové politiky Bank of Japan (NIRP).

Pro kohokoli, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Japonsku, je tento seznam nejlepších bank v Japonsku užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

Banky v Japonsku

Nejlepší banky v Japonsku jsou:

Finanční skupina Mitsubishi UFJ

Společnost Mitsubishi Group, založená v roce 1880, má sídlo v Chiyodě v Tokiu. Banka zaměstnává přibližně 140 000 zaměstnanců a obsluhuje 12 milionů zákazníků. Působí prostřednictvím segmentů Retail Banking Business Group, Corporate Banking Business Group, Trust Assets Business Group a Global Business Group. Má 1 200 míst v přibližně 50 zemích.

V roce 2016 skupina vykázala celková aktiva ve výši 2 901 miliard USD a celkový příjem 14 miliard USD.

Japonská poštovní banka

Japan Post Bank byla založena v roce 2006 a sídlí v Chiyodě v Tokiu. Banka poskytuje různé bankovní produkty a služby retailovým a korporátním klientům v Japonsku a dalších zemích. Zaměstnává kolem 13 000 osob a působí prostřednictvím 234 poboček a 23 879 pošt.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 714,4 miliardy USD a celkový příjem činil 3 miliardy USD.

Finanční skupina Mizuho

Finanční skupina Mizuho byla založena v roce 2003 a poskytuje bankovní a finanční služby v Japonsku, Americe, Evropě a Asii / Oceánii. Banka působí prostřednictvím různých obchodních segmentů, včetně retailové a obchodní bankovní společnosti, korporátní a institucionální společnosti, globální korporátní společnosti, globální tržní společnosti a společnosti pro správu aktiv. Se sídlem v Čijodě v Tokiu má banka zhruba 60 000 zaměstnanců.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 400 miliard USD a čistý zisk dosáhl 5 miliard USD.

Finanční skupina Sumitomo Mitsui

Společnost Sumitomo Financial Group, založená v roce 2002, působí jako kooperativní finanční instituce. Banka se sídlem v Tokiu v Čijodě poskytuje bankovní a finanční služby prostřednictvím 72 kanceláří ve 38 zemích. Bankovní jednotka je rozdělena na Velkoobchod, Maloobchod, Mezinárodní, Treasury, Sumitomo Mitsui Finance a Leasing, SMBC Nikko Securities a spotřebitelské financování / kreditní karty. Zaměstnává kolem 70 000 pracovníků.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 1 656 miliard USD a celkový příjem ve výši 8 749 milionů USD.

Norinchukinová banka

Banka Norinchukin byla založena v roce 1923 a sídlí v Chiyodě v Tokiu. Banka poskytuje bankovní služby a finanční podporu japonskému odvětví rybolovu, lesnictví a zemědělství. Spravuje pobočky v New Yorku, Londýně a Singapuru a má zastoupení v Pekingu a Hongkongu.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 1 000 miliard USD a celkový příjem 19 milionů USD.

Resona Holdings

Společnost Resona Holdings se sídlem v Tokiu v Čijodě byla založena v roce 2001. Banka zaměstnává přibližně 70 000 osob. Resona Holdings působí ve třech obchodních segmentech: individuální, korporátní a tržní. Segment Individuální se zaměřuje na poskytování poradenských služeb souvisejících s osobními půjčkami, správou aktiv a nástupem aktiv. Firemní segment nabízí podnikatelské půjčky, správu aktiv, půjčky na nemovitosti, podnikové penzijní služby, obchodní nástupnictví a podporu obchodního růstu. Segment Market zajišťuje nákup a provoz fondů, deviz, dluhopisů a derivátů prostřednictvím finančních trhů.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 451 milionů USD a celkový příjem dosáhl 1,69 milionu USD.

Finanční skupina Concordia

Finanční skupina Concordia, založená v roce 2016, je největší z regionálních bank v Japonsku. Banka se sídlem v Tokiu zaměstnává přibližně 6 000 zaměstnanců. Vzniklo sloučením Bank of Yokohama a Higashi-Nippon Bank.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 142 miliard USD a celkový příjem 750 milionů USD.

Finanční skupina Fukuoka

Finanční skupina Fukuoka byla založena v roce 2007 a její ústředí je ve městě Fukuoka. Banka zaměstnává kolem 6700 osob. Působí prostřednictvím svých bankovních a dalších podniků. Segment Bankovnictví poskytuje bankovní služby, jako jsou vklady, půjčky a směnárny. Segment Ostatní pracuje v oblasti záruk, podpory revitalizace, správy úvěrů a inkasa.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 151 miliard USD a celkový příjem 2 miliardy USD.

Chiba Bank

Společnost Chiba Bank, která byla založena v roce 1943, má sídlo v Chiba. Společnost poskytuje bankovní produkty a služby v Japonsku i v zahraničí. Zaměstnává kolem 4300 zaměstnanců. K 31. březnu 2017 provozovala přibližně 181 kanceláří, z toho 157 poboček, 21 poboček a 3 virtuální pobočky; 47 346 pobočkových poboček ATM; 3 přepážky na směnu peněz; 3 pobočky v New Yorku, Hongkongu a Londýně; a 3 zastoupení v Šanghaji, Singapuru a Bangkoku.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 129 miliard USD a celkový příjem dosáhl 491 milionů USD.

Finanční skupina Hokuhoku

Finanční skupina Hokuhoku byla založena v roce 2003 a její ústředí je v Toyamě. Banka zaměstnává kolem 5400 zaměstnanců. Funguje prostřednictvím následujících segmentů: Hokuriku Bank, Hokkaido Bank a další. Segmenty Hokuriku Bank a Hokkaido Bank nabízejí finanční služby prostřednictvím bankovních operací. Segment Ostatní se zabývá leasingem a obchodem s kreditními kartami. Spravuje také nebankovní dceřiné společnosti.

V roce 2016 banka vykázala celková aktiva ve výši 107 miliard USD a vykázala celkový příjem ve výši 265 milionů USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví Šablona životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank v Japonsku. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Top 10 bank v Hong Kongu Nejlepší banky v Hong Kongu Toto je průvodce po 10 nejlepších bankách v Hong Kongu. Hongkongský bankovní systém je tříúrovňový systém skládající se z licencovaných bank, bank s omezenou licencí a bank přijímajících vklady. Seznamte se s top 10 bankami v Hongkongu, včetně HSBC, Bank of China, Hang Seng Bank, Bank of East Asia, ICBC,
  • Top 10 bank v Singapuru Nejlepší banky v Singapuru Více než 200 bank působí v Singapuru. Seznamte se s nejlepšími bankami v Singapuru a naplánujte si svou kariéru v bankovnictví. Singapur je mezinárodní finanční centrum, jehož vládní praktiky pro-obchodní politiky z něj dělají bankovní uzel v jihovýchodní Asii. Prozkoumejte přehled Finance těchto bank
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky