Funkce Excel Consolidate - Průvodce kombinováním více souborů aplikace Excel

Funkce konsolidace v aplikaci Excel Definice aplikace Excel Definice: softwarový program společnosti Microsoft, který používá tabulky k uspořádání čísel a dat pomocí vzorců a funkcí. Excel analýza je všudypřítomná po celém světě a používají ji firmy všech velikostí k provádění finančních analýz. umožňuje analytikovi kombinovat informace z více sešitů na jednom místě. Funkce konsolidace aplikace Excel vám umožňuje vybrat data z různých umístění a vytvořit tabulku, která vám shrne informace.

Jak konsolidovat data v aplikaci Excel

Vytvořili jsme průvodce krok za krokem, který vám pomůže vytvořit vlastní konsolidaci kombinací podobně uspořádaných dat napříč několika listy a sešity.

Níže uvedené snímky obrazovky vám pomohou vidět příklad použití funkce konsolidace aplikace Excel:

Krok 1: Otevřete všechny soubory (sešity), které obsahují data, která chcete sloučit.

Krok 2: Zajistěte, aby byla data uspořádána stejným způsobem (viz příklad níže).

Krok 3: Na datových páskách vyberte Datové nástroje a poté Konsolidovat.

Krok 4: Vyberte metodu konsolidace (v našem příkladu je to Sum).

Krok 5: Vyberte data včetně štítků a klikněte na Přidat

Krok 6: Opakujte krok 5 pro každý list nebo sešit, který obsahuje data, která potřebujete zahrnout

Krok 7: Zaškrtněte políčka „horní řádek“, „levý sloupec“ a „vytvořit odkazy na zdroj dat“ (tato pole zaškrtáváte, pokud nechcete štítky nebo nechcete aktivní odkazy) a klikněte na OK knoflík.

Excel konsolidovat

Příklad aplikace Excel Consolidate

jak to udělat Excel Consolidate

Excel konsoliduje výstup

Proč používat funkci konsolidace dat?

Existuje mnoho důvodů, proč může finanční analytik chtít použít funkci konsolidace aplikace Excel. Jedním příkladem může být kombinace rozpočtů z různých oddělení do jednoho celofiremního rozpočtu. To může být běžné pro analytika nebo manažera pracujícího ve finančním plánování a analýze. Analytik FP&A Staňte se analytikem FP&A ve společnosti. Načrtneme plat, dovednosti, osobnost a školení, které potřebujete pro FP&A pracovní místa a úspěšnou finanční kariéru. Analytici, manažeři a ředitelé FP&A jsou odpovědní za poskytování výkonných manažerů potřebným analýzám a informacím (FP&A) nebo jiných účetních funkcí.

Co když zdroje dat obsahují různé položky?

Funkce konsolidace aplikace Excel bude i nadále fungovat, pokud jsou v levém sloupci různé štítky. Klíčem je pečlivě používat štítky a zajistit, aby byly v každé tabulce stejné (např. Pokud máte pravopisnou chybu nebo mírně odlišnou verzi štítku, bude s nimi zacházet jako s oddělenými).

Více školení v Excelu

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce funkcí konsolidace v Excelu. Podívejte se na náš bezplatný kurz selhání aplikace Excel, kde se dozvíte více tipů, triků a osvědčených postupů v aplikaci Excel. Vyvinuli jsme také velkou knihovnu dalších zdrojů, které každý finanční analytik najde pro své dovednosti v oblasti finančního modelování užitečné, včetně:

  • Kurz Excel pro pokročilé
  • If with And in Excel IF Statement Between Two Numbers Download this free template for an IF statement between two numbers in Excel. V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak vypočítat IF pomocí příkazu AND. Naučte se, jak vytvořit příkaz IF, který otestuje, zda buňka obsahuje hodnotu mezi dvěma čísly, a poté vygeneruje požadovaný výsledek, pokud je tato podmínka splněna
  • Porovnávání indexů v aplikaci Excel Vzorec porovnávání indexů Kombinace funkcí INDEX a MATCH je výkonnější vyhledávací vzorec než VLOOKUP. Naučte se používat INDEX MATCH v tomto výukovém programu Excel. Index vrací hodnotu buňky v tabulce na základě čísla sloupce a řádku a funkce Match vrací pozici buňky v řádku nebo sloupci. Naučte se, jak na ně v této příručce
  • Seznam vzorců aplikace Excel Vzorce aplikace Excel Cheat Sheet Finance Cheat sheet aplikace Excel pro vzorce vám poskytne všechny nejdůležitější vzorce pro provádění finanční analýzy a modelování v tabulkách aplikace Excel. Pokud se chcete stát mistrem finanční analýzy v Excelu a odborníkem na vytváření finančních modelů, jste na správném místě.

Poslední příspěvky