Nejlepší banky ve Švýcarsku - přehled 10 nejlepších bank ve Švýcarsku

Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem, obecněji známý jako FINMA, reguluje banky ve Švýcarsku. UBS a Credit Suisse jsou dvě největší banky ve Švýcarsku, které představují více než 50% celkových vkladů v zemi. Švýcarský bankovní systém zahrnuje:

 • Velké banky
 • Zahraniční banky
 • Raiffeisen Group - družstevní banky
 • Soukromé banky
 • Cantonal Banks - Vládní komerční banky, které tvoří přibližně 30% bank ve Švýcarsku

Podle agentury Moody’s je švýcarský bankovní systém stabilní kvůli silným provozním podmínkám navzdory výzvám nízkých úrokových sazeb a inflace cen bydlení, kterým čelí ekonomika.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví ve Švýcarsku, je tento seznam nejlepších bank ve Švýcarsku užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

nejlepší banky ve švýcarsku

Nejlepší banky ve Švýcarsku jsou:

UBS

UBS vznikla v roce 1998 po fúzi mezi Union Bank of Switzerland, založená v roce 1862, a Swiss Bank Corporation, založená v roce 1872. Je největší bankou ve Švýcarsku se sedmi hlavními pobočkami po celém světě.

Banka se sídlem v Curychu poskytuje služby správy majetku, správy aktiv a investičního bankovnictví.

V roce 2016 společnost UBS vykázala celkový příjem 30 miliard USD a celková aktiva 978 miliard USD.

Credit Suisse

Credit Suisse, která byla založena v roce 1856, je jednou z předních bank ve Švýcarsku a její ústředí je v Curychu. Čtyři divize banky zahrnují:

 1. Investiční bankovnictví
 2. Osobní bankovnictví
 3. Správa majetku
 4. Skupina sdílených služeb, která poskytuje marketing a podporu dalším třem divizím

Společnost Credit Suisse, která působí v 50 zemích, zaměstnává přibližně 48 200 zaměstnanců. Banka obsluhuje klienty prostřednictvím tří regionálně zaměřených divizí: Swiss Universal Bank, International Wealth Management a Asia-Pacific.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 2,53 miliardy USD a celková aktiva činila 858 miliard USD.

Švýcarský Raiffeisen

Swiss Raiffeisen je družstevní banka ve Švýcarsku. Jedná se o třetí největší banku v zemi s 3,7 miliony zákazníků, z nichž 1,9 milionu tvoří členové družstva nebo spoluvlastníci banky. Skládá se z 292 kooperativně strukturovaných bank Raiffeisen a provozuje 1 004 poboček po celém Švýcarsku.

V současné době banka zaměstnává 11 759 osob. Od roku 2016 činila její celková aktiva 229 miliard USD.

Kantonální banka v Curychu

Banka byla založena v roce 1870 a je největší z kantonálních bank ve Švýcarsku. Se sídlem v Curychu poskytuje švýcarským a německým zákazníkům spořicí účty, půjčky centrálních hypotečních institucí, služby správy investic a profesionální finanční poradenské služby.

Curych Cantonal Bank nabízí také mezinárodní platby, akreditivy, služby sběru dokumentů, exportní financování a bankovní záruky. Působí prostřednictvím sítě přibližně 81 poboček a 348 bankomatů po celé zemi.

V roce 2016 vykázala banka čistý příjem 60 miliard USD a vykázala celková aktiva 165,2 miliardy USD.

Julius Baer

Julius Baer, ​​která byla založena v roce 1890, je skupinou privátního bankovnictví a působí ve 20 zemích. Banka se sídlem v Curychu zaměstnává 6 205 zaměstnanců. Poskytuje různé strukturované produkty a služby, jako je diskreční mandát, investiční poradenství, lombardské financování, financování nemovitostí a plánování majetku. Zabývá se také cennými papíry, směnárnami, obchodem s drahými kovy a poradenskými službami. Provozuje také otevřenou platformu produktů a služeb.

Banque cantonale de Genève (BCGE)

Jak název napovídá, BCGE je kantonální banka založená v roce 1861. Současná podoba banky vznikla v roce 1994. Zaměřuje se na malé a střední podniky a poskytuje hypotéky, osobní půjčky, spořicí účty, služby správy majetku a majetku , institucionální financování nemovitostí, poradenské služby, globální financování komodit a financování a správa veřejných orgánů.

Zaměstnává 791 zaměstnanců a od roku 2016 činil celkový příjem banky 365,98 milionu USD a celková aktiva dosáhla 22,37 miliardy USD.

Vontobel

Společnost Vontobel, založená v roce 1924, nabízí kromě investičního bankovnictví také služby správy majetku a správy aktiv. V současné době banka zaměstnává 1700 osob.

Společnost má centrálu v Curychu a působí na 21 místech po celém světě. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 1130,5 milionu USD a celková aktiva činila 20281 milionů USD.

Migros Bank AG

Společnost Migros Bank, která byla založena v roce 1958, je dceřinou společností Migros-Genossenschafts-Bund. Banka poskytuje účty, hypotéky, úvěrové a investiční služby, finanční služby, karty a služby elektronického bankovnictví.

V současné době zaměstnává přibližně 1 327 osob a spravuje 67 poboček pouze ve Švýcarsku. V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 865 milionů USD a celková aktiva 44 674 milionů USD.

Banka J. Safra Sarasin

Bank J. Safra Sarasin, založená v roce 1841, je dceřinou společností brazilské skupiny Safra. Banka poskytuje služby investičního poradenství a správy aktiv soukromým a institucionálním klientům. Do současného stavu vstoupila v roce 2013, kdy skupina Safra Group získala Bank Sarasin & Co. Ltd a spojila ji se svou dceřinou společností Bank Jacob Safra Switzerland.

Společnost má centrálu v Basileji a v současné době zaměstnává přibližně 1841 zaměstnanců. Spravuje kanceláře na několika místech po celém světě, jako je Bern, Ženeva, Lugano, Lucern, Curych, Dauhá, Dubaj, Dublin, Frankfurt, Gibraltar, Guernsey, Hamburk, Hannover, Hongkong, Londýn, Lucembursko, Monako, Mnichov, Nassau, Panama , Poznaň, Singapur, Stuttgart a Varšava.

EFG International

Společnost EFG International, která byla založena v roce 1995, je dceřinou společností evropské finanční skupiny EFG Bank. Banka nabízí služby privátního bankovnictví a správy aktiv a působí na 40 místech po celém světě. Společnost se sídlem v Curychu zaměstnává v současnosti 3 750 zaměstnanců.

Působí prostřednictvím tří hlavních obchodních segmentů:

 1. Privátní bankovnictví a správa majetku
 2. Správa majetku
 3. Investiční a bohatá řešení

Segment EFG International pro soukromé bankovnictví a správu majetku je řízen na regionální úrovni a je rozdělen na kontinentální Evropu, Švýcarsko, Ameriku, Spojené království a Asii. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 755,07 milionu USD a celková aktiva dosáhla 44 257 milionů USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších bank ve Švýcarsku. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

 • Nejlepší banky v Rakousku Nejlepší banky v Rakousku V Rakousku je více než 700 bank. Rakouský bankovní systém je univerzální bankovní systém, který nabízí velký potenciál pro synergie a snižování rizik. Podle agentury Moody's je rakouský bankovní systém stabilní. Banky v Rakousku jsou rozděleny do různých obchodních sdružení podle odvětví
 • Nejlepší banky na ostrově Man Nejlepší banky na ostrově Man V současné době je na ostrově Man pouze 18 bank. V roce 2016 zavedla vláda „alternativní bankovní režim“ s cílem podpořit vstup nových bank na ostrov Man. Nový režim klasifikuje licence pro přijímání vkladů do tří typů
 • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
 • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
 • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky