Co mohu dělat po B.Com? - Průvodce nejlepšími příležitostmi

Jedna z nejčastějších otázek, kterou dostáváme od studentů financí, než začnou, je - „Co mohu dělat po B.Com (bakalář obchodu degee)?“ Často k nám přicházejí trochu zmatení, co dělat dál.

Na jedné straně tvrdě pracovali a investovali spoustu peněz do výdělku B.Com. Na druhou stranu, pro mnoho kariérních cest nestačí B.Com a je zapotřebí více školení, vzdělání nebo dokonce označení.

Tato příručka je navržena tak, aby vám pomohla zorientovat se ve všech nejasnostech a najít cestu, která je pro vás to pravé.

co mohu dělat po b.com

10 nejlepších věcí, které můžete udělat po B.Com:

# 1 Získejte pracovní zkušenosti v bance

Tato možnost by měla být na prvním místě vašeho seznamu. Kariéra v bankovnictví (Sell-Side) Banky, známé také jako Dealers nebo souhrnně jako Sell-Side, nabízejí širokou škálu rolí, jako je investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, prodej a obchodování, jsou jedním z největších zaměstnavatelů v sektoru finančních služeb a rádi najímají studenty, kteří právě promovali s titulem B.Com.

Kliknutím sem zobrazíte seznam 100 nejlepších globálních bank. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste urychlili svou kariéru a začali plánovat svůj přístup. Nezapomeňte se zúčastnit náborových akcí kampusu, pokud jste ještě studentem, nebo začněte navazovat kontakty s absolventy, pokud jste již promovali.

Mezi hlavní možnosti kariéry v bankách pro někoho s B.Com patří:

 • Cesta k investování v oblasti investičního bankovnictví Kariéra v investičním bankovnictví - naplánujte si svoji kariérní cestu IB. Dozvíte se o platech investičního bankovnictví, o tom, jak se najímat a co dělat po kariéře v IB. Divize investičního bankovnictví (IBD) pomáhá vládám, korporacím a institucím získávat kapitál a provádět fúze a akvizice (M&A).
 • Akciový výzkum Analytik akciového výzkumu Analytik akciového výzkumu poskytuje výzkumné pokrytí veřejných společností a distribuuje tento výzkum klientům. Pokrýváme plat analytika, popis práce, vstupní body odvětví a možné kariérní cesty.
 • Prodej a obchodování Profil prodeje a obchodování Kariéra Divize prodeje a obchodování (S&T) investiční banky pomáhá vzájemným fondům, zajišťovacím fondům, penzijním fondům atd. Usnadňovat transakce s akciemi (nákup / prodej). Kariéra v oblasti prodeje a obchodování může být při velmi rychlém prostředí extrémně namáhavá. Konkurence o pozice je intenzivní, kompenzace může být velmi vysoká,
 • Profesní profil komerčního bankovnictví Komerční bankovnictví Kariérní cesta komerčního bankovnictví poskytuje klientům úvěrové produkty, jako jsou termínované půjčky, revolvingové úvěrové linky, syndikované nástroje, služby správy hotovosti a další produkty s pevným výnosem. Jako analytik úvěru nebo správce účtu poskytujete finanční poradenství
 • Retailové bankovnictví Popis osobního bankéře Osobní bankéři nabízejí pomoc při správě a dohledu nad finančními potřebami osobního bankovního účtu klienta. Podrobnosti popisu úlohy osobního bankéře zahrnují zákazníky pomoci při otevírání, správě a optimalizaci jejich bankovních účtů a dalších produktů, sledování potenciálních zákazníků a potenciálních zákazníků

# 2 Získejte pracovní zkušenosti v účetní firmě

Stále mě zajímá, co mohu dělat po B.Com? Práce ve velkém veřejném účetnictví Účetnictví Veřejné účetní firmy se skládají z účetních, jejichž práce slouží podnikům, jednotlivcům, vládám a neziskovým organizacím při přípravě finančních výkazů, daňová firma je skvělým místem pro začátek. Největší účetní firmy najímají každoročně spoustu absolventů vysokých škol a jejich vzdělávací programy vám mohou poskytnout více znalostí, více dovedností a vynikající pracovní zkušenosti.

Nejlepší možnosti kariéry v účetních firmách s B.Com zahrnují:

 • Transakční poradenství Transaction Advisory Career Profile Skupiny transakčních poradenských služeb (TAS) v účetních firmách pomáhají organizacím hodnotit a procházet podnikové transakce se službami, které zahrnují obchodní modelování, fúze a akvizice a oceňování. Kariéra v transakčním poradenství je hodně jako investiční bankovnictví
 • Due diligence Due Diligence Career Profile Tyto skupiny provádějí „finanční due diligence“ jménem nabyvatelů společností za účelem analýzy finančních výkazů cílových společností a celkového finančního zdraví. Kariéra v týmu finanční due diligence může při transakci vyžadovat dlouhé hodiny a vyžaduje účetnictví a analýzu na forenzní úrovni.
 • Oceňování Oceňování Analytik Profesní profil Oceňovací analytik poskytuje oceňovací služby pro veřejné a soukromé společnosti. Obvykle se zaměřují na identifikaci a ocenění nehmotných aktiv a konkrétněji na snížení hodnoty goodwillu a alokaci kupní ceny (PPA). Kariéra analytika v týmu pro oceňování může vyžadovat významné finanční modelování a analýzu.

# 3 Získejte pracovní zkušenosti ve společnosti

Korporace označuje provozní společnost jako Google, Facebook, Tesla, Amazon, Salesforce atd. Kariéra společnosti Korporátní informace Právní korporátní informace o Corporate Finance Institute (Finance). Tato stránka obsahuje důležité právní informace o financích, včetně registrované adresy, daňového čísla, obchodního čísla, osvědčení o založení, názvu společnosti, ochranných známek, právního poradce a účetního. mohou být vynikajícím cvičištěm pro čerstvého absolventa bakalářského obchodu, protože mohou nabídnout širokou škálu pracovních zkušeností a zajistit dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Nejlepší role pro absolventy B.Com ve společnosti jsou:

 • Finanční plánování a analýza FP&A FP&A Analyst Staňte se analytikem FP&A ve společnosti. Načrtneme plat, dovednosti, osobnost a školení, které potřebujete pro FP&A pracovní místa a úspěšnou finanční kariéru. Analytici, manažeři a ředitelé FP&A jsou zodpovědní za poskytování výkonných manažerů potřebným potřebám analýz a informací
 • Treasury management Treasury Career Path Práce s treasury managementem zahrnuje zajištění toho, aby peněžní a finanční rizika v podnikání byla správně řízena a optimalizována. Hlavní prioritou je zajistit správu hotovosti pro každodenní obchodní operace a zároveň mít výhled na dlouhodobou strategii. Kariérní cesta pokladnice může být velmi zajímavá a obohacující
 • Vztahy s investory Manažer vztahů s investory Manažer vztahů s investory má odpovědnost za překlenutí komunikační propasti mezi vedením společnosti a jejími investory. Manažer vztahů s investory pomáhá podporovat uvolňování informací, vyřizování dotazů a schůzek, poskytování zpětné vazby vedení, krizový management, schůzky analytiků
 • Korporátní rozvoj Korporátní rozvoj Kariéra Cesta k korporátnímu rozvoji zahrnuje provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu interně pro společnost. Korporátní rozvoj („corp dev“) je odpovědný za interní provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu pro společnost. Prozkoumejte kariérní cestu.

# 4 Získejte označení FMVA

Pokud hned po škole nezískáte zaměstnání v jedné ze tří výše uvedených možností (nebo dokonce, pokud ano), možná budete chtít zvážit studium pro certifikaci FMVA FMVA® Připojte se k 350 600+ studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, JP Morgan a Ferrari. Toto označení je silně zaměřeno na finanční modelování a oceňování a také na další praktické aplikace.

Může to být tak náročné, někteří noví absolventi B.Com se raději soustředí na studium na plný úvazek a poté, co dokončí vysokoškolský titul.

Kariérní cesty pro certifikaci FMVA FMVA® Připojte se k více než 350 600 studentům, kteří pracují pro společnosti jako Amazon, J.P. Morgan a označení Ferrari, zahrnují:

 • FP&A Analyst FP&A Analyst Staňte se analytikem FP&A ve společnosti. Načrtneme plat, dovednosti, osobnost a školení, které potřebujete pro FP&A pracovní místa a úspěšnou finanční kariéru. Analytici, manažeři a ředitelé FP&A jsou zodpovědní za poskytování výkonných manažerů potřebným potřebám analýz a informací
 • Research Analyst Buy Side Research Career Profile Úkolem nákupu na straně nákupu ve společnosti spravující aktiva je generování investičních doporučení používaných v interně spravovaných fondech a portfoliích. O pozice se hodně soutěží, kompenzace je solidní a práce extrémně mozková.
 • Analytik investičního bankovnictví Je pro vás investiční bankovnictví vhodná? Tato příručka vám pomůže posoudit, zda je pro vás investiční bankovnictví vhodné. Investiční bankovnictví je vzrušující a lukrativní kariéra, ale není to správné pro každého. Možná máte touhu vydělat více než 100 000 $ ročně jako analytik prvního ročníku v New Yorku, ale musíte si pamatovat, že investiční bankovnictví není jen dobře placená, ale vysoce sázková a vysokotlaká práce.

# 5 Vraťte se do školy kvůli MBA

Stále přemýšlím, co mohu dělat po B.com? Získání titulu Master of Business Administration (MBA) vám může pomoci oddělit se na přeplněném trhu práce a získat si respekt vašich vrstevníků. Dalším záložním plánem, pokud nezískáte práci u prvních tří možností, je absolvování vysokoškolského studia.

Další informace najdete v naší příručce: Stojí MBA za to? Stojí MBA za to? Pokud uvažujete o obchodní škole, na kterou se možná ptáte, stojí za to MBA ?. Odpověď (jako v každé třídě MBA) je: „záleží“. Kromě zátěže na MBA není téměř žádný důvod, abyste MBA neudělali, pokud to váš šéf platí. Mohou to použít jako páku proti vám a uzamknout vás, ale návratnost investic je neuvěřitelná, pokud je zdarma (samozřejmě).

Sledování titulu MBA může být velmi přínosné, ale často je drahé a jeho kvalita a pověst se značně liší.

# 6 Získejte online certifikaci ve finančním modelování

S masivním posunem trendů od tradičního vzdělávání k online vzdělávání a řešením dynamického učení byste měli vážně uvažovat o online certifikaci finančního modelování Certifikace finančního modelování Certifikace finančního modelování - získejte certifikát jako analytik pro finanční modelování a oceňování (FMVA) ® pro kariéru v investiční bankovnictví, FP&A,.

Většina elitních pracovních míst v oblasti podnikových financí vyžaduje dovednosti v oblasti finančního modelování, přesto to většina programů B.Com neučí.

Pokud chcete vyniknout, absolvování online kurzů Finance může být skvělým způsobem, jak tuto dovednost zvládnout.

Nejlepší pracovní místa, která vyžadují finanční modelování, jsou:

 • Private Equity Private Equity Kariéra Profil Analytici a spolupracovníci private equity vykonávají podobnou práci jako v investičním bankovnictví. Práce zahrnuje finanční modelování, oceňování, dlouhé hodiny a vysoké platy. Private equity (PE) je běžný kariérní postup pro investiční bankéře (IB). Analytici v IB často sní o „promoci“ na stranu nákupu,
 • Cesta k investování v oblasti investičního bankovnictví Kariéra v investičním bankovnictví - naplánujte si svoji kariéru IB. Dozvíte se o platech investičního bankovnictví, o tom, jak se najímat a co dělat po kariéře v IB. Divize investičního bankovnictví (IBD) pomáhá vládám, korporacím a institucím získávat kapitál a provádět fúze a akvizice (M&A).
 • Akciový výzkum Analytik akciového výzkumu Analytik akciového výzkumu poskytuje výzkumné pokrytí veřejných společností a distribuuje tento výzkum klientům. Pokrýváme plat analytika, popis práce, vstupní body odvětví a možné kariérní cesty.
 • Corporate Development Corporate Development Career Path Corporate Development jobs zahrnují provádění interních fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu pro společnost. Korporátní rozvoj („corp dev“) je odpovědný za interní provádění fúzí, akvizic, odprodejů a získávání kapitálu pro společnost. Prozkoumejte kariérní cestu.

certifikace finančního modelování Certifikace finančního modelování Certifikace finančního modelování - získejte certifikát jako analytik finančního modelování a oceňování (FMVA) ® pro kariéru v investičním bankovnictví, FP&A,

Základy: co je finanční modelování? Co je finanční modelování Finanční modelování se provádí v aplikaci Excel za účelem prognózy finanční výkonnosti společnosti. Přehled toho, co je finanční modelování, jak a proč stavět model.

Další informace: Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tento průvodce finančním modelováním zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a další

# 7 Získejte účetní označení (CPA nebo CA)

Ve třetím místě jsme již uvedli veřejné účetní firmy, ale to se týkalo pozic, které nutně nevyžadují účetnictví (tyto pozice mohou obsadit finanční profesionálové).

Pokud jste ochotni začít ve skupině Audit ve veřejné účetní firmě, můžete získat označení CPA nebo CA (v závislosti na zemi, ve které se nacházíte) a přejít na plnohodnotného účetního nebo přejít na další oblasti firmy.

Stát se CPA vám poskytne zlatý standard v účetních znalostech a zvýší vaši zaměstnatelnost. Banky, korporace a instituce milují najímání profesionálů s účetními označeními.

# 8 Změňte profesní dráhy

Když jste se zeptali, co mohu dělat po B.Com, pravděpodobně jste nečekali, že uslyšíte „změnit kariérní postup“, ale realita je taková, že někdy je to nejlepší volba.

Společnost B.Com vám poskytla skvělé školení a vystavení financím. Nyní to můžete doplnit o další dovednosti, jako je programování, inženýrství nebo podnikání, a přesunout se do oblasti, která vám může lépe vyhovovat.

Může být těžké provést změnu poté, co investujete tolik času, úsilí a peněz do bakalářského titulu, ale vždy zůstaňte otevřeni myšlence přestěhovat se úplně do jiné oblasti.

Chcete-li zjistit, která změna pro vás může být nejlepší, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu.

# 9 Použijte svou univerzitní síť absolventů

Pokud naše návrhy dosud neuspokojily vaši otázku, co mohu dělat po B.Com, možná tohle bude: Jedním z největších aktiv programu B.Com je síť absolventů.

Nejlepší způsob, jak získat ze své sítě absolventů plnou hodnotu, je promluvit si s kariérním centrem a požádat o představení absolventy, kteří pracují ve stejné oblasti, ve které máte zájem pracovat.

Zde je několik bodů pro efektivní vytváření sítí s absolventy:

 • Zaměřte se na lidi s pracovními místy, která jsou relevantní pro to, co hledáte
 • Najděte kameny, které jsou 3-5 let mimo, protože mají zkušenosti, ale ještě nejsou příliš starší
 • Neptejte se přímo na práci
 • Požádejte o informační rozhovor, abyste se dozvěděli, co dělají a co se jim na tom líbí / nelíbí
 • Požádejte každou osobu, se kterou se setkáte, aby vám představila ještě jednu osobu. Tímto způsobem váš síťový proces nikdy nekončí

# 10 Nabídněte výzkumný projekt nebo neplacenou stáž

Pokud vás všechny výše uvedené možnosti stále nechávají přemýšlet o tom, jaký je váš nejlepší kariérní postup, můžete zkusit nabídnout výzkumný projekt nebo bezplatnou stáž ve společnosti, pro kterou opravdu chcete pracovat.

Tato strategie funguje zvláště dobře s korporacemi Corporate Information Právní korporátní informace o Corporate Finance Institute (Finance). Tato stránka obsahuje důležité právní informace o financích, včetně registrované adresy, daňového čísla, obchodního čísla, osvědčení o založení, názvu společnosti, ochranných známek, právního poradce a účetního. (ne tak dobře s bankami Bankovní (Sell-Side) Kariéra Banky, známé také jako Dealers nebo souhrnně jako Sell-Side, nabízejí širokou škálu rolí, jako je investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, prodej a obchodování a účetní firmy) Účetnictví Veřejné účetní firmy se skládají z účetních, jejichž úkolem je sloužit podnikům, jednotlivcům, vládám a neziskovým organizacím tím, že připravují finanční výkazy, daně, protože mohou být flexibilnější a podnikatelnější.

Tato strategie „nohy ve dveřích“ by mohla být vše, co potřebujete, abyste mohli nastartovat svou kariéru ve společnosti. Nejlepší divize pro B.Com, s nimiž to můžete vyzkoušet, jsou:

 • Účetnictví
 • Finance
 • Finanční plánování a analýza Analytik FP&A Staňte se analytikem FP&A ve společnosti. Načrtneme plat, dovednosti, osobnost a školení, které potřebujete pro FP&A pracovní místa a úspěšnou finanční kariéru. Analytici, manažeři a ředitelé FP&A jsou zodpovědní za poskytování výkonných manažerů potřebným potřebám analýz a informací

Závěr o tom, co můžete dělat po B.Com

Doufejme, že vám těchto 10 nápadů dalo několik užitečných nápadů na téma „Co mohu dělat po B.Com?“ Pokud budete postupovat podle tohoto průvodce a našich mnoha dalších zdrojů, měli byste být ve skvělé kondici.

Mezi další finanční zdroje, které si můžete prohlédnout, patří všechny následující:

 • Interaktivní mapa kariéry
 • Jak získat práci v investičním bankovnictví Jak získat práci v investičním bankovnictví? Tato příručka nastiňuje, jak získat práci v investičním bankovnictví s využitím nejlepších tří taktik: vytváření sítí a obnovení, příprava na pohovor a technické dovednosti
 • Kompenzační průvodci Kompenzace Kompenzační a platové průvodci pro práce v oblasti podnikových financí, investičního bankovnictví, výzkumu kapitálu, FP&A, účetnictví, komerčního bankovnictví, absolventů FMVA
 • Otázky a odpovědi k rozhovorům Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru

Poslední příspěvky