Nejlepší banky v Německu - průvodce a přehled odvětví, 10 nejlepších bank

Banky v Německu jsou rozděleny do tří samostatných úrovní: soukromé banky, spořitelny ve veřejném vlastnictví (Landesbanks) a družstevní záložny. Německý bankovní systém se skládá z téměř 1 800 bank, mezi něž patří 200 soukromých bank, 400 bank ve veřejném vlastnictví a 1100 členských družstevních záložen.

Podle agentury Moody’s je bankovní systém země stabilní díky své odolné ekonomice a nízké nezaměstnanosti, což bankám v Německu pomáhá udržovat pevné finanční základy.

Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Německu, je tento seznam nejlepších bank v Německu užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

nejlepší banky v německu

Nejlepší banky v Německu jsou:

německá banka

Společnost Deutsche Bank, která byla založena v roce 1870, je největší z německých bank a jednou z předních společností v oblasti bankovních a finančních služeb na světě s rozsáhlým zastoupením v Evropě, Americe, asijsko-pacifickém regionu a na mnoha rozvíjejících se trzích. Hlavní činností banky je investiční bankovnictví. Poskytuje také služby v oblasti prodeje, obchodování, výzkumu, vzniku dluhu a vlastního kapitálu, fúzí a akvizic a řízení rizik.

Banka se sídlem ve Frankfurtu zaměstnává přibližně 100 000 zaměstnanců. V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 35,4 miliard USD a celková aktiva 1,88 bilionu USD.

Commerzbank

Společnost Commerzbank, založená v roce 1870, další z nejstarších bank v Německu, poskytuje služby retailového a komerčního financování, služby investičního bankovnictví, správu aktiv a soukromé bankovní služby.

Banka se sídlem ve Frankfurtu zaměstnává přibližně 49 000 zaměstnanců a obsluhuje 17,5 milionu zákazníků v 50 zemích. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 15,94 miliardy USD a celková aktiva činila 513,07 miliardy USD.

KFW Bankgruppe

Společnost KFW Bankgruppe, která byla založena v roce 1948, je vládní rozvojovou bankou. Kreditanstalt Fuer Wiederaufbau - KFW funguje jako reklamní banka. Poskytuje financování investic, projektů německých a evropských společností a hospodářských a sociálních iniciativ v rozvojových zemích, jakož i poradenské služby.

KFW financuje své obchodní aktivity prostřednictvím mezinárodních kapitálových trhů a v roce 2016 získala 85,84 miliardy USD. Mnozí ji považují za nejbezpečnější banku na světě. Je přítomen ve Frankfurtu nad Mohanem, Berlíně, Bonnu a Kolíně nad Rýnem. Globálně spravuje 80 místních a zastupitelských kanceláří.

Banka v současné době zaměstnává přibližně 5 900 zaměstnanců. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 2 237 milionů USD a celková aktiva dosáhla 598 miliard USD.

DZ Bank

DZ Bank je zkratka pro Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank, což znamená kooperativní banka. Banka založená v roce 2001 slouží jako centrální instituce pro více než 1 000 družstevních bank v Německu. Společnost se sídlem ve Frankfurtu zaměstnává přibližně 29 300 zaměstnanců a obsluhuje 16 milionů zákazníků.

Banka v současné době působí v Berlíně, Düsseldorfu, Hannoveru, Koblenzu, Mnichově, Munsteru a Stuttgartu, stejně jako v Londýně, New Yorku, Hongkongu a Singapuru.

V roce 2016 vykázala DZ Bank celkový příjem 7,2 miliardy USD a celková aktiva 600 miliard USD.

HypoVereinsbank (UniCredit Bank AG)

UniCredit Bank AG, založená v roce 1955, nabízí produkty a služby osobního a komerčního bankovnictví v Německu, Velké Británii, Itálii, Lucembursku, zbytku Evropy, Kanadě, Spojených státech a Asii. Banka v současné době zaměstnává 85 000 zaměstnanců a prostřednictvím 1150 poboček obsluhuje 11 milionů zákazníků. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 6,3 miliardy USD a celková aktiva činila 938 miliard USD.

Landesbank Baden-Württemberg

Landesbank Baden-Württemberg, založená v roce 1999, je jednou z univerzálních a komerčních bank v Německu. Sídlo společnosti je ve Stuttgartu a v současné době zaměstnává přibližně 10 840 zaměstnanců. Obchodní model banky je založen na pěti pilířích: korporátní zákazníci, soukromí zákazníci, spořitelny, financování nemovitostí a kapitálové trhy. Od roku 2016 činil celkový příjem banky 3,1 miliardy USD a celková aktiva dosáhla 287 miliard USD.

Bayerische Landesbank (BayernLB)

Společnost BayernLB, založená v roce 1884, poskytuje různé bankovní služby velkým korporacím a společnostem Mittelstand, zákazníkům v oblasti nemovitostí, finančním institucím, zákazníkům v oblasti správy aktiv a veřejnému sektoru v Evropě a Spojených státech. Banka se sídlem v Mnichově zaměstnává přibližně 7 000 osob.

V roce 2016 banka vykázala příjem 1,6 miliardy USD a celková aktiva 250 miliard USD.

Norddeutsche Landesbank (Nord / LB)

Společnost Nord / LB, založená v roce 1970, poskytuje finanční služby klientům ze soukromého, podnikového, institucionálního a veřejného sektoru v Německu a dalších zemích. Banka se sídlem v Hannoveru zaměstnává přibližně 6 400 zaměstnanců.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 2,3 miliardy USD a celková aktiva činila 205 miliard USD.

Landesbank Hessen-Thüringen (Helaba)

Banka je Landesbank nabízející finanční služby společnostem, bankám, institucionálním investorům a veřejnému sektoru. Působí také jako centrální clearingová instituce a poskytuje služby 40% spořitelen v Německu. Společnost se sídlem ve Frankfurtu provozuje pobočky v Berlíně, Stuttgartu a Mnichově. Mezinárodně je přítomna v Paříži, Londýně, New Yorku, Madridu, Moskvě, Šanghaji a Stockholmu. Banka byla založena v roce 1953 a zaměstnává přibližně 6 000 zaměstnanců.

Kromě dceřiných společností (Helaba Invest Kapitalanlagegesellschaft, Frankfurter Bankgesellschaft a OFB Group) skupinu tvoří také online banky 1822direkt, LBS Hessen-Thüringen a WIBank.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 636 milionů USD a celková aktiva dosáhla 193 miliard USD.

Banka NRW

NRW Bank je státní rozvojová banka se sídlem v Dusseldorfu. Banka, která byla založena v roce 2002, působí prostřednictvím segmentů Programová propagace, Ostatní propagace / Řízení likvidity a Zaměstnanci / Služby. Poskytuje půjčky s nízkým úrokem a také kapitálové financování a poradenské služby. Podílí se také na službách treasury a podnikání na kapitálových trzích, včetně komunálních půjček.

V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 263 milionů USD a celková aktiva 167 miliard USD.

Kariéra v investičním bankovnictví

Chcete-li proniknout do investičního bankovnictví, Jobs Projděte si popisy pracovních pozic: požadavky a dovednosti pro zveřejňování pracovních pozic v investičním bankovnictví, průzkumu kapitálu, treasury, FP&A, podnikových financí, účetnictví a dalších finančních oblastech. Tyto popisy pracovních míst byly sestaveny na základě nejběžnějších seznamů dovedností, požadavků, vzdělání, zkušeností a dalších, na které je třeba se zaměřit na několik důležitých věcí. Patří mezi ně vytváření sítí, obnovení životopisu investičního bankovnictví. Naučte se, jak napsat životopis investičního bankovnictví (analytik nebo spolupracovník) s bezplatným průvodcem a šablonou pro obnovení financí. Životopis IB je jedinečný. Je důležité přizpůsobit svůj životopis průmyslovému standardu, abyste se vyhnuli okamžitému smazání, zkušenostem a dovednostem v oblasti finančního modelování. Schopnosti finančního modelování Naučte se 10 nejdůležitějších dovedností v oblasti finančního modelování a toho, co je požadováno pro dobré finanční modelování v aplikaci Excel. Nejdůležitější dovednosti: účetnictví. Chcete-li se dozvědět více, prozkoumejte naši interaktivní kariérní mapu….

Pokud jde o bankovní kariéru, s našimi kurzy finančního modelování budete mít výraznou výhodu nad konkurencí.

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce nejvyšších německých bank. Pro každého, kdo hledá kariéru v bankovnictví, je tento seznam skvělým místem pro zahájení vytváření sítí. Přečtěte si také tyto další zdroje:

  • Nejlepších 10 bank v Norsku Nejlepší banky v Norsku Banky v Norsku tvoří 17 komerčních bank, 105 spořitelen a malý počet státních bank. Norský úřad pro finanční dohled dohlíží na všechny finanční instituce v zemi. V Norsku existují tři typy bank:
  • Nejlepší banky v Bahrajnu Nejlepší banky v Bahrajnu V Bahrajnu je více než 114 bank, včetně 23 retailových bank, 69 velkoobchodních bank, 2 specializovaných bank a 36 zastoupení zámořských bank. Bankovní systém země se skládá z islámských bank a konvenčních bank. Bahrajn je finančním centrem Středního východu.
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru
  • Projděte mě DCF Projděte mě DCF Otázka, projděte mě DCF Analýza je v rozhovorech s investičním bankovnictvím běžná. Naučte se, jak vyřešit otázku pomocí podrobného průvodce odpověďmi Finance. Sestavte si pětiletou předpověď nezajištěných volných peněžních toků, vypočítejte koncovou hodnotu a pomocí WACC diskontujte všechny tyto peněžní toky na současnou hodnotu.
  • Průvodce finančním modelováním Průvodce finančním modelováním zdarma Tato příručka pro finanční modelování zahrnuje tipy a osvědčené postupy aplikace Excel týkající se předpokladů, ovladačů, prognóz, propojení těchto tří výroků, analýzy DCF a dalších

Poslední příspěvky