Top 10 bank v Austrálii - přehled australských bank, kariéra

Australský bankovní systém hraje ve finančním systému země hlavní roli. Kromě tradičních bankovních služeb poskytují banky také obchodní bankovnictví, obchodování na finančních trzích, obchodování s cennými papíry, pojištění a správu fondů. Existuje 53 australských bank, z nichž 14 je vlastněno vládou. Tato příručka nastiňuje 10 nejlepších bank v Austrálii.

Podle agentury Moody’s je australský bankovní systém stabilní, zatímco země má silné ceny domů, rostoucí dluh domácností a mírný růst mezd. Pro každého, kdo uvažuje o kariéře v bankovnictví v Austrálii, bude tento seznam nejlepších bank v Austrálii užitečným průvodcem, kde začít. Další informace najdete v našich seznamech finančních institucí. Seznam společností hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili.

seznam 10 nejlepších bank v Austrálii

Prvních 10 bank v Austrálii je:

Commonwealth Bank

Commonwealth Bank je nadnárodní banka s působností na Novém Zélandu, Fidži, v Asii, USA a Velké Británii. Banka byla založena v roce 1911 a sídlí v Sydney. Banka zaměstnává kolem 51 800 zaměstnanců a provozuje více než 11 000 poboček.

Je největší z australských bank a nabízí diverzifikovanou škálu finančních produktů a služeb. V současné době poskytuje produkty a služby v oblasti maloobchodu, obchodu, institucionálního bankovnictví a správy majetku svým 16,6 milionům zákazníků.

Od roku 2016 činila celková aktiva banky 740 miliard USD a celkový příjem činil 19,52 miliardy USD.

Australská a novozélandská bankovní skupina (ANZ)

Společnost ANZ Bank, která byla založena v roce 1835, je jednou z největších australských bank a poskytuje různé bankovní a finanční produkty a služby maloobchodu, klientům s vysokým čistým jměním, malým podnikům, podnikům, komerčním a institucionálním. Divize Wealth Australia banky se skládá z obchodních jednotek Insurance and Funds Management, které nabízejí pojištění, investice a penzijní řešení. Banka působí na 34 trzích v USA, Evropě, Austrálii, na Novém Zélandu, v asijsko-pacifickém regionu a na Středním východě.

Banka zaměstnává přibližně 46 000 zaměstnanců a její ústředí je v Melbourne. V roce 2016 vykázala celková aktiva ve výši 726 miliard USD a vykázala celkový příjem ve výši 4 106 milionů USD.

Národní australská banka (NAB)

Třetí na seznamu 10 nejvýznamnějších bank v Austrálii je NAB, která vznikla sloučením národní banky Australasie a obchodní bankovní společnosti v Sydney v roce 1982. Banka poskytuje bankovní produkty a služby jednotlivcům i podnikům.

Společnost NAB se sídlem v Docklands provozuje prostřednictvím 820 bankovních center a je přítomna na Novém Zélandu, v USA, Asii a Evropě.

NAB v současné době zaměstnává přibližně 35 063 zaměstnanců a obsluhuje přibližně 8 milionů zákazníků po celém světě. Od roku 2016 dosáhly celkové příjmy banky 5,1 miliardy USD a celková aktiva dosáhla 617 miliard USD.

Westpac Bank

Westpac Bank byla první australskou bankou, která byla založena v roce 1817 jako Bank of New South Wales. V roce 1982 se stala společností Westpac Banking Corporation, když se BNSW spojila s Commercial Bank of Australia. Poskytuje bankovní produkty a finanční služby prostřednictvím pěti divizí: Consumer Bank, Business Bank, BT Financial Group, Westpac Institutional Bank a Westpac New Zealand. Banka zaměstnává zhruba 32 620 zaměstnanců. Společnost Westpac se sídlem v Sydney obsluhuje 13 milionů zákazníků.

V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 8,1 miliardy USD a vykázala celková aktiva 643 miliard USD.

Bank of Queensland

Bank of Queensland, která byla založena v roce 1874, je jednou z nejstarších bank v Austrálii. Se sídlem v Queenslandu nabízí služby retailového bankovnictví. Banka zaměstnává 48 556 osob a provozuje 200 poboček po celé Austrálii.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 394 milionů USD a celková aktiva činila 40,1 miliardy USD, což z ní činí jednu z nejlepších australských bank.

Macquarie Bank

Macquarie Bank se sídlem v Sydney je největší investiční bankou v Austrálii. Banka byla založena v roce 1969 a poskytuje služby v oblasti správy aktiv a financí, bankovnictví, poradenství, rizik a kapitálových řešení na trzích s dluhy, akciemi a komoditami. Macquarie Bank se sídlem v Sydney zaměstnává 13 597 zaměstnanců.

Od roku 2017 dosáhly celkové příjmy banky 8,3 miliardy USD a celková aktiva dosáhla 145 miliard USD.

Bendigo Bank

Bendigo Bank vznikla sloučením Bendigo Bank a Adelaide Bank v listopadu 2007. Banka je jednou z největších retailových bank v Austrálii s přibližně 7 200 zaměstnanci. Společnost má centrálu v Bendigo, působí v Adelaide a jižní Austrálii a udržuje regionální kanceláře v Docklands v Melbourne a Ipswich v Queenslandu.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 1,23 miliardy USD a celková aktiva činila 327,3 miliardy USD.

AMP Bank Ltd

AMP Bank byla založena v roce 1988 a poskytuje služby retailového bankovnictví. Banka se sídlem v Sydney zaměstnává přibližně 6 000 zaměstnanců. AMP Bank poskytuje širokou škálu služeb, včetně vkladů, hypoték na bydlení, produktů samoobslužného penzijního fondu, praktických finančních půjček a transakčních bankovních služeb. Banka je jednou z předních nezávislých společností spravujících bohatství v Austrálii a na Novém Zélandu.

AMP Bank obsluhuje přes pět milionů retailových zákazníků a 400 institucionálních klientů po celé Austrálii a na Novém Zélandu. Působí také v Asii, na Středním východě, v Evropě a Severní Americe.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 4 923 milionů USD a celková aktiva činila 5 984 milionů USD.

Suncorp Bank

Suncorp Bank poskytuje všeobecné pojištění, bankovnictví, životní pojištění a služby správy majetku v Austrálii a na Novém Zélandu. Banka byla založena v roce 1902 a sídlí v Brisbane. Suncorp Bank zaměstnává přibližně 13 500 osob a obsluhuje devět milionů zákazníků v Austrálii a na Novém Zélandu.

V roce 2016 vykázala banka celkový příjem 13,8 miliardy USD a vykázala celková aktiva 77,06 miliardy USD.

Bankwest

Nedávno se na seznam 10 nejlepších australských bank dostal Bankwest, který byl založen v roce 1895 jako venkovský věřitel na podporu státního zemědělství. V roce 1945 se Agricultural Bank stala plnohodnotnou obchodní bankou. Po svém založení v roce 1990 změnila svůj název na Bankwest v roce 1994. Se sídlem v Perthu má banka také pobočky v Adelaide, Brisbane, Canberře, Melbourne a Sydney.

S více než 926 zaměstnanci se Bankwest specializuje na osobní bankovnictví, obchodní bankovnictví, komerční bankovnictví, podnikové a soukromé bankovnictví, obchodní finance, agropodnikatelské finance, kreditní karty a další finanční služby.

Od roku 2016 činil celkový příjem banky 1,43 miliardy USD.

Kariérní mapa

Chcete-li se připravit na kariéru v bankovnictví v Austrálii, podívejte se nyní na naši kariérní mapu!

Dodatečné zdroje

Toto byl finanční průvodce největších 10 bank v Austrálii. Doufáme, že nyní lépe porozumíte nejlepším australským bankám. Abychom se dál učili a rozvíjeli svou kariéru, doporučujeme vám tyto další zdroje:

  • Top 100 investičních bank Společnosti Seznamy hlavních hráčů v oblasti podnikových financí. Máme seznamy nejdůležitějších společností poskytujících finanční služby, bank, institucí, účetních firem a korporací v tomto odvětví. Projděte si tyto příručky, připravte se na kariéru ve finančních službách a začněte s vytvářením sítí ještě dnes, abyste svou kariéru urychlili
  • Butikové investiční banky Butikové investiční banky Butikové investiční banky jsou menší firmy, které obvykle nenabízejí investiční bankovnictví s úplnými službami, ale nabízejí alespoň jednu finanční službu investičního bankovnictví. Butikové banky mají často pouze místní nebo regionální zastoupení, i když některé fungují globálně. Seznam butikových investičních bank
  • Co dělají investiční bankéři? Co dělají investiční bankéři? Co dělají investiční bankéři? Investiční bankéři mohou pracovat 100 hodin týdně prováděním výzkumu, finančního modelování a vytváření prezentací. Přestože investiční bankovnictví zahrnuje některé z nejžádanějších a finančně nejzajímavějších pozic v bankovním sektoru, je také jednou z nejnáročnějších a nejobtížnějších kariérních cest, Průvodce IB
  • Otázky rozhovoru s investičním bankovnictvím Rozhovory Eso na váš další rozhovor! Podívejte se na průvodce pohovorem Finance s nejčastějšími dotazy a nejlepšími odpověďmi na jakoukoli pracovní pozici v oblasti podnikových financí. Otázky a odpovědi k rozhovorům pro finance, účetnictví, investiční bankovnictví, kapitálový výzkum, komerční bankovnictví, FP&A a další! Bezplatní průvodci a procvičte si eso na pohovoru

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found