Funkce DISC - vzorec, příklady, jak používat DISC

Funkce DISC je funkce finančních funkcí aplikace Excel Seznam nejdůležitějších funkcí aplikace Excel pro finanční analytiky. Tento podváděcí list pokrývá stovky funkcí, které je důležité znát jako analytik aplikace Excel. Vypočítá míru diskontu dluhopisu Diskontní dluhopis Diskontní dluhopis je dluhopis, který je vydán za nižší cenu, než je jeho nominální hodnota, nebo dluhopis, který se obchoduje na sekundárním trhu, za cenu, která je pod nominální hodnotou. Je to obdoba dluhopisu s nulovým kupónem, pouze ten druhý neplatí úroky. Dluhopis se považuje za obchod se slevou. Pomůžeme znát diskontní sazbu, když známe další podrobnosti o dluhopisu.

Vzorec

= DISC (vypořádání, splatnost, pr, odkup, [základ])

Funkce DISC používá následující argumenty:

 1. Vyrovnání (povinný argument) - Toto je datum, kdy byl kupón zakoupen. Je to datum vypořádání cenného papíru nebo datum po datu emise, kdy je cenný papír obchodován s kupujícím.
 2. Splatnost (povinný argument) - Toto je datum splatnosti cenného papíru nebo datum, ke kterému cenný papír vyprší.
 3. Pr (povinný argument) - Cena cenného papíru za nominální hodnotu 100 USD.
 4. Vykoupení (povinný argument) - Toto je hodnota odkupu cenného papíru na nominální hodnotu 100 USD.
 5. Základ (volitelný argument) - Definuje základ počtu dní, který se použije při výpočtu. Možné hodnoty mohou být následující:

ZákladDen počítat základ
0 nebo vynechánoUSA (NASD) 30/360
1Skutečné / skutečné
2Skutečné / 360
3Aktuální / 365
4Evropská 30/360

Jak používat funkci DISC v aplikaci Excel?

Abychom pochopili použití funkce DISC, zvažte několik příkladů:

Příklad 1

Předpokládejme, že máme následující údaje:

Funkce DISC

Vzorec, který se má použít, je:

Funkce DISC - příklad 1

Získáme výsledek 3%. Pokud je výsledek v číselném formátu, musíme jej převést do procentního formátu.

Ve výše uvedeném příkladu:

 1. Vynechali jsme základní argument, takže funkce jej vzala jako 0, což označuje základ pro počítání dní v USA (NADS) 30/360 dnů).
 2. Argumenty datum jsme dali funkci DISC jako odkazy na buňky obsahující data. Pokud není použit formát data, dostaneme jako výsledek chybu.

Příklad 2

Vezměme si další příklad. Předpokládejme, že dostáváme informace o evropském dluhopisu:

Funkce DISC - příklad 2

Vzorec, který se má použít, je:

Funkce DISC - příklad 2a

Získáme výsledek 13%. V příkladu:

 1. Použili jsme základ 4, takže funkce ho brala jako 4, což označuje evropský základ počtu 30/360.
 2. Argumenty datum jsme dali funkci DISC jako odkazy na buňky obsahující data. Nezapomeňte, že na základě nastavení vašeho systému se mohou textové reprezentace dat ve funkcích aplikace Excel lišit.

Je třeba pamatovat na funkci DISC

 • # ČÍSLO! error - Vyskytuje se, když:
  • Dané datum splatnosti je menší nebo rovno datu vypořádání.
  • Vstupy pro argumenty pr, uplatnění nebo základ jsou neplatné číselné hodnoty. To znamená, že pokud je pr menší nebo rovno 0, pokud je vykoupení menší nebo rovno 0, nebo základ uvedený ve vzorci není roven 1, 2, 3 nebo 4.
 • Vypořádání, splatnost a základ jsou zkráceny na celá čísla.
 • Data jsou uložena v postupných sériových číslech, takže je lze použít při výpočtech. Ve výchozím nastavení je 1. ledna 1900 pořadové číslo 1 a 16. července 2016 je pořadové číslo 42567, protože je to 42 567 dní po 1. lednu 1900.
 • #HODNOTA! error - Vyskytuje se, když:
  • Uvedené datum splatnosti nebo datum vypořádání není platným datem aplikace Excel.
  • Libovolný z uvedených argumentů je nečíselná hodnota.

Kliknutím sem stáhnete ukázkový soubor aplikace Excel

Dodatečné zdroje

Děkujeme, že jste si přečetli finančního průvodce funkcí Excel DISC. Tím, že si uděláte čas na osvojení a zvládnutí těchto funkcí aplikace Excel, výrazně urychlíte svou finanční analýzu. Další informace najdete v těchto dalších finančních zdrojích:

 • Funkce aplikace Excel pro finance Excel pro finance Tento průvodce Excel pro finance vás naučí 10 nejlepších vzorců a funkcí, které musíte znát, abyste byli skvělým finančním analytikem v aplikaci Excel. Tato příručka obsahuje příklady, snímky obrazovky a podrobné pokyny. Nakonec si stáhněte bezplatnou šablonu aplikace Excel, která obsahuje všechny finanční funkce obsažené v tomto kurzu
 • Kurz vzorců pro Excel
 • Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Pokročilé vzorce aplikace Excel, které musíte znát Tyto pokročilé vzorce aplikace Excel jsou důležité pro znalost a posune vaše dovednosti v oblasti finanční analýzy na další úroveň. Pokročilé funkce aplikace Excel, které musíte znát. Naučte se 10 nejlepších vzorců aplikace Excel, které každý finanční analytik světové úrovně pravidelně používá. Tyto dovednosti zlepší vaši tabulkovou práci v jakékoli kariéře
 • Zkratky aplikace Excel pro PC a Mac Zkratky aplikace Excel PC Zkratky aplikace Excel pro Mac - Seznam nejdůležitějších a nejběžnějších zkratek pro MS Excel pro uživatele PC a Mac, finance, účetní profese. Klávesové zkratky zrychlují vaše dovednosti v oblasti modelování a šetří čas. Naučte se úpravy, formátování, navigaci, pás karet, vkládání speciálních, manipulaci s daty, úpravy vzorců a buněk a další zkratky

Poslední příspěvky